Morena HORNE

Re: Morena HORNE

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon sij 30, 2017 3:20 pm

Fantocci napisao:Obavezno stavi krajni izgled. To je sistem koji bih želio čuti.

naravno da hocu :mrgreen: za ove horne mogu reci da su jedne od naj linearnih koje sam do sad napravio. A za FE126en svkako naj bolja kutija koju sam do sad sklepao... a probao sam ih razne.
Kod prijasnjih horni ( dal s ovim ili drugim driverima ) uvijek sam imao problema u nizem dijelu. Iz razno raznih razloga uvijek sam imao nekakav pik u donjem dijelu ( ugl oko 150-160 Hz ) koji je za sobom vukao zamucenje u basu koje mi je nakon nekog vremena smetalo...
Jasno moze se uvijek koristit kakav filter zasto ne ali cilj nam je izbjeci ga ako se moze.. ;)
A dubina u donjem dijelu ovisi i o ukusima onog koji slusa i o velicini prostorije, ja bi rado da ide malo dublje... ali se i s ovime pristojno uziva.. :whistle:
Meni inace kod horni se najvise sviđa prirodnost u donjem dijelu ( jasno ako je horna dobro osmisljena.. ) a ove horne su dobar primjer toga, to sto ne idu jako duboko im oprostim.

tebe ako put dovede do Pule slobodno se javi da poslusas.. usi nikad ne pametuju... :lol: ;)
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Morena HORNE

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub svi 13, 2017 9:40 am

evo da nema bojkota !! :D
polako da dovrsim ove zvucnike koji zasluzuju zavrsnu obradu
ovoga puta postedio sam vas cvjetica i ludih kombinacija i pala je crna boja... :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Morena HORNE

PostPostao/la drz » Sub svi 13, 2017 11:37 am

Jako lijepo izvedeno. Imas li kakvih mjerenja?
drz
 
Postovi: 119
Pridružen: Ned pro 15, 2013 8:29 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Morena HORNE

PostPostao/la pamook » Sub svi 13, 2017 12:29 pm

:romance-hearteyes:

baila!!!
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Morena HORNE

PostPostao/la cappucino » Sub svi 13, 2017 12:44 pm

Adresu znaš, tako da slobodno možeš dovesti na "testiranje"...a možeš ih i ostavit na neko vrijeme! 8-)
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Morena HORNE

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub svi 13, 2017 2:28 pm

drz napisao:Jako lijepo izvedeno. Imas li kakvih mjerenja?

hvala , za onoliko koliko sam potrosio na boju jos je ispalo dobro... ali tko je farbao nesto u sjajno crno zna da je to nezahvalna kombinacija i za dovest u red , jako istice nepravilnosti a kasnije i prasinu :? al eto :)

klasicna mjerenja nisam radio ali budem cim mi dođe prijatelj s opremom , i nadam se brzom mjerenju jer zelim vidit ostupanja od mjerenja koja trenutno radim
za sad radim tako da si pustam tonove od 16 do 16 kHz , mjerim SPL-metrom na mjestu slusanja i crtam graf
ja se za sad ravnam tako, a pri ovakvom mjerenju treba i znati kako se ponasa soba

mjerenja sad po stranu ( sto bi mogla biti zasebna tema ) slusajuci ove horne ( a slusao sam ih dosta ) zadovoljan sam sto se tice smanjenja nepravilnosti u djelu od 160 hz koje je tesko izbjeci
zadovoljan sam i sa dubinom koju fe126 u njima postize , radio sam s njime horne i sa po dva drivera i sa puno vecim ustima ali nije islo...
transnisije su mi lijepo svirale isto ( bolje od zelenih horni )
da se razumijemo fe 126 ipak ispod 80 hz pada ali to meni jako ne smeta , bas koji daje je slusljiv i ugodan
u istu hornu moglo bi se smjestit dosta modela tang band W4 serije koji zbog kruce membrane i veceg hoda mogli bi davati jos bolje rezultate u donjem djelu. Sad dali bi zadrzali prirodnost srednjih i visokih kao fe126 trebalo bi probat


dosta sam naucio iz ovog projekta i vec imam planova za novi ( s istim driverima ) ;)

cappucino napisao:Adresu znaš, tako da slobodno možeš dovesti na "testiranje"...a možeš ih i ostavit na neko vrijeme!


papirnate membrane i mala djeca ne znam koliko idu zajedno... :whistle: ali uvijek ih mozes doc poslusat :D
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Morena HORNE

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon svi 15, 2017 6:58 pm

Zadnje lickanje pa :violin: , u pravom Diy duhu palo je audiofilsko pluto ispod horni , 24 karatna fake pozlata na ustima , hi-fi konektori i " skroman " potpis dezurnog majstora :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Morena HORNE

PostPostao/la drazenK » Pon svi 15, 2017 7:22 pm

odlično. nisi se ni trebao potpisivati. svi znaju da neznaš ispiliti daske da budu paralelne. pa si prepoznatljiv :D
super, super
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1345
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: Morena HORNE

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon svi 15, 2017 8:14 pm

drazenK napisao:odlično. nisi se ni trebao potpisivati. svi znaju da neznaš ispiliti daske da budu paralelne. pa si prepoznatljiv super, super


hm... hoces reci s time da se ostavim pravih kuteva i da je vrijeme napravit i koje pojacalo da lici kao da je palo niz skale ??? :think:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Morena HORNE

PostPostao/la SaWa » Pon svi 15, 2017 8:45 pm

najs... :clap: :handgestures-thumbupleft:
SaWa
 
Postovi: 1486
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju

cron