DVA DOSADNA DYNAUDIO "PROJEKTA"

Re: DVA DOSADNA DYNAUDIO "PROJEKTA"

PostPostao/la tubeman » Sri ožu 08, 2023 10:19 pm

Kratak update teme....

Nakon još par "tumplanja" skretnice i usviravanja trenutne postave pojačala i pretpojačala te još par sitnih promjena zadnjih desetak dana, došlo se do zvuka koji gotovo da je blizu gornje granice mojih očekivanja.

Sad čak i Hafler unatoč naginjanja kreštanju kod viših nivoa lijepo pridonosi zvuku.
Naravno, tu očekujem više od dovršenja sljedećih "projekata".
Prvi je (naravno) Gainwire koji je pred dovršetkom te jedan vlastiti koji je u dosta visokoj fazi pripreme :)
Malo (ne i sve što bi se moglo) sam poradio na i CD playeru i sad mi je gramofonsko pretpojačalo najslabija karika.
Uglavnom, zvuk je sad "golem" ( da ne drobim daljnje mrske hifističke pojmove :)) i konačno je potpuno ukrotio prostoriju koju sam oduvijek smatrao jako problematičnom. Nije da je sad sve idealno ali meni dosta.
Snage ima i previše i prosto je nevjerojatno povjerovati što stare dame mogu i znaju.
Pomisliš da će se sve srušiti, zvučnici raspasti a ono, jedva da se membrane pomaknu :)
Živa jeza :lol:
Vrlo rado bih ugostio nekoliko pari dobrih ušiju na nezavisnu procjenu jer DIYerska samosvijest zna imati problema sa samokritičnošću ;)

Ne pada mi napamet više IKADA provoditi bilo kakva mjerenja jer na kraju ispada da to nema previše smisla.
Ono, izmjeriš ovo ili ono a u praksi ispadne nešto treće, pa mijenjaš rez skretnice 0.1% ovamo ili onamo, stavljaš razne bafle, brane, gušitelje i na kraju opet linearni šipak. Pa onda slijede nove kutije, novi "mrak" drajveri, novi troškovi i tako u krug.
Osobno, oduvijek sam se držao teorije da se zvuk, a time i zvučnici trebaju poslagivati i prilagođavati prostoru a ne prostor zvučnicima.
Ionako će neki kabel sve to zbrljati :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: DVA DOSADNA DYNAUDIO "PROJEKTA"

PostPostao/la tom_hifi » Čet ožu 09, 2023 7:07 am

Ono što sam čuo kod tebe je bilo jako dobro.

tubeman napisao:Ne pada mi napamet više IKADA provoditi bilo kakva mjerenja jer na kraju ispada da to nema previše smisla.
Ono, izmjeriš ovo ili ono a u praksi ispadne nešto treće, pa mijenjaš rez skretnice 0.1% ovamo ili onamo, stavljaš razne bafle, brane, gušitelje i na kraju opet linearni šipak. Pa onda slijede nove kutije, novi "mrak" drajveri, novi troškovi i tako u krug.
Osobno, oduvijek sam se držao teorije da se zvuk, a time i zvučnici trebaju poslagivati i prilagođavati prostoru a ne prostor zvučnicima.
Ionako će neki kabel sve to zbrljati :) :)


Što se tiče zvučnika, 100% se slažem s ovime!
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: DVA DOSADNA DYNAUDIO "PROJEKTA"

PostPostao/la tubeman » Čet ožu 09, 2023 5:43 pm

Eh, to si čuo DAVNO :)
Ima promjena.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: DVA DOSADNA DYNAUDIO "PROJEKTA"

PostPostao/la drazenK » Sub ožu 25, 2023 9:20 pm

evo ja sam neki dan svratio do tubemana pa sam imao priliku poslušati ove mrcine.
čuo sam ih i prije, ali nisam bio tj. ostao "paf" kao sada. stvarno sviraju impresivno!
a ima i basa, ako se itko pita :lol:
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1350
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: DVA DOSADNA DYNAUDIO "PROJEKTA"

PostPostao/la dadod » Pon tra 17, 2023 1:05 pm

Prijatelj ima Dynaudio zvucnike sa skretnicom iz SAMa, jedan D21 mu je u prekidu ali ne moze nigdje naci drugi.
Prvo pitanje, zna li netko gdje nabaviti novi D21?
Drugo pitanje, kako vjerojatno nece naci drugi D21, koji visokotonac bi bio dobra zamjena, naravno za oba?
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: DVA DOSADNA DYNAUDIO "PROJEKTA"

PostPostao/la Zmajz » Pon tra 17, 2023 3:03 pm

Morel ako još postoji. Imali su identičan model izgledom i karakteristikama jer je osnivač Morela bio Dynaudiov inđinjere... ošo od njih i osnovao svoju firmu tamo negdje u nekom Izraelu.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: DVA DOSADNA DYNAUDIO "PROJEKTA"

PostPostao/la dadod » Pon tra 17, 2023 3:12 pm

Zmajz napisao:Morel ako još postoji. Imali su identičan model izgledom i karakteristikama jer je osnivač Morela bio Dynaudiov inđinjere... ošo od njih i osnovao svoju firmu tamo negdje u nekom Izraelu.

Da li se sjecas koji je to zvucnik?
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: DVA DOSADNA DYNAUDIO "PROJEKTA"

PostPostao/la Zmajz » Pon tra 17, 2023 6:18 pm

Ne, ali pitanje je koji D21 ima? D21 ili D21AF? I sad vidim da Morel postoji i prodaje drajvere razne, treba usporediti... inače D21AF ima na oglasima raznim na netu...
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: DVA DOSADNA DYNAUDIO "PROJEKTA"

PostPostao/la micro » Pon tra 17, 2023 6:40 pm

Tesko da tog D21 moze zamjeniti bilo koji bez ozbiljne prepravke skretnica a moguce i kutije
D21 data
https://www.hifi-wiki.de/images/0/0c/D21data.jpg

Morel CAT 378
https://doc.soundimports.nl/pdf/brands/ ... 0378_1.pdf
micro
 
Postovi: 617
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: DVA DOSADNA DYNAUDIO "PROJEKTA"

PostPostao/la dadod » Pon tra 17, 2023 7:32 pm

micro napisao:Tesko da tog D21 moze zamjeniti bilo koji bez ozbiljne prepravke skretnica a moguce i kutije
D21 data
https://www.hifi-wiki.de/images/0/0c/D21data.jpg" target="_blank" target="_blank

Morel CAT 378
https://doc.soundimports.nl/pdf/brands/ ... 0378_1.pdf" target="_blank" target="_blank


Napisao sam D21, cisti D21.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju