dub

dub

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub lis 15, 2016 10:22 pm

evo malo rijeci o jednom zabavnom projektu kojim se zabavljam

neko vece u konobi kod prijatelja baveci se filozofijom... :obscene-drinkingbuddies: zabrinuti za opce lose stanje nase planete i okolisa odlucili se napravit nekoliko zvucnika u obliku stabla odnosno dub-a po domcu :D
tako osim kisika pokusat cemo siriti i dobre vibre !!!

od zvucnika se ne trazi nikakav pretenciozan zvuk nesto cisto lagano da svira u pozadini i nemoze biti pretjerano veliko.Ideja je napravit kugle od mediapana vanjski promjer 200mm unutarni nekih 170 u u njih ubacit VISATONOV FR10HM i mrezica na njega. Bit ce u zatvorenoj kugli zapremine nekih 2.5 L koju cu kasnije oslikati (nadam se uspjesno) mislim gore neko lisce nacrtat. Postolje cu napravit od nekog komada drva i morat cu napravit i kao neke raslje tako da se zvucnik moze micat i usmjeravat gore dolje.
Kugle su rađene od feta mediapana ,prvo svaku polovicu istokarim iz unutra,kasnije zaljepim zajedno i napravim vanjsku obradu.
Jucer sam imao i jedno prvo probno slusanje,i cak se necuje tako lose... bojao sam se da ce mozda falit bass-a i da cu sa straznje strane kugle morat ugurat komad cijevi da glumi kao neki basrefleks al ne treba,bit ce i ovako super

Trenutno su kugle spremne za farbanje,samo ih trebam malo jos pobrusit.Tko je radio s mediapanom zna kolko on moze popit boje na mjestu reza.. tako da se mora premazat sa spric kitom da zacepi pore. Ja ga namazem sa smolom za stakloplastiku,puno jeftinije a rezultat slican..
i tako.. :doh: :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: dub

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto lis 18, 2016 1:19 pm

taa daa :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: dub

PostPostao/la yoke » Uto lis 18, 2016 1:40 pm

i tebi je dosadno u zivotu
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: dub

PostPostao/la tom_hifi » Uto lis 18, 2016 1:48 pm

Haha, fora ideja.

Baš me zanima kak će to raditi. :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: dub

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto lis 18, 2016 2:10 pm

yoke zar su bas bila potrebna 5 smile-a ???? :angry-tappingfoot: :laughing-rolling:

tom_hifi napisao:Baš me zanima kak će to raditi.


a gle radit ce... :D kako mislim da mozes i predpostavit,trazilo se jeftin i dobar zvucnik,uvjeti kutije nisu idealni al radit ce... ja sam ih vec slusao i za ono sto trebaju bit co ok
moglo bi se napravit i ozbiljni zvucnik ovog tipa,s drugim driverom ,komorom pravilnog volumena i koju bi onda radio u obliku jajeta ;)
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: dub

PostPostao/la SaWa » Uto lis 18, 2016 3:03 pm

Verinajs... :clap:
SaWa
 
Postovi: 1485
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: dub

PostPostao/la Dean » Uto lis 18, 2016 3:24 pm

Opet si upetljo curu u projekt ? :P
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: dub

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto lis 18, 2016 3:43 pm

:naughty: bacio sam se u privatnike
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: dub

PostPostao/la Master of disaster » Uto lis 18, 2016 5:09 pm

Trebao si listove od konoplje nacrtati :D
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: dub

PostPostao/la davidbraco » Uto lis 18, 2016 5:17 pm

Jagode,naranđe, šljive,kruške...-patentirat dizajn-neka lubenica zvučnici budu bas,a kivi visokotonci!
Avatar korisnika
davidbraco
 
Postovi: 559
Pridružen: Sri sij 28, 2015 10:11 pm

Sljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju