HELLO WORLD ;)

Re: HELLO WORLD ;)

PostPostao/la Bepone » Pon kol 22, 2022 8:39 pm

grunf napisao:
Bepone napisao:znaci najbolje se vratit na stari forum !
ovi ki su protestirali, oni vise ni ne pisu nic! znaci bezeveze su rasturili zajednicu!? sada se to vidi nakon visegodisnjeg testa vremena 8-)

a tu kako je ovim tempom ce se forum ugasit...bilo bi lepo kad bi se 10-20 mladjih ukljucilo...ovi nasi penzioneri, svaka njin cast, ce sve manje pisat ca je normalno i prirodno, ali bi trebalo puno mladjih ukljucit...
ili ugasit ovaj forum i vratit se na stari! ?
:violin:


šta ima i dalje taj forum ? nisam znao :lol:

a ti si bi glavni rasturač :lol:
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: HELLO WORLD ;)

PostPostao/la pinco » Pon kol 22, 2022 9:17 pm

Bepone napisao:
grunf napisao:
Bepone napisao:znaci najbolje se vratit na stari forum !
ovi ki su protestirali, oni vise ni ne pisu nic! znaci bezeveze su rasturili zajednicu!? sada se to vidi nakon visegodisnjeg testa vremena 8-)

a tu kako je ovim tempom ce se forum ugasit...bilo bi lepo kad bi se 10-20 mladjih ukljucilo...ovi nasi penzioneri, svaka njin cast, ce sve manje pisat ca je normalno i prirodno, ali bi trebalo puno mladjih ukljucit...
ili ugasit ovaj forum i vratit se na stari! ?
:violin:


šta ima i dalje taj forum ? nisam znao :lol:

a ti si bi glavni rasturač :lol:


Al nije bila regata brodova na daljinsko upravljanje?
Čekaj, TF u Šibeniku, grunf nije da ruke bija kaliguli, nešto se bilo izdogađalo.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: HELLO WORLD ;)

PostPostao/la pamook » Pon kol 22, 2022 9:21 pm

grunf napisao:slažem se s tobom ,taki san i ja ,dovlačin non stop nešto ,ali generalno ne možeš reći da su cijene ostale iste ,pogledaj cijenu bakra i ostalih metala koji se koriste u elektronici ,vishay MELF koje ja redovno koristim su poskupili više od 50% u zadnjih godinu dana ,RN isto, o cijeni poluvodiča i da ne pričam, meni osobno nije problem cijene nego dobavljivosti šta postaje sve veći problem


...je, u pravu si, ja gledam kroz prizmu "radim projekt, nabavljam po potrebi", a ne trebam za više stvari odjednom, ili za redovne servise... referirao sam se za hobi diy varijantu, gdje obicno nabavljas sto ti fali jer bez toga nema ni tog jednog projekta. A cuo sam s vise strana da je problem s poluvodicima postao poprilican... a kako ne radim s istima, onda me ne pogodi bas :P
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6277
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: HELLO WORLD ;)

PostPostao/la grunf » Pon kol 22, 2022 9:28 pm

pinco napisao:
Bepone napisao:
grunf napisao:
šta ima i dalje taj forum ? nisam znao :lol:

a ti si bi glavni rasturač :lol:


Al nije bila regata brodova na daljinsko upravljanje?
Čekaj, TF u Šibeniku, grunf nije da ruke bija kaliguli, nešto se bilo izdogađalo.


kaligula s tim nema veze,on je tada bia jedina veza između mene i foruma i članova i na tome mu fala, meni je puka film zbog nekih drugih stvari koje su se tad izdogađale na forumu, a da san bia rasturač jesan ,bia san jedan od njih , ne kapo ali secondo ili terco sigurno :lol:
Zadnja izmjena: grunf; Pon kol 22, 2022 9:46 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2473
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: HELLO WORLD ;)

PostPostao/la grunf » Pon kol 22, 2022 9:36 pm

pamook napisao:
grunf napisao:slažem se s tobom ,taki san i ja ,dovlačin non stop nešto ,ali generalno ne možeš reći da su cijene ostale iste ,pogledaj cijenu bakra i ostalih metala koji se koriste u elektronici ,vishay MELF koje ja redovno koristim su poskupili više od 50% u zadnjih godinu dana ,RN isto, o cijeni poluvodiča i da ne pričam, meni osobno nije problem cijene nego dobavljivosti šta postaje sve veći problem


