Tannoy jednom davno i danas

Tannoy jednom davno i danas

PostPostao/la gilhooley » Sri vel 17, 2021 1:06 pm

Svi već znate za tu firmu...

Osobno ih volim, međutim čini se svemu dođe kraj.

Član sam nekoliko grupa na FB gdje se na veliko lamentira o tome da Tannoy više nema pogon u Coatbridge (Škotska?).

Komercijalni dio tipa Mercury, Eyeris su već davno preselili u Kinu, no Prestige program im je uvijek bio u Škotskoj.

Sad ni toga više nema. Navodno kupio Behringer i proizvodnja je preseljena u Poljsku.

Ni tu nije kraj... Zadnji pokušaj da se nešto spasi jest kreiranje Legacy linije zvučnika koji se vraćaju u doba Ardena, Berkeleya, Eatona...

Lijepi su, no već kod isporuke ljudi se žale na manjak kvalitete i kvarove. Dakle - ne valja.

Osobno - žao mi je da se to događa. Imali su povijest od recimo 1945.-te na ovamo i imali su svoju povijest u svijetu audiofilije. Novac i ovdje igra više nego tradicija, zvuk i manufaktura. Samo da se što više nabere...

Ja imam svoje drivere i neću više nabavljati druge, no nastavi li se trend isporuke novih kutija smanjene kvalitete - porast će cijena i potražnja za starim driverima koji su bili daleko kvalitetniji.

Stoga vlasnici - čuvajte to što imate.

Gill
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Tannoy jednom davno i danas

PostPostao/la beboni » Sri vel 17, 2021 10:11 pm

Zar se nije dobar dio razvojnih inženjera Tannoy-a za vrijeme prebacivanja proizvodnje pobunio,napustio Tannoy i pokrenuli novi brend Fyne audio... i ima razvoj/proizvodnju drivera i zvuč. kutija u Škotskoj?
Tko rano poludi,život mu prođe u veselju.
Avatar korisnika
beboni
 
Postovi: 263
Pridružen: Pon stu 11, 2013 5:35 pm

Re: Tannoy jednom davno i danas

PostPostao/la ziki » Sri vel 17, 2021 10:23 pm

beboni napisao:Zar se nije dobar dio razvojnih inženjera Tannoy-a za vrijeme prebacivanja proizvodnje pobunio,napustio Tannoy i pokrenuli novi brend Fyne audio... i ima razvoj/proizvodnju drivera i zvuč. kutija u Škotskoj?


Je, već se pisalo o tome.
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Re: Tannoy jednom davno i danas

PostPostao/la Zmajz » Sri vel 17, 2021 10:50 pm

zato je alijaekspres i bang pun živih kopija Tannoy drajvera, puno jeftinijih od originala... čisto sumnjam da su puno lošiji od originala... mislim da se Tanoj gadno zaje...
Kinezi su drastično povećali kvalitetu i unaprijedili proizvodnju, još samo malo kaaskaju za originalima... vrlo malo
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Tannoy jednom davno i danas

PostPostao/la SasaKC83 » Sri vel 17, 2021 11:22 pm

Nisam znao da je Tannoy u banani....šteta.

Ovi Gillovi DMT15 su baš bomba....

Pretpostavljam da se sa svojim rustikalnim dizajnom više nisu mogli boriti s poplavom talijansko-arapsko-kineskog kiča...
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm


Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju