Skretnice - opcenita pitanja

Re: Skretnice - opcenita pitanja

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet stu 21, 2019 1:25 am

Ja ju koristim naveliko. :mrgreen: ,ali samo pri fercinanju tiskanih pločica, nakon toga ide ribanje ostataka paste sa vimom.
Točnije rečeno kupio sam neki "poseban" tekući tinol koji služi upravo za lotanje bakrenih cijevi, njega sam razrijedio sa cinol pastom i sa time fercinam PCBe da ih zaštitim od oksidiranja, izgleda ko tvornički, samo kao što sam rekao nakon toga ide temeljito čišćenje PCBa. Do sada mi se nitko nije žalio kvalitetu PCBa. :mrgreen:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Skretnice - opcenita pitanja

PostPostao/la audio kutak » Čet stu 21, 2019 9:52 pm

kiko napisao:Ne, za tiskane pločice je nikada ne koristim, ali eto tako - za "fercinovati" kraj žice jedino. Poslije samo obrišem žicu i gotovo..

Nego - zašto je, kažu, bolje skretnice raditi point-to-point, umjesto na tiskanoj pločici? Mislim, pod uvjetom da se ne prave milimetar široki vodovi na pločici, što tu drugo može biti problem?


Nikad u životu mi to nije trebalo za žice, kamoli za pločice !!

U samom tinolu imaš dosta fluksa (fluitina) da ti napravi to što hoćeš...
Zagriješ lemilom žicu, staviš malo tinola i pričekaš da se razlije po žici...
i to je to...
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Skretnice - opcenita pitanja

PostPostao/la kiko » Čet stu 21, 2019 10:58 pm

Istina... Evo, upravo dovrših tu kutijicu - bez paste.

A jučer tek vidjeh da je g. Mateljan izbacio Artabox v 2.0 ( http://www.artalabs.hr/AppNotes/AN1-Mea ... ev2Eng.pdf" target="_blank" target="_blank)

Isti svi elementi, samo drugačije pospajano. Šteta što nisam to vidio par dana ranije, stigao bih javiti čovjeku što mi je radio sitotisak.

1,92 MB slika je ovdje: https://i.postimg.cc/t4nM4gfx/ARTA-switchbox-v-2-0.jpg" target="_blank

One dvije crne džombe po sredini su čisto da kutijica dobije na masi..
Tko radi - taj griješi!
kiko
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub svi 18, 2019 9:37 am
Lokacija: Osijek, Croatia

Prethodni

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju