RAZNO!

Re: RAZNO!

PostPostao/la Edison » Čet pro 29, 2022 12:50 am

Bepone napisao:moje misljenje je da to treba i vratit jer ako clan pozeli pobrisat nesto ca smatra nakon nekog vremena neprikladnim, to je njegov intelektualni rad, ne forumov. ca forum daje korisniku zauzvrat, nista, malo zabave, nekom plača, depresije i tako to. a na taj isti nacin postane "vlasnik" njegovog intelektualnog rada? "nema to je moje sada i ne mozes to vratiti". ne odnosi se samo za nas tu tih par sto km gore dole lijevo desno , nego to sve cita i blizi i daljnji istok a vjerovatno i zapad. pogotovo se tako ponasa ovaj forum koji je na samoodrzavanju i volji tih istih clanova koji to i stvaraju.


Treba malo promisliti kad se pise, i jos jednom prije nego se stisne "send". Ne treba pisati nesto cega bi se kasnije mogli sramiti, ne treba ici na "covjeka" nego na misljenje. I uvijek s dobrim namjerama, i s mjerom. Ako tako pisete, nemate onda sto brisati. Postoji opcija "ispravljanja" objavljenog, ali to je za ispravljanje pogresaka u tekstu, ili manju promjenu misljenja. Kad to istekne, a pogotovo drugi dan, nema se sto ispravljati i brisati.

A to sto si napisao da predstavlja neko "intelektualno vlasnistvo", najcesce nije, ali recimo da, ponekad, i moze biti. Ali nitko ne pise na forumima pod prisliom. Jednom kad objavis, stvar je javna. A jos uvijek imas "priznanje" jer pise tko je to napisao. Nitko ti time nije nista oduzeo. To je i dalje tvoje, samo je postalo javno. I moze ti biti na cast, ili na sramotu, zavisi sto si objavio. A najcesce je samo najobicnija poruka ili stav...

Bepone napisao:ima lijenih a i pokvarenih po svuda koji samo cekaju da im netko servira rjesenje, odradi besplatno cjeli razvoj, a to se desava preko grbace neopterecenih , kreativnih i pravih clanova koji nikad ne dobiju nic za cijeli svoj trud. zasto oni ne bi zbrisali bar svoj post ako se recimo dozna da se neke stvari desavaju. bilo je i kod nas takvih primjera, neslavnih pokusaja materijalizacije tudjih ideja.


Pa nitko nije dosao na forum da bi dobio nesto za svoj trud. Ako netko i je dosao radi toga, grdno se je prevario... ;)
Ako mislis da ce te netko "pokrasti", onda nemoj nista ni objavljivati, a ne objaviti pa brisati. Puno je tu uzaludnih radnji i gubi se vrijeme, a mogao bi za to vrijeme smisljati "neka nova rjesenja"...

Vecina stvari kad ih dijelis se smanjuje, ali kad dijelis znanje - ono raste. Zato i jesmo na forumima. I neka mi netko objasni sto smo mi ovdje novo "otkrili", "razvili", "izmislili". Vecina toga je razvijena ranije pa se nesto zaboravilo, ili se rjedje koristi, pa netko izvuce ponovo na povrsinu. Iako ovdje ima vrlo sposobnih strucnjaka i konstruktora, interesantno je da se oni uopce ne libe pokazati svoje znanje svima, i objasniti kako se rade neke stvari. Hvala im, zbog njih i je vecina nas tu na forumu.

Bepone napisao:osim ca to treba omoguciti radi navedenog, zabavno je ostalima vidjeti nekog clana koji krene brisati cijelu svoju povijest iz nekih drugih razloga. :P


Meni to nije zabavno, meni je to tuzno. Prvo, uzaludno je, jer povijest se ne moze mijenjati. A drugo, najcesce je razlog tome da je toga netko od kolega s foruma "nagazio". A nagaziti bi smjeli samo oni koji upravljaju forumom, kad netko krsi pravila, ili pravi stetu cijelom forumu.

Eto, Bepo, ja o ovom razmisljam drugacije od tebe. Pa sto? Nece nikom zbog toga pasti kruna s glave... :)
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5687
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Prethodni

Vrati se na: Obavijesti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju