Truba sa manjim lavorom.

Re: Truba sa manjim lavorom.

PostPostao/la vilim » Ned srp 09, 2017 10:21 pm

Ako kažem Dacho da da si pravi profić malo sam rekao ,izvrsno tretiranje medijapana. Zanima me slijedeće, spominješ obradu tzv špric kitom, jeli to akrilni kit za gletanje drvenih površina koji si razrijedio ili nešto drugo. Zašto nisi koristio akrilne premaze ???... Ova me priča zanima zato što bih svoje 70 litarske kutije sa KEF zvunicima koje su također napravljene od medijapana , furnirane i premazane "ebanovinom" malo dotjerao jer me već počinje smetati sjajni crni premaz ebanovine !!..
vilim
 
Postovi: 259
Pridružen: Pet stu 06, 2015 9:33 pm

Re: Truba sa manjim lavorom.

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon srp 10, 2017 9:44 am

vilim napisao:Ako kažem Dacho da da si pravi profić malo sam rekao ,izvrsno tretiranje medijapana. Zanima me slijedeće, spominješ obradu tzv špric kitom, jeli to akrilni kit za gletanje drvenih površina koji si razrijedio ili nešto drugo. Zašto nisi koristio akrilne premaze ???... Ova me priča zanima zato što bih svoje 70 litarske kutije sa KEF zvunicima koje su također napravljene od medijapana , furnirane i premazane "ebanovinom" malo dotjerao jer me već počinje smetati sjajni crni premaz ebanovine !!..


koliko sam razumio tebe bi vise trebalo interesirat obrada drveta nego mediapana , posto su ti kutije furnirane
ako ti je dosadio taman premaz furnira mislim da nema druge nego ga ostrugat-pobrusit da dođes do cistog drveta. Ali ne vjerujem da ce ti to bit moguce jer furnir uglavnom je vrlo tanak a ako ti se je premaz od ebanovine duboko upio tesko da ce to bit moguce...
Probaj sa straznje strane malo pobrusit i vidi kako ide...
za zavrsnu obradu mediapan mozemo popricat ako ti treba :D
Pao Pepeo
 
Postovi: 2205
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Truba sa manjim lavorom.

PostPostao/la Dacho » Pon srp 10, 2017 11:07 pm

vilim napisao:Ako kažem Dacho da da si pravi profić malo sam rekao ,izvrsno tretiranje medijapana. Zanima me slijedeće, spominješ obradu tzv špric kitom, jeli to akrilni kit za gletanje drvenih površina koji si razrijedio ili nešto drugo. Zašto nisi koristio akrilne premaze ???... Ova me priča zanima zato što bih svoje 70 litarske kutije sa KEF zvunicima koje su također napravljene od medijapana , furnirane i premazane "ebanovinom" malo dotjerao jer me već počinje smetati sjajni crni premaz ebanovine !!..

Ne, to nije taj kit nego tekuci kit ili filer koji se upotrebljava za krpanje i lakiranje automobila. Ja inace prakticiram upotrebljavati boje i kitove sto bolje kvalitete jer obicne boje su mekane i zvucnici se lako oštećuju.
Nino je dobro napisao sto bi trebao napraviti sa svojim kutijama. Druga varijanta (ako je furnir dovoljno cvrst da nigdje nije odvojio od podloge) je da poravnas podlogu sa kvalitetnim kitom i raspalis autolak na to.
Dacho
 
Postovi: 260
Pridružen: Sri lis 08, 2014 11:01 am

Re: Truba sa manjim lavorom.

PostPostao/la Dacho » Pon srp 10, 2017 11:08 pm

boca napisao:Jel se smije znati za koliko su otisli zvučnici onom tipu u Sesvete?

Nebi bilo umjesno odati cijenu za koju su otisli...
Znaci da si ih vidio i mozda čuo kod njega!
Dacho
 
Postovi: 260
Pridružen: Sri lis 08, 2014 11:01 am

Prethodni

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju