3 inch tratrix FLH

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Bepone » Pon stu 20, 2017 11:39 pm

popel jos malo , leto dve, pa ces si morat druga pluca instalirat :lol: :lol:
Bepone
 
Postovi: 5193
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto stu 21, 2017 12:23 am

Dean napisao:Nadam se da će kalup izdržati koju hornu više?

mislim da hoce ;)

Bepone napisao:popel jos malo , leto dve, pa ces si morat druga pluca instalirat


nadam se da cemo za koju godinu raditi ovakve stvari 3d printerom , mislim osnovno tijelo-prvi sloj ( koji ne bi trebao ni prelazit 3-4mm debljine... ) dal horne ili kalupa za istu . Tu cemo i tebe ukljucit !! :D mogucnosti gradnje bile bi neogranicene... a i pluca bi maaalo manje patila
Pao Pepeo
 
Postovi: 2205
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Toma » Uto stu 21, 2017 2:01 am

uzmi ovo ako nemaš.Ja sam narucia baš ovu i prva liga je a ne košta ništa.Stvarno je maska TOP https://www.ebay.com/itm/7in1-Face-piec ... 2749.l2649
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto stu 21, 2017 11:02 am

Toma napisao:uzmi ovo ako nemaš.Ja sam narucia baš ovu i prva liga je a ne košta ništa.Stvarno je maska TOP https://www.ebay.com/itm/7in1-Face-piec ... 2749.l2649

hvala toma :handgestures-thumbupleft: pa bilo bi lijepo i pametno da si je narucnim i stvarno koristim :mrgreen:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2205
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri stu 22, 2017 10:40 pm

jedna jako interesantna stranica koja pase uz temu

http://inlowsound.weebly.com/

ima vrlo interesantnih rjesenja i izvedbi kod horni
Pao Pepeo
 
Postovi: 2205
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la gilhooley » Pet stu 24, 2017 11:23 pm

Ja svoju trubu isprintao... :lol:

DSC_0064-800x450.JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub stu 25, 2017 8:37 am

Nemoj da ti bude neugodno jer je tvoja truba mala :lol:
Zapravo ovo je odlicno i dobar prvi korak
Spomenino samo koliko bi se ustedilo vremena da se recimo ove trube koje si radim isprintaju u tankom sloju i kasnije samo iz vana podebljavaju... a moze se i radit svasta drugo
Za male serije odlicna stvar
Cak bi bilo steta koristit 3d print za ovako jednostavne oblike, posto na njemu bi se moglo izvodit svakakve presjeke, presavijanja, razne i debljine i povrsine stjenke
Kojih ti je dimenzija ta truba i koliko se vremena radi ?
Pao Pepeo
 
Postovi: 2205
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la tubeman » Sub stu 25, 2017 9:08 am

3D printer s kojim bi se mogla napraviti truba koliko-toliko "normalnih" dimenzija nije baš uobičajen :)

Standardni "kućni" i amaterski printeri kakvih je preko 95% na tržištu, mogu napraviti objekt od cca 15-x 15 x 20 cm.
Ja sam bio optimist pa sam nabavio onog od 24 x 24 x 30 što je puno više, ali još uvijek nedovoljno za takve stvari.
Moglo bi se to napraviti u segmentima ali se onda sve malko komplicira.
Osim toga, brzina printanja i kod onih "bržih" (20 i više cm /sec) nije baš nešto pa će printanje nekog malo većeg objekta u boljoj rezoluciji trajati satima.
Dobra strana je što za printanje ne treba biti prisutan ( ?) pa se to obično radi kroz noć.
Mada i tu može biti iznenađenja :) :)
Cijena nije prevelika jer kolut "tinte" od 1 kg se može nabaviti već za nešto više od 100 kn (ovisi o materijalu - PLA / ABS / ...).

Puno finiji ispis se može dobiti sa tekućom smolom i laserom, ali ti printeri imaju obično još manju površinu printanja (cca 13 x 13 x 200) i dosta skup ispis (litra smole je od 500 - 1000 kn /litra).
Dakle, nimalo jeftin sport :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la gilhooley » Sub stu 25, 2017 9:15 am

Ej drug...

Išao sam probat ovo napraviti u Fusion 360 tek da vidim ide li. Dimenzije su: visina trube 27 mm, diametar otvora 37 mm.

Printalo se oko sat i pol s relativno jakom ispunom od oko 80%.

Ja ću to probati napraviti za realni zvučnik, no morat ću prilagoditi mjere. Throat nije problem koji je oko 70 mm, medjutim veliki diametar usta od 340-350 ne mogu zbog ograničenja x-y plohe na printeru koja je oko 180 mm.

Ajmo reći da je print realizacija, treba nacrtati krivulju koju treba, zatim joj dodati debljinu stijenke, a potom napraviti zakretanje krivulje u 360 stupnjeva da se dobije taj oblik.

Dakle - za ozbiljan print treba nešto veći printer s finom linijom da se ne mora puno brusiti.

Kažem - probam napraviti nešto, ali realan oblik sigurno neću moći zbog tehničkih ograničenja printera.

Neću Ti više brljat po temi, sorry.

Gill
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub stu 25, 2017 9:22 am

Sad smo jos uvijek u fazi mastanja koja nis ne kosta ... :D al jednoga dana bilo bi stvarno lijepo
Meni potrebne dimenzije takvog printera bile bi 500x500x1100 visine :shock:
I da mi takav printer radi i 48 sati za jedan zvucnik BLH naravno :mrgreen: i da potrosi 10 kg mase ( vjerujem da bi i manje ) mogao bi napravit oblike koje bi meni klasicnim kalupima trebalo mjesec, dva min da odradim sve potrebno za prvi sloj
Novca bi se potrosilo puno vise i neke oblike bilo bi mi zapravo i tesko napravit ( cak iz vise komada )
Tako da takav printer je lijepa mastaria... :D
Pao Pepeo
 
Postovi: 2205
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost