TQWT

Re: TQWT

PostPostao/la davorin » Uto pro 12, 2017 10:58 am

Toma napisao:kakav je taj visaton b20?.vidim da ih neki lik prodaje na njuskalu za 100kn komad a ne mogu na netu nista o njima nac

Sretao sam takve zvučnike u kutijama za ozvučavanje javnih prostora (škola, bolnica, kolodvora, firmi, itd.) gdje su bili ugrađeni zajedno sa prilagodnim transformatorom za priključak na linijske napone od 100V, 70V i 50V (sa/bez regulatora glasnoće).
Podatke je teško naći jer takvi zvučnici vjerojatno nisu bili u slobodnoj prodaji već su ih direktno od proizvođača kupovale firme koje su proizvodile/montirale kompletne razglasne sisteme i proizvodnja je bila prilagođena njihovim zahtjevima.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6958
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: TQWT

PostPostao/la Zmajz » Uto pro 12, 2017 11:06 am

Rane 80-te, nema nigdje podataka, čak ni u arhivi Visatona. Boca ti mora reći iskustva...
BTW, dovoljno jeftino da se može eksperimentirati
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2560
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: TQWT

PostPostao/la Toma » Uto pro 12, 2017 12:28 pm

jeftino a opet steta novaca ako ne zvuci nikako.
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: TQWT

PostPostao/la Bepone » Uto pro 12, 2017 3:05 pm

dobar ja za bass, sta nemam ja to u svojim transmisijama a zmaj? idu ispod 40 Hz
Bepone
 
Postovi: 5199
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: TQWT

PostPostao/la Zmajz » Uto pro 12, 2017 3:52 pm

Ne, ti imaš BG20, to je noviji i modificiran (maknuta HF trubica), Ovo je starija varijanta, ima gumeni (ili spužvasti) ovjes pa stoga i vjerojatno veći hod (Xmax) što jeste dobro za bas, i izdrži veću snagu (60W). Ali po ono malo dostupnih informacija ide dosta visoko, do 18 kHz. Vrijedilo bi se poigrati s tim drajverom. ja nemam love, a i inače imam popriličnu zalihu raznih širokopojasnih drajvera (RIZ, Iskra, Westra, Philips itd)
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2560
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: TQWT

PostPostao/la boca » Uto pro 12, 2017 6:06 pm

Kao sto sam napisao u pocetku je bio FR iz Iskra OZ40 kutija i s njim jedino mogu usporedit Visatona a to je po meni ogromna razlika.
Prvo u basu koji se produbio i sobio definiciju
Srednji dio je smireniji naspram Iskri koja je tu ajmo reci dosta kreštava ( možda zato jer nisam stavljao skretnicu)
O visokim nemogu jer ih nisam slusao solo nego imam visokotonac sa konficem od 4.7uf i to odrađuje posao kako sam htio.
boca
 
Postovi: 245
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Prethodni

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju