Namjerno ometanje servisiranja

Re: Namjerno ometanje servisiranja

PostPostao/la grunf » Pon lis 31, 2022 11:49 pm

da ne bi ljudi krivo shvatili , sve šta se radi za kućnu potrošnju danas je šrot i uglavnom se ne isplati servisirati jer ako se uzmu u obzir troškovi servisa nema smisla , druga je stvar dobra volja pa će sad netko zamjeniti kabel ili slično i usput napraviti dobro djelo

danas je sve u profitu i ništa više i mi se protiv toga ne možemo boriti jer su velike ribe u igri , miljarde dolara ,razni lobiji i tzv spasioci planeta

khan taj tvoj nesritni frižider je sigurno napunjen EKOLOŠKIM plinom i zato ga se ne isplati popravljati , pravi meštar bi ga transformira na stari plin koji nije bia ekološki i frižider bi radija još sigurno 10 godina , nažalost danas se pod tom ZELENOM agendom ljudima svašta prodaje i nudi ,kad kupite novu kućnu klimu koja je ekološka primjetiti ćete naljepnicu na njoj za opasnost od eksplozije , a ekološka ,kako sad to? i zašto se taj isti plin ne ugrađuje u velike uređaje nego samo u kućne split klime , to u biti niko i ne vidi i ne zna pa je bitno samo ova kućna o kojoj će domaćice ujutro pričati na kavi i faliti se da ima ekološki prihvatljivu klimu koja sigurno neće moći odraditi više od 10 godina

potrošačko društvo konstantno traži nove proizvode da bi objezbjedilo konstantan protok novca i to je vrlo jednostavna računica, bez obzira na posljedice po sve nas i planet sve se to gura naprijed i tu najviše pati mali čovjek koji je primoran stalno nešto kupovati i mjenjati dok one bogate to i ne zanima jer njegov frižider će sigurno odraditi 10 godina bez da ga iko pogleda jer u njemu nije EKOLOŠKI plin kao ni u njegovoj klimi, a snaga njegovo kuće u mirovanju je veća od onog usisivača od 1000W koje nam EU preoporuča ,a mi ovce sitnog zuba ćemo uvik slijediti naše gospodare pa makar i nama samima to štetilo
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2472
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Namjerno ometanje servisiranja

PostPostao/la Fantocci » Čet stu 03, 2022 2:12 pm

Imam malu 5kW Fujitsu toplinsku crpku od 2014 godine. Zasad radi b.p. ali prije ili kasnije prohodat će i otiči u nepovrat.

Zadnja glupost zelenih je bila promjena plina iz R410a na R32. Pošto obično na toplinskim crpkama krepava vanjska jedinica sad vjerovatno zbog novog plina trebam mjenjati obe... a da su ostali na starom plinu (koji je imao bolje karakteristike) promjenio bih samo vanjsku, koja je bila i jeftinija. Trebao sam to uraditi, dok ih je još bilo i staviti je na tavan.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Namjerno ometanje servisiranja

PostPostao/la grunf » Čet stu 03, 2022 9:03 pm

Fantocci napisao:Imam malu 5kW Fujitsu toplinsku crpku od 2014 godine. Zasad radi b.p. ali prije ili kasnije prohodat će i otiči u nepovrat.

Zadnja glupost zelenih je bila promjena plina iz R410a na R32. Pošto obično na toplinskim crpkama krepava vanjska jedinica sad vjerovatno zbog novog plina trebam mjenjati obe... a da su ostali na starom plinu (koji je imao bolje karakteristike) promjenio bih samo vanjsku, koja je bila i jeftinija. Trebao sam to uraditi, dok ih je još bilo i staviti je na tavan.


ne bi se treba briniti pošto R32 nije preporučljiv za takve sustave , R410 se i danas koristi tako ako sad kupiš rezevrnu vanjsku ne možeš pogriješiti , bar dok mudraci iz EU ne odluče promjeniti zakon

a taj zakon kaže da količina plina u sustavu ako dođe do propuštanja plina u najmanjoj prostoriji ne smije izazvati trovanje ili eklsploziju , R32 tom zahtjevu ne može udovoljiti i zato se i danas koristi R410A ,a R32 uglavnom u običnim kućnim klimama male snage gdje je količina plina mala i gdje kod propuštanja plina koncentracija u zraku je premala da može naštetiti ljudima

neke zemlje su snizile prag raznih odredbi i zakona da bi R32 mogao ući u kućanstva a sva lobiranja se uglavnom odigravaju u američkom kongresu i kad je tamo proguran R32 čitav svijet ga je morao prihvatiti inače nisi 'naš' :?
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2472
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Namjerno ometanje servisiranja

PostPostao/la Fantocci » Pet stu 04, 2022 4:01 pm

Ovakva mi treba, ali se kod nas više ne može nabaviti, WOYA060LFCA na R410a
https://www.fujitsu-general.com/eu/prod ... 0lfca.html

Možeš li mi provjeriti, da li je dobavljiva u Hrvatskoj? Doletim po nju makar u Šibenik :)
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Namjerno ometanje servisiranja

PostPostao/la grunf » Ned stu 06, 2022 10:50 pm

Fantocci napisao:Ovakva mi treba, ali se kod nas više ne može nabaviti, WOYA060LFCA na R410a
https://www.fujitsu-general.com/eu/prod ... 0lfca.html" target="_blank

Možeš li mi provjeriti, da li je dobavljiva u Hrvatskoj? Doletim po nju makar u Šibenik :)


provjerim sutra pa ti javim šta i kako ;)
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2472
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Prethodni

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Google [Bot] pregledava forum i 5 gostiju