...je, u pravu si, ja gledam kroz prizmu "radim projekt, nabavljam po potrebi", a ne trebam za više stvari odjednom, ili za redovne servise... referirao sam se za hobi diy varijantu, gdje obicno nabavljas sto ti fali jer bez toga nema ni tog jednog projekta. A cuo sam s vise strana da je problem s poluvodicima postao poprilican... a kako ne radim s istima, onda me ne pogodi bas :P


ne uzimam ni ja na kile, uglavnom za moje projekte i uvik nešto viška ,ali danas teško možeš naći npr. jedan dobar npn/pnp par ili fali jedan ili drugi ili čekaš pa ne dođe ko što se meni nedavno desilo pa onda minjaj čitavu narudžbu i tako već godinu dana a i neke komponente su sa isporukom već prešle u 2023
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2473
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: HELLO WORLD ;)

PostPostao/la Schultz » Uto kol 23, 2022 8:48 am

grunf napisao:kaligula s tim nema veze,on je tada bia jedina veza između mene i foruma i članova i na tome mu fala, meni je puka film zbog nekih drugih stvari koje su se tad izdogađale na forumu, a da san bia rasturač jesan ,bia san jedan od njih , ne kapo ali secondo ili terco sigurno :lol:


Tko se više sjeća što je bilo i kako je bilo.... Tempi passati...

Samo jedan mali osvrt (a možda nekada bude i malo veći...), izuzetno mi je drago da je Tubeman tu sa nama jer njegove i Edisonove postove čitam i gledam sa posebnim guštom...
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: HELLO WORLD ;)

PostPostao/la pamook » Uto kol 30, 2022 10:42 am

Khadgar, mozda bi bilo pametno ipak tamo u administraciji uvesti ovo sto je Tubeman predlozio, verifikaciju registracije na forum.... kako su mi ovlasti još uvijek aktivne, logirao se i pobrisao barem 15ak botova u zadnjih 36 sati.... stalno se provlače, bez puno problema....

kako novih članova ima ali daleko rjeđe nego ovih spamajućih, manualno odobravanje novih članova bi bilo mislim prihvatljivo....
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6277
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: HELLO WORLD ;)

PostPostao/la tubeman » Uto kol 30, 2022 4:25 pm

Ne prihvatljivo već OBAVEZNO.
Nikako da shvatimo da STARO-STARO odlazi u ropotarnicu povijesti i ne vjerujem da će se ikad išta više vratiti na staro.
Sada caruju botovi,što zlonamjerni, što oni koji žele nešto oglasiti ili prodati.
Rezultat je kaos i nered u "eteru".
Hebe se svima njima za našu žabokrečinu i potrebu za nekakvim traženjem mira u hobiju.
Ko' muhe su. Bitno im je da zakenjaju što i gdje stignu.

Dakle, S@ki, ako te forum još uopće zanima, napravi barem taj mali korak. U suprotnom sam gotovo siguran da ovo vrlo skoro neće biti mjesto ugodnog "bivanja" :(
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: HELLO WORLD ;)

PostPostao/la Master of disaster » Uto kol 30, 2022 4:55 pm

Možda da se upravljanje forumom podjeli između nekoliko admina? Jedan može odobravati nove članove, drugi uređivati forum, treći... , Tako bi se teret maknuo sa jedne osobe.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: HELLO WORLD ;)

PostPostao/la pamook » Čet ruj 01, 2022 12:56 pm

...Khadgar nas ne yebe ni 2%, pa evo samo kratko - nakon pobrisanih 8 botova maloprije, iskopao sam gdje se ukljucuje admin odobravanje novih clanova, ali kako sam vec prije rekao - ne mislim se ponovo prihvatiti administriranja, pa - Khad, javi se, baci oko na postavke foruma kao admin, i preuzmi daljnje baktanje s novim članovima i botovima.

Tenkju.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6277
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Prethodni

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

drazenK pregledava forum i 2 gostiju