3 inch tratrix FLH

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub stu 25, 2017 9:28 am

gilhooley napisao:Neću Ti više brljat po temi, sorry.

Ma di.... samo navali , ovo je totalno u duhu teme zapravo galaksiju dvije naprijed :D

Jako lijepo da razmisljas u tom smjeru i nadam se uspjehu !! I ako dokumentiras na forumu bit ce interesantno za pratit :whistle:

Meni bi jedna od vecih prepreka bila crtanje na komp... i programiranje :mrgreen: al vjerujem da bi se na kraju nesto i napravilo
Pao Pepeo
 
Postovi: 2202
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Edison » Sub stu 25, 2017 10:02 am

Pao Pepeo napisao:Nemoj da ti bude neugodno jer je tvoja truba mala :lol:


Samo za gila... ;)

Watch on youtube.com
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5688
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la gilhooley » Sub stu 25, 2017 10:55 am

Medisone...pa zar i Ti brate...? :)

Pjesma je mrak

Hvala,

Gill
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned pro 10, 2017 8:31 pm

nazalost imao sam malo problema sa ovim rubom.... prvo sam ga doveo lijepo u red s malo kitanja i brusenja , zadovoljan sam bio gotovo 9 od 10...
pa sam zavrsnu ruku dao spric kita da se s vodobrusnim dobije glatka povrsina
spric kit je bio na nekoj bazi koja nagrizuje sitirodur :doh: tako da mi je mjesta di nije bilo zakitano nagrizlo...
pa opet kitanje , brusenje.. i odlucio sam sve ofarbat nekom bojom koja je bila na sintetickoj bazi i nije stvarala probleme sa stirodurom
mislio sam si da ce mi ta boja zastitit sve od spric kita i dao opet jednu ruku istog
spric kit mi je otopio i boju i stirodur ispod... :doh: :doh:
i onda opet iz pocetka...
sad je kalup kako vidite a rub nece bit nesto... jednostavno sam iscrpio sve zalihe strpljenja :mrgreen:
kasnije cemo ga morat dovest u red na samom komadu , ali steta da se nije kalup naprvio iz prve kako treba... al bude li bilo potrebno izvadit cu novi kalup iz gotovog komada

napravio sam i kraj na grlu horne iz kojeg ce doc prirubnica
kalup sam namazao s dvije ruke odvajivaca , u pocetku sam si sam radio taj odvajivac i davao i po 4 ruke iz straha da mi se ne odvoji. Ni za jednim ni drugim nema potrebe jer odvajivac nije skup i dugo traje a ako je povrsina glatka i jedna ruka bila bi dovoljna.
dao sam jednu dobru ruku gelcota koju cu pustit da se susi do sutra i onda ce ici druga i par sati nakon smola i vuna gore
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2202
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Master of disaster » Ned pro 10, 2017 9:42 pm

Kalup ćeš plastificirati u ovom polažaju u kojem je slikan?
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned pro 10, 2017 11:34 pm

Master of disaster napisao:Kalup ćeš plastificirati u ovom polažaju u kojem je slikan?


stavit cu ga na razanj kao majstor sa slike , puno je lakse nanositi smolu i vunu
zato kad se radi kalup ostavit si centralni vijak malo duzi s obe strane
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2202
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Master of disaster » Pon pro 11, 2017 7:51 am

:? Eeee da sam se toga sjetio kada sam ja radio. Uštedio bi si puno muke, :D
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon pro 11, 2017 10:20 am

Master of disaster napisao:Eeee da sam se toga sjetio kada sam ja radio. Uštedio bi si puno muke,

zato teme treba otvarat na vrijeme :D

prije pocetka rada dobro je znati od prilike koliko nam materiala treba pa da probamo predvidjet koliko ce mi trebat smole i vune
prvo treba nekako izracunat povrsinu komada kojeg se radi, ja tocnu povrsinu trube ne znam izracunat pa sam umjesto nje uzeo stozac koji joj slici , dimenzija 400 u promjeru i 425 visine
povrsinu ima nesto manju od 3000cm* ( 2950...)
sad zelio bi da mi truba na ustima ima debljinu od nekih 5 mm a na grlu ce bit to deblje oko jedan cm , al ajmo uzet prosjek 6mm
kad se to zbroji volumena me dode oko 1.8 L i predvidam da 2 do 2.5 kg smole ce mi bit dovoljno
vune ce me ici upola manje , ako se koristi samo vuna onda ide 1 kg vune na 2 kg smole
ako se koristi roving ide 1kg na 1kg
ja cu malo kombinirat... al s kolicinama smo tu negdije
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2202
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Master of disaster » Pon pro 11, 2017 10:33 am

Pao Pepeo napisao:
Master of disaster napisao:Eeee da sam se toga sjetio kada sam ja radio. Uštedio bi si puno muke,

zato teme treba otvarat na vrijