JBL K 130 sa krizom indentiteta

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la davorin » Uto ruj 12, 2017 1:08 pm

davorin napisao:.
davorin napisao:Cvrsto se posravi: kad te udari odmah padni na pod i iz principa nemoj ustajati dok god tii ne dozvoli upotrbu horni (naravno iz sazaljenja) :lol: .

Poruke sam poslao sa moba jer do prije 1pola sata nisam imao drugačiju konekciju sa internetom!
Vidim da mi vid još slabiji jer sam tipkajući mikro-slova na mobu u kratkoj rečenici uspio napraviti 3 greške, a i poslati još jednu poruku sa sadržajem od samo jedne točke! :lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Master of disaster » Uto ruj 12, 2017 4:12 pm

@ pamook:
Nije farmaceut. Cvijećar-aranžer je po struci. To znači da kada recimo; policija dođe na uviđaj jer me je eliminirala sa škarama biti će to relativno ugodan prizor, tijelo će biti fino namješteno da bude u skladu sa oblikom lokve krvi, a tragovi špricanja krvi po zidovima će se fino nadopunjavati sa slikama i zavjesama. :o :mrgreen:
No iznad svega ona je žena. A otrovi su "oružje " kojim se od pamtivjeka žene služe. :mrgreen:


@ Davorin:
Kakvo sažaljenje?!! Taman posla! Kad vidi koliko ležim na podu dati će mi krpu da ga usput operem, čisto da ne ležim bez veze. :lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Master of disaster » Uto ruj 12, 2017 6:58 pm

Šalu na stranu, u jednom trenutku odlučio sam (bravo ja :doh: ) ne kupiti gotovu hornu, i ne napraviti neku po nekom gotovom projektu, već sam se uhvatio kalkulatora i crtanja, i čitanja... Nakon dva dana imao sam "nacrte" za dvije horne, obije su "krnji" tractis pošto pravu tractix krivulju prate samo vodoravno. Veća sa najnižom prijenosnom frekvencijom od 300Hz i manja sa najnižom prijenosnom frekvencijom od 580 Hz.
Kako mi se u ovom stadiju (ludila? :mrgreen: ) nije trošio novac, odlučio sam horne napraviti za nikakav novac ili maksimalno biti u tom smjeru. Zato sam posjetio reciklažno dvorište i dovukao starog namještaja i kartona. Vide i ljepilo za drvo sam ipak morao kupiti. :evil:
Horne sam napravio tako što sam prvo izrezaodvije ploče od šperploče. U njima sam napravio grlo horne. Na jednu ploču se nastavlja horna a na drugu se zavidava driver, a zatim se njih dvije zavidaju zajedno.

12.JPG

18.JPG

14.JPG

7.jpg

8.jpg

3.jpg

16.JPG

17.JPG


Ovo je vrlo zahvalan način za brzo, efikasno i jeftino dobiti precizno napravljenu hornu (barem za ovu vrstu horne) E sad, Nakon one Mantaray imitacije ranije spominjane, ovo je radilo... impotentnije :mrgreen: , fizika :evil: valjda :mrgreen: , veća horna bolje radi.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la pamook » Uto ruj 12, 2017 8:14 pm

...da si koristio drvo afričke šljive, dobio bi potentniji zvuk, kažu.... :think:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Master of disaster » Uto ruj 12, 2017 10:17 pm

:mrgreen: Misliš? Ima logike. :doh: Sljedeći put ću nareciklažnom dvorištu reći da nejdem od tamo dok mi ne donesu namještaj od tog drva. Dalje će se moć pratii u novinama.

Na stranu šala,veća horna toliko efikasnije radi naspram ove manje; udaraljke tomovi zvuče tako realno i močno. :dance: Bonus je također da se driver mora više utišati kako bi ga se dovelo u nivo sa D130. Kako je to poprilčno velik driver roll of mu počinje oko 12 kHz tako da ti načelno treba visokotonac. A bonus se sastoji od toga što osnovnu skretnicu i L pad premostš sa skretnicom istog reda koja reže na 12 kHz i voila! evo visokih.
Tako da dodatni visokotonac otpada.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la tom_hifi » Sri ruj 13, 2017 6:47 am

Dodatni visokotonac, tzv. supertweeter.

Znači, ovo je dosta bolje? Što žena kaže na dosta bolje, odnosno, dosta veće? :lol: :mrgreen:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Master of disaster » Sri ruj 13, 2017 7:14 am

Ne ne, ovo je dosta manje, naspram one koju nisam stigao uslikati. Napravio sam i jednju manju (najniža prijenosna frekvencija 580Hz) o njoj čitajte u sljedećem napetom nastavku.
Što je žena rekla na ovu? Pa ovako nešto:" :shock: :shock: :( :shock: :? :shock: :evil: " . :mrgreen:
Što je razumljivo, ovo je jeftin i brz način za napravit hornu ali izgled jaaako trpi. Ali zapravo problema nije bilo jer ju je ubrzo zamjenila manja horna. Koja doduše nije izgledala ništa bolje. Ali je znatno manja, pa... :mrgreen:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la cappucino » Sri ruj 13, 2017 8:06 am

PAO PEPEO molim te pomogni čovjeku u nevolji i napravi mu hornu da ŽENA bude zadovoljna. :D :D :D
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Master of disaster » Sri ruj 13, 2017 10:53 am

Pih,da žena bude zadovoljna. Nejde to tako. Zakon br 1: - Propisnost zvučnika je obrnuto proporcijalna zadovoljstvu žene. :lol:
Taj zakon donekle olakšava situaciju. Ovdje su tema i prioritet zvučnici. Sa posljedicama tog izbora ćemo se boriti kasnije a za praktične svrhe ćemo ih potpuno zanemariti. :mrgreen:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la davorin » Sri ruj 13, 2017 12:30 pm

Kolika je bila poštarina za "recone kits", carina, PDV itd.? Kako si platio komplete? (ako se sjećaš?)
Imam par "James B. Lansing" 12"-ica za gitaru kojima treba "reconing", a potpuno odgovara kit za D120F.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju