JBL K 130 sa krizom indentiteta

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Bepone » Uto srp 30, 2019 9:08 am

Ludnica :shock: :mrgreen:
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto srp 30, 2019 10:25 am

Master of disaster napisao:Autopoziv je dobrodošao.
Jedino, mamutovac mora van iz kuće, kako bih ja poživio. Jer nesreće na spavanju se dešavaju.
To znači da se autopozvat možeš bilo kada, ali prozor za čut ovo je još danas od tri popodne pa do cca 18h kada bi trebao biti iznešen van i premjeren na otvorenom. (Moja verzija gluhe komore ).
Nakon toga mu je sudbina neizvjesna. I nije mu naklonjena. Jedan prijatelj je izrazio želju da ga udomi, ako ga ipak ne uzme, vjerojatno će se raskonadan vratiti od kuda je došao.


ja sam na godisnjem jos 7 dana pa mozda i skocim... ako ne bude horne za slusat popit cemo kavu :obscene-drinkingcheers: ( javim ti se na PM )

a mjerenje na otvorenom je naj bolje ujutro dok pticice cvrkucu
uff ja bi trebao mjerit isto a neznam sto cekam... :doh:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri srp 31, 2019 1:11 pm

Nesto za tebe mod :)
Prijatelj iz Zagreba ( Digitron Sound System ) na jednom dub okupljanju u itali
Jedan od school sistem , od prvih takvih kod njih
Mislim da ih je bilo 4 u redu
Tu basa ne fali
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Master of disaster » Sri srp 31, 2019 3:08 pm

My man! :happy-partydance:

Ali... basa uvijek fali. :lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Master of disaster » Pet kol 02, 2019 10:21 pm

Velika horna je u utorak izletila kroz prozor. S obzirom na težinu, bio je to spor i kilav let popraćen obilnim znojenjem. :lol: Posljedica toga je da sam još živ kako bi pisao ove retke. :mrgreen:

Jupi :dance:

Prije konačnog rashoda završila je u vanjskom dvorištu okrenuta prema otvorenom prostoru. Tako se igram gluhe komore. U svakom slučaju, zgodno je vidjeti utjecaj sobe na odaziv.

MoD Imperial Mk1 D130 na otvorenom fullrange.jpg


Ovdje se vidi razlika između moje verzije Imperijala i 4530. Oboje je mjereno sa D130 sa istog mjesta vani. Nažalost nivo glasnoće mjerenja nije isti, a bilo bi fora da je, ali i ovako se može napraviti usporedba.

D130 na otvorenom fullrange Imperial vs 4530.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Master of disaster » Čet pro 26, 2019 10:20 pm

Božićna bajka :D

I tako su do mene došle jbl 2344a biradialne horne na kojima sam pronašao 2426 1" kompresijske drivere. Jipi-ka-je maderfaker. Ovo otvara razne kombinacije. :D :D :D

1.JPG


2.JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Master of disaster » Sub sij 25, 2020 12:12 pm

Koji put je potrebno malo da znači puno pa da... :lol:
Uglavnom, 2x4 mini dsp je stajo u ladici, ponajviše zbog toga što nikako nisam nalazio načina da ga suvislo skutijam. Em mi sa kućištima ne ide u životu, em je ta pločica zapravo vrlo nezahvalna za skutijati. Na koju god stranu kućišta (prednju ili zadnju) ju staviš sa druge strane pločice je gomila koječega što bi ili trebalo biti na suprotnoj površini. Na primjer na stražnjoj strani su četiri analogna RCA izlaza ali i konekcija za napajanje koje se nalazi u kućištu. Sa prednje strane su osjetilo za daljinski upravljač, kontrolna led dioda koji bi morali doći na prednju stranu ali i RCA analogni ulaz, USB priključak, Toslink... koji bi trebali biti ili unutar kućišta ili na stražnjoj strani.

Uglavnom, lani krajem godine mi je Edison do neko kućište (Hvala mu!). To je pokrenulo stvar sa mjesta. Odlučio sam napraviti module na pleksiglasu koje ću stavljati unutra tako da lakše mogu prepravljati, kako budu prilike tražile. Moduli na sebi imaju napajanje i sam uređaj (osim većih transformatora) tako da se uz odspajanje nekoliko žica jednostavno vade i stavljaju drugi a da se ne narušava funkcionalnost kompleta (osim ako se ne izvadi dsp :lol: )
Napravio sam modul sa malinom, sa dsp-om (on će imati i funkciju predpojačala pošto ima kontrolu glasnoće) napravio sam i zlu ne trebalo modul sa starim dacom ali njega neću koristiti nadam se, ostaje još napraviti mali modul sa selektorom za analogne ulaze, sa phono predpojačalom i ako baš bude potrebno sa baferom ili predpojačalom za analogni ulaz.

Biti će potrebno sa pločice dsp-a odlemiti i osjetilo za daljinski, i kontrolnu ledicu i izmjestiti ih na prednju ploču, usb mislim izvuć na prednju stranu za spajanje na kompjuter u svrhu podešavanja dsp-a ali preko prekidača kojim bi se birao spoj na taj usb priključak ili spoj na rasberry za usb audio u "normalnom" radu...

Također, za dsp sam napravio stabilizirano napajanje sa LM 1085

1.JPG


Probao sam ga provjeriti na osciloskopu :D ali :lol: imam samo sondu 10x pa se ne može dovoljno "zumirati" , trebala bi mi sonda od 100x. Gornja linija je 12V na 0 X a donja je pokušaj gledanja ripla na 10 X ali... moguće je i da negdje griješim :doh:

2.JPG


Uglavnom napajanje radi, a radi i dsp kada se napajanje prikopća na njega :D

3.JPG

4.JPG

5.JPG


Naravno, kako sve ne bi prošlo bez uzbuđenja, pobrinuli su se windowsi xp to jest nekav .NET nešto koji se nakon instalacije nije ispravno "uhljebio" pa se dsp-ov softver nije htio spojiti sa njim jer se dsp u app menageru nalazio kao usb audio interface a ne kao hid device... Uglavnom nakon jedno četiri pet sati :pray: :pray: :pray: :snooty: :snooty: :twisted: :twisted: :twisted: :doh: :naughty: i skore odluke da sve stavim na prugu pod vlak, našao sam uzrok problema i sve je proradilo :dance: pa danas sljedi podešavanje, mjerenje i tako u krug....
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub sij 25, 2020 1:26 pm

Griješiš to što gledaš ripple na DC postavci ulaza.Imaš prekidač/polugicu di sa strane piše AC,0,DC. Lijepo okreni to na AC, okreni V/div prekidač na najmanju vrijednost i uživaj. Naravno bilo bi dobro da je sonda 1x.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Master of disaster » Sub sij 25, 2020 2:33 pm

Aha. Eto, mogao sam i misliti. Hvala Khad...
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: JBL K 130 sa krizom indentiteta

PostPostao/la Bepone » Sub sij 25, 2020 3:51 pm

evo ove lijepe kutije od iskra instrumentarija!! patnja 80-tih i 90.tih! :P
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju