Gramofon ili...?

Re: Gramofon ili...?

PostPostao/la gilhooley » Čet lis 22, 2020 8:12 pm

2900 USD. To kupim od džeparca, još mi ostane za pivu i čevape.
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Gramofon ili...?

PostPostao/la Edison » Čet lis 22, 2020 8:48 pm

SasaKC83 napisao:Zašto se ne bi mogao približiti ozbiljnim uređajima? Pitam, ne zayebawam...


Nema cvrsto odredjeno srediste rotacije i nema cvrsto postavljenu ravninu rotacije. Oboje "pluta" na magnetskom polju i cijelo vrijeme pokusava doci u idealan polozaj, ali u biti oko tog polozaja lagano leluja, minimalno korigirajuci poziciju. Bar se tako meni cini na osnovu onog sto znam iz fizike.

SasaKC83 napisao:Jel to mag polje ne smeta zvučnici?


Ne bi trebalo, tanujr mora vecim dijelom biti od feromagneticnog materijala da bi to radilo, a djeluje mi prilicno debel. Mozda nije najbolje rijesenje za neke Grado zvucnice, one su neoklopljene...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5688
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Gramofon ili...?

PostPostao/la gilhooley » Čet lis 22, 2020 9:31 pm

Jedva čekam CD player na tom principu...
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Gramofon ili...?

PostPostao/la joe dalton » Pet lis 23, 2020 12:00 am

Cini mi se da bi bilo korisnije da su napravili tangencijalnu rucku da lebdi u magnetskom polju....
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Gramofon ili...?

PostPostao/la gilhooley » Pet lis 30, 2020 8:20 am

Gledajte... Možemo mi naklapat o učinkovitosti, svilenkastom zvuku, greškama, lošijim parametrima od belt-drive ili DD...

Ja nemam niti jednu ploču i prekrižio sam taj medij u svojem ozračju zbog manjka vremena i manjka poštovanja prema njemu. Za ploču treba imati vrijeme i posvećenost. Ja ih nemam.

Ali ipak - koncept mi je intrigantan i radoznalo gledam prema njemu. Vjerujem i drugi isto tako.

Gill
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Gramofon ili...?

PostPostao/la Zmajz » Pet lis 30, 2020 10:54 am

Da ponovim: bio na prezentaciji, pogledao, SLUŠAO, porazgovarao s konstruktorom td. TO FUNKCIONIRA bez ikakvih čujnih (a ni vizualnih) wowova, flutterova i inih čudnih pojava... mikroprocesor odrađuje svoj posao sasvim korektno po pitanju pozicioniranja vrtećeg dijela, ručka bijaše neka Rega i zvučnica nešto iz Ortofon OM serije, nije me interesirao taj segment i to je sviralo sasvim uredno i fino. Nemam primjedbe. Svee se može podesitikao i na standardnim kvalitetnijim gramofonima a bome se nože dobiti i verzija sa Švarovskim kristalima....
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Prethodni

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju

cron