"Line Array" by "db&db"

Re: "Line Array" by "db&db"

PostPostao/la deleted user » Pet srp 17, 2015 10:03 am

A cuj, neznam sto je bolje, ja imam konstantan, poprilicno iritirajuci tinitus upravo te frekvencije nakon koje ti nista ne cujes. :lol:
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: "Line Array" by "db&db"

PostPostao/la davorin » Pet srp 17, 2015 10:38 am

LesFaul napisao:A cuj, neznam sto je bolje, ja imam konstantan, poprilicno iritirajuci tinitus upravo te frekvencije nakon koje ti nista ne cujes. :lol:

Ne znam točno kad sam počeo gubiti sluh za više frekvencije, ali prije rata sam servisirao televizore i potpuno sigurno sam znao radi li horizontalni oscilator (15625Hz), koji i nije pretjerano glasan!
Ukoliko budem prodao kutije, uklonit ću preklopnik radi sigurnosti kontakta nakon što kupac bude definirao što mu se sviđa. Preklopnik je dvostruki (spojene sekcije paralelno) i napravljen za ukupnu struju od 4A (2x2A) pa mislim da će na malim snagama pojačala raditi dugo bez problema, ali na nazivnoj maksimalnoj sinusnoj snazi (~160W) nisam siguran u njihovu trajnost!
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: "Line Array" by "db&db"

PostPostao/la pamook » Ned srp 19, 2015 10:43 pm

Vidjevsi ih uzivo u t(v)om ambijentu, rekao bih da je prijasnja boja bolje odgovarala u ambijent, a ova trenutna mi se vise svidja za same kutije :P .... nadam se da ti je :geek: poslao i pred-premaz po staroj Vivaldijevoj recepturi koji doprinosi sonicnom blazenstvu i boljem odzivu u basu (kad supruga navrne volume pot :D )...

a bojom odgovaraju i uz yisk sanduk ;) :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: "Line Array" by "db&db"

PostPostao/la Gašo » Pon ožu 21, 2016 11:52 am

Dobar dan gospodo.

Lijep projekt, uredna izvedba.... kako to realno zvuči?

Ovi tweeteri su zanimljivi, nešto između infinity Emit-R ili magnetostata, cirkularni magnetostat. Prednost pred Emit-r je linearniji pogon membrane zbog simetričnog magneta, možebitna mana su rupe (helmholtzi) s prednje strane, zatvorena leđa. Cijena smiješna.
Gašo
 
Postovi: 32
Pridružen: Pon ruj 01, 2014 10:58 am

Re: "Line Array" by "db&db"

PostPostao/la davorin » Pon ožu 21, 2016 12:23 pm

Tonski zvuče (visokotonci) dobro bez ikakvih zamjerki, ali su tihi (za mene! :lol: ) čak i u ovolikom broju, u odnosu na ostali dio spektra.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: "Line Array" by "db&db"

PostPostao/la davorin » Pon ožu 21, 2016 1:03 pm

Gašo napisao:Dobar dan gospodo.

Lijep projekt, uredna izvedba.... kako to realno zvuči?


Cijeli sistem zvuči dobro i gotovo realno dočarava sve koncerte "u živo" sa vrlo preciznim pozicioniranjem instrumenata i glasova na pozornici. Po dinamici je izvrstan, nekritično je postavljanje u prostoriji (udaljenost od zidova i namještaja), a zbog visoke osjetljivosti (~100dB/1W/1m) je upotrebljiv i sa pojačalima male snage.
Upotrebljeni zvučnici su vrlo jeftini (i primjereno tome "linearni"! :mrgreen: ), ali sa boljim (na žalost i skupljim!) zvučnicima bi se sistem mogao uspoređivati i sa vrhunskim klasičnim zvučnim kutijama.
Čak i ovakav kakav je sada, koncept je usporediv sa višestruko skupljim zvučnim sistemima i zapravo u svojoj cjenovnoj klasi nema niti približnog konkurenta u komercijalnoj ponudi.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: "Line Array" by "db&db"

PostPostao/la Schultz » Pon ožu 21, 2016 3:08 pm

Koliko se ja sjećam, isti su svirali vrlo impresivno uz jedan vrlo uzak sweet spot, koji je bio nevjerojatno čujan i vrlo, vrlo uzak....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: "Line Array" by "db&db"

PostPostao/la Master of disaster » Pon ožu 21, 2016 4:34 pm

Meni su se jako svidjeli. Upravo to što Davorin govori; kao da si na koncertu. Zbilja veelik zvuk. I dobar.

Mada, nejdu dovoljno duboko za The Prodigy...
:lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: "Line Array" by "db&db"

PostPostao/la Gašo » Pon ožu 21, 2016 10:21 pm

Svi ponavljaju kao da si na koncertu. Kojem koncertu, što s ostalim nekoncertnim impresijama?

Kao da si na koncertu može biti i glasno i neslušljivo u slučaju rock koncerta, i nezamjenjivo realno ako si na koncertu klasicne glazbe u dobroj dvorani.

Što od toga?

Sweet spot je bio primjetan po visini ili po širini mjesta slušanja?
Gašo
 
Postovi: 32
Pridružen: Pon ruj 01, 2014 10:58 am

Re: "Line Array" by "db&db"

PostPostao/la Master of disaster » Pon ožu 21, 2016 10:33 pm

Na koncertu u smislu glasnoće i lakoće kojom zvučnici postižu dinamičke uzlete, a da ne dolazi do raspada zvučne slike i sličnih pokazatelja da im je previše.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost