Slušalice ...

Slušalice ...

PostPostao/la tom_hifi » Sri stu 19, 2014 8:27 pm

Evo, ovdje ćemo!

Prijedlozi dobro došli, iskustva pogotovo. Trenutno me jako interesiraju Grado SR80e. Od jeftinijih tu su i Superlux HD681 EVO, no, one se moraju blago modificirati da bi radile kako spada. Obje su 32 ohm. Uglavnom, kupovat ću slušalice niže impendance, pa me slušalice iznad 60 ohm ne interesiraju.

:)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Slušalice ...

PostPostao/la deleted user » Sri stu 19, 2014 8:50 pm

Ne kuzim se bas puno, moje su zelje vezane uz upotrebu s cijevnim pojacalima za slusalice, pozeljno OTL konstrukcije. Daklem bez transformacije na izlazu, malo je cijevnih OTL pojacala koja 32 ohmske mogu potjerati kako spada? Ili se varam? Eto, to je otprilike sto ja trebam. Molim savjete.
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Slušalice ...

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri stu 19, 2014 9:22 pm

LesFaule nisam niti ja nešto kod kuće sa slušalicama ali što se tiče tjeranja niskoomskih slušalica mogu ti reći isto što sam i Tomu preko PMa,Maestral III ili barem preteču toga. Šema ti je na forumu pod gotovim uređajima 6n6p pojačalo za slušalice. Nije nešto skupo,meni se čini da su me dijelovi došli oko 200€ bez kutije.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Slušalice ...

PostPostao/la joe dalton » Sri stu 19, 2014 9:46 pm

LesFaul napisao:Ne kuzim se bas puno, moje su zelje vezane uz upotrebu s cijevnim pojacalima za slusalice, pozeljno OTL konstrukcije. Daklem bez transformacije na izlazu, malo je cijevnih OTL pojacala koja 32 ohmske mogu potjerati kako spada? Ili se varam? Eto, to je otprilike sto ja trebam. Molim savjete.

Ne kuzim. Da li ti trazis slusalice ili OTL pojacalo za njih?
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Slušalice ...

PostPostao/la Edison » Sri stu 19, 2014 9:52 pm

Imam sljedece slusalice iz malo vise kategorije: Sennheiser HD580 od 50 Ohma, AKG-701 od 72 Ohma i Beyerdynamic DT880 od 600 Ohma. Beyerdynamic radi DT880 u tri izvedbe, od 32 Ohma, 250 Ohma i 600 Ohma. Sve ove slusalice su u kategoriji od 2.000 i vise kuna. Mislim da su Sennheiser i Beyerdinamic bile vec nekoliko puta na Triode festivalima. Sto reci, sve su dobre i audiofili ne bi trebali ici ispod tog ranga, ako ikakao mogu...

Imam i nekoliko pretpojacala za slusalice. ZEN (ili Aleph) talijanskog kontruktora s MOSFET-ima, opisan na audiofil.net forumu. Pojacalo moze potjerati bilo kakve slusalice. SOHA-II cjevnu konstrukciju sa ECC88 i 6N6P u izlazu, opisanu na bivsem forumu, i cjevnu konstrukciju s 3xECC88... http://www.diy-audio.com.hr/viewtopic.php?f=6&t=202

SOHA-II takodjer tjera skoro sve slusalice, mozda su josj Grado od 32 Ohma malo tezi teret, ali ide i to. A ovo zadnje pretpojacalo je radjeno za visokoohmske slusalice od 300 Ohma ili vise. U biti, radio sam ga za moje DT880. Sto reci? Za slusalice od 32 Ohma trebate malo pojacanje, ali veliku struju. Nije lako napraviti to s cijevima a bez izlaznog transformatora. Jednu takvu konstrukciju je dao sstrsat sa 6N30P. Za visokoohmske slusalice ne treba puno struje, ali treba dosta pojacanja, tj. napona. To se relativno lako rijesava s cjevnim OTL konstrukcijama. Eto, ukratko...

Slusao sam Sennheiser HD600 i HD650, i to su odlicne slusalice. Slusao sam i Grado GS-1000, takodjer odlicne, ali i skupe.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Slušalice ...

PostPostao/la joe dalton » Sri stu 19, 2014 9:53 pm

tom_hifi napisao:Evo, ovdje ćemo!

Prijedlozi dobro došli, iskustva pogotovo. Trenutno me jako interesiraju Grado SR80e. Od jeftinijih tu su i Superlux HD681 EVO, no, one se moraju blago modificirati da bi radile kako spada. Obje su 32 ohm. Uglavnom, kupovat ću slušalice niže impendance, pa me slušalice iznad 60 ohm ne interesiraju.

:)

Zasto ako smijem potat?
Ako vec imas pojacalo za slusalice sa visokoomskima mozes samo profitirati jer ti gotovo svako moze isporuciti dovoljno napona.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Slušalice ...

PostPostao/la joe dalton » Sri stu 19, 2014 9:59 pm

Edison napisao:Imam sljedece slusalice iz malo vise kategorije: Sennheiser HD580 od 50 Ohma

Sta nemas ti HD595?
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Slušalice ...

PostPostao/la Edison » Sri stu 19, 2014 10:02 pm

joe dalton napisao:
Edison napisao:Imam sljedece slusalice iz malo vise kategorije: Sennheiser HD580 od 50 Ohma

Sta nemas ti HD595?


U pravu si, Joe, 595. Krivi broj sam napisao... :?
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Slušalice ...

PostPostao/la deleted user » Sri stu 19, 2014 10:05 pm

joe dalton napisao:
LesFaul napisao:Ne kuzim se bas puno, moje su zelje vezane uz upotrebu s cijevnim pojacalima za slusalice, pozeljno OTL konstrukcije. Daklem bez transformacije na izlazu, malo je cijevnih OTL pojacala koja 32 ohmske mogu potjerati kako spada? Ili se varam? Eto, to je otprilike sto ja trebam. Molim savjete.

Ne kuzim. Da li ti trazis slusalice ili OTL pojacalo za njih?


Trazim slusalice za navedeno pojacalo.
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Slušalice ...

PostPostao/la tom_hifi » Sri stu 19, 2014 10:18 pm

joe dalton napisao:Zasto ako smijem potat?
Ako vec imas pojacalo za slusalice sa visokoomskima mozes samo profitirati jer ti gotovo svako moze isporuciti dovoljno napona.


Imam The Wire, imat ću Gainwire MK2 i u planu je napraviti još jedno u A klasi s mosfetom u izlazu. Stoga, sve konstrukcije imaju više nego dovoljno struje za potjerati 32 ohm sluške. Ako imaš kakav prijedlog, slobodno reci.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Sljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju