3 inch tratrix FLH

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Master of disaster » Sri stu 01, 2017 10:59 am

Horne su posebne... na najljepši mogući način. Međutim i naj zahtjevnije su za dobiti ih da rade...suvislo :mrgreen: a kamoli dobro :mrgreen: :mrgreen: a kamoli vrhunski :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Uglavnom zabava za cijelu familiju.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3257
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Dacho » Čet stu 02, 2017 9:57 am

Master of disaster napisao:Horne su posebne... na najljepši mogući način. Međutim i naj zahtjevnije su za dobiti ih da rade...suvislo :mrgreen: a kamoli dobro :mrgreen: :mrgreen: a kamoli vrhunski :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Uglavnom zabava za cijelu familiju.

Kod Tactrix horni i ne možeš previše fulati...zato postoji izračun prema vrsti drivera.
Uvijek postoji onaj osobni stav što je bolje zvučno ali ako je sve ispravno napravljeno magija je prisutna u velikoj mjeri.
Dacho
 
Postovi: 260
Pridružen: Sri lis 08, 2014 11:01 am

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Master of disaster » Čet stu 02, 2017 9:44 pm

Dacho napisao:Kod Tactrix horni i ne možeš previše fulati...


Ja uvijek mogu fulat. :lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3257
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Pao Pepeo » Pet stu 03, 2017 3:47 am

jedna skica-ideja od prosle zime , sto je vise gledam sumljam u njenu uspjesnost... al uvijek se moze prednja truba skinuti...
malo ce drugacije bit komora zvucnika smjestena , fountek ce bit u igri i mediapan od 16mm :whistle:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2209
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Dean » Pet stu 03, 2017 6:38 pm

Ti baš zapeo za horne? Napravi TL ko normalni ljudi ! :lol: :lol:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub stu 04, 2017 10:31 am

Dean napisao:Ti baš zapeo za horne? Napravi TL ko normalni ljudi !

dok sam bio mali uvijek su mi vikali trube , trube... pa mozda od tud fix ideja o hornama :think:
a kod nas se trube ili trubilo kaze za one malo... blesave... :mrgreen:

ni TL nije za bacit.. dapace, al mislim da bi se samo honre trebalo pravit :violin:

jucer sam se bacio malo i na poso, pokusao izvuci kalup ali oci su mi bile previse optimisticne... tako da na nekim mjestima-prstenovima mi fali mesa...
sendvic mediapana je prvobitno bio osmisljen za manju trubu tako da me ne cudi...
ploce od 18mm imam tako da cu odrezat koj novi prsten i nadodat-naljepit na mjesta di fali
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2209
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Pao Pepeo » Pet stu 17, 2017 11:17 pm

nakon sto sam popravio sendvic mediapana moglo ga se istokariti na stepenice kako pita . Napravila se i sablona rasta horne na sperploci i uz pomoc nje se dobila zadovoljavajuce dobra krivulja rasta . Nakon tokarenja nozem , prelazi se na smirg papir kojim dok se komad vrti da se sve lijepo zagladiti .
Kad je komad bio gotov treba ga se premazati nekakvim stukom ili farbom da se od poroznog mediapana dobije glatka povrsina. Ja sam odlucio probat ovako , u smolu dodajem talak za stakloplastiku i tako se dobije kao neki kit . Slicno tome sam vec radio , dobro je jer se prva ruka da rjeđa tako da se bolje upije , kasnije jos jedna gusca. Dvije ruke su minimum , mozda ce trebati i treca al brusenje ovakvog komada nije tesko... zavrti se ga lagano na stroju i papirom brusi. Izmedu svake ruke mislim da cu pustit koj dan da prode da se smola lijepo osusi i da se ne ljepi na papir tokom brusenja. Da je ljeto ovo nebi bilo potrebno
Kad se pravi ova smjesa prvo dodat u smolu katalizator , dobro izmjesati i onda lagano dodavat talak do zeljene gustoce.
Katalizatora stavljat kao i uobicajeno kad se radi smola.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2209
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la s@ki » Pet stu 17, 2017 11:25 pm

A da namazes gelcoatom?
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Master of disaster » Pet stu 17, 2017 11:37 pm

:o Iso miki. Već sada dobro izgleda. :dance:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3257
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Pao Pepeo » Pet stu 17, 2017 11:42 pm

uuu s gelcoatom nisam jos na ti... hocu reci kad radim neke komade od staklopastike kalup premezam prvo odvajivacem , pa gelcoatom pa stakloplastika preko ( tako cemo i ove trube ) tad mi se gelcoat dobro osusi , stakloplastika svojom kem . reakcijom se zagrije i osusi ga . Ali kad bi nesto namazao samo s gelcoatom ( u kojeg sam naravno dodao katalizator ) to mi se nebi osusilo danima , cak tjednima !!
Mislim da sam cuo da se u tim slucajevima dodaje parafinsko ulje ? al nisam siguran...
ova moja solucija je ok ( da se ne ureknem.. :mrgreen: ) , bolje je i od koristenja auto kita koj slabije upija a i jeftinija je
planirao sam zadnju ruku jos dat spric kit i opet fino pobrusiti
Pao Pepeo
 
Postovi: 2209
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju