Focal Acces 165

Focal Acces 165

PostPostao/la boca » Ned lis 22, 2017 4:14 pm

Napravio bih kćerki zvučnike za sobu.
Imam ovaj ato kit pa bih se posluzio s njim
https://www.crutchfield.com/S-MqGIn7xPw ... A1-SG.html
Nemogu nigdje nči TS parametre pa bih molio za pomoč.
Uglavnom radio bi bookshelf pa mi treba dimenzija kutije.
boca
 
Postovi: 242
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: Focal Acces 165

PostPostao/la yoke » Ned lis 22, 2017 8:11 pm

Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Focal Acces 165

PostPostao/la boca » Ned lis 22, 2017 8:35 pm

Da to je to samo starija serija :D
Hvaaalaaa :clap:
boca
 
Postovi: 242
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: Focal Acces 165

PostPostao/la Zmajz » Ned lis 22, 2017 8:55 pm

Nezgodan zvučnik za bookshelf, namjena mu je za automobile, ima visok Qts i Fs, stoga iole pristojna BR kutija ispada iz igre, mogao bi u zatvorenu kutiju (closed box) od cca 25 - 30 litara. U takvoj kutiji ima manji pik oko 100Hz (+1 - +1,5db) i lagani pad do cca 65Hz (-3db, F3). Kutija od 29 litra je Fb = 84db. Solidno.
Kutiju dimenzioniraj prema zlatnom rezu, a preporučio bih i eksperiment sa varioventom.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Focal Acces 165

PostPostao/la s@ki » Ned lis 22, 2017 9:24 pm

Fukali iz te serije su koliko se sjecam imali relativno solidan midbas i katastrofalno krestav aluminijski visoki. Inace, u to vrijeme bilo je mnogo midbasa sa tom štrikanom membranom raznih proizvođača i sve je to zapravo vrlo sllidno sviralo gledano na odnos cijene i kvalitete. Uradio sam ih solidnu kolicinu u vrata, manje u modificirane obloge vrata(fiberglass kutija) . Kao syo zmajz rece traziti ce nesto vecu kistru, a ovisno o osobnim preferencijama i dobro stisavanje visokotonca.mene osobno pika prilicno i volio sa. Izbjecj slusanje istih. Ne kazem da je nekvalitetan, vise nervozan :)
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Focal Acces 165

PostPostao/la boca » Uto lis 24, 2017 5:22 pm

s@ki napisao:Fukali iz te serije su koliko se sjecam imali relativno solidan midbas i katastrofalno krestav aluminijski visoki. Inace, u to vrijeme bilo je mnogo midbasa sa tom štrikanom membranom raznih proizvođača i sve je to zapravo vrlo sllidno sviralo gledano na odnos cijene i kvalitete. Uradio sam ih solidnu kolicinu u vrata, manje u modificirane obloge vrata(fiberglass kutija) . Kao syo zmajz rece traziti ce nesto vecu kistru, a ovisno o osobnim preferencijama i dobro stisavanje visokotonca.mene osobno pika prilicno i volio sa. Izbjecj slusanje istih. Ne kazem da je nekvalitetan, vise nervozan :)


Havla na savjetima.
Puno ce mi pomoci.
A meni se bas taj nervozni visokotonac svidja
boca
 
Postovi: 242
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm


Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost