Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto tra 26, 2016 8:14 pm

cestitam pamooce :occasion-partyblower:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2202
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la SaWa » Uto tra 26, 2016 8:15 pm

:clap: bravo drug Pamook
Sejusun... :obscene-drinkingcheers:
SaWa
 
Postovi: 1488
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la fixxxer » Uto tra 26, 2016 10:36 pm

Bravo omladinac! :D :clap:
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la pamook » Sri tra 27, 2016 6:21 pm

:D

definitivno volim ove ribbone :dance: :dance:

a i zvuk opcenito nije za bacit.... dapace :lol: .... malo sam se igrao s ispunom (Yisk maaajka svih jastuka), ali nekako naginjem tome da je dodatne ispune (osim one spuzve) vrlo malo ili nimalo...

sad treba napravit mjesta u gepeku, pa sutra nakrcat :dance: :dance:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la joe dalton » Sri tra 27, 2016 7:17 pm

Super! :handgestures-thumbup:
Vidim skretinicu si skroz izpremetao.
Koliko sam skužio Monacore si kupio rabljene?
Ne znam koliko su radili. Ako nisu puno očekuj da će se odziv u basu još popraviti kad se razrade.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la pamook » Sri tra 27, 2016 7:24 pm

Skretnica ispremetana prema naputku :D

Ne znam koliko su monacori radili, vide se tragovi koristenja i lemljenja, kupio sam ih kompletno sa ribonima od Bebonija pred sigurno vise od godinu (mozda i dvije)... trubice su skinute prije nego su driveri dosli do mene, tako dasve u svemu - ja zadovoljan sto je skompletirano, a ako se zvucno jos malo "utegnu" u donjem dijelu - super. Kod mene kuci su opcenito uvjeti slusanja katastrofa (knauf koji zvoni, nizak strop, kvadratni tlocrt, mala kvadratura) tako da ni ne mogu nesto puno reci oko finesa, ali koliko cujem, jaaako mi se svidja visokotonski dio, i nimalo nije naporan niti iskače....

donosim, pa bih volio cuti kako ih drugi cuju :D
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la joe dalton » Sri tra 27, 2016 7:38 pm

Mene isto živo zanimaju ti NeoCD3. Jedva čekam da čujem :D
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la beboni » Sri tra 27, 2016 8:20 pm

Nek drugi gušta kad ja ne mogu :) .....jbg te zvulje ne mogu svirati u mojih 16 kvadrata(odgovor na pitanje: driveri su neusvirani)....

pamučni,ako ti treba, imam BR cijevi koje su zaobljene na oba kraja, pa ako ti treba javi......našo ih nedavno ispod tone stvari u svojoj hifi špajzi.

http://www.audiophonics.fr/monacor-br70 ... 9d4287ade4" target="_blank" target="_blank

Moj savjet je da ne dampiraš previše kutiju,jer ćeš ugušit kutiju.Bočne strane nekakav filc do 10mm ili nađi staro ćebe,a iza stavi rebrastu spužnu(zaboravih joj ime)
Tko rano poludi,život mu prođe u veselju.
Avatar korisnika
beboni
 
Postovi: 263
Pridružen: Pon stu 11, 2013 5:35 pm

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la pamook » Sri tra 27, 2016 10:02 pm

thx za info Beboni :obscene-drinkingcheers:

za bas refleks tube, ako ti bude usput neki tiskov kiosk, lako cemo se dogovoriti :lol: ... iako sam jucer uredno morao jos "skociti" do trgovine lakova po plastik primer i crnu mat boju, jer je unutrasnjost cijevi bila bijela pa .... jel :lol: :lol:

upravo maloprije mi je sinulo da u susjednoj ulici ima trgovina tapetarskih potrepstina, izmedju ostalog spuzve i - filc :D ... pa cu sutra u setnju po mom malom selu po metar-dva, pa proba... ako je u kutijama samo spuzva, cinilo mi se da bas nije bas naj-naj, onda sam nadopunio sa ispunom iz jastuka, pa sam vrlo brzo odvadio gotovo sve... probam sutra s filcom, ako ga uspijem dobit "na malo" (kada mi je trebalo 30 x 50cm tkanine za jedan stari radio, morao sam kupiti 2 duzna metra materijala (a sirina mu je 1,6m :lol: ) jer "na mannje od toga ne prodajemo" :P .... srecom filca trebam vise nego 30x50cm :P
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la pamook » Ned svi 01, 2016 8:18 pm

...evo i par rijeci za epilog (a nije audio epilog)

u cetvrtak ujutru kupio nekakvu "vatu" u tapetarskoj radnji, te zakljucio da moze ici uduplo jer nije bas nesto debela... nekakva sinteticka "vuna", kupuje se u metrazi... pocupao spuzve koje su dampirale sa strane (ostavio na ledjima i dnu), bas kao na "original" slici, i ostavio da svira na radio.... popodne upakirao i utrpao u auto, bez daljnje evaluacije...

nakon prvotnog slusanja na TF-u, iskusnije uvjezbana uha rekose da fali malo dampinga...kroz bas refleks nagurao nasjeckani komad spuzve (oko 20x20cm u komadicima) i to je bilo to....

generalni konsenzus je da sve skupa svira zadovoljavajuce, a ribboni (Fountek CD3.0) su pobrali podosta simpatija....

ja zadovoljan, kutije cu pofurnirati kada dodju na red, i nekakvi stalci ce biti u igri za napraviti....

kako je ovo bio projekt podosta u stilu "grlom u jagode" (sto uopce ne slici mojem modusu operandi :lol: :lol: ), na kraju je ispalo vrlo dobro.... opet, treba naglasiti, vise srece nego pameti :mrgreen:

ako netko ima nesto za dodati, slobodno, molim lijepo :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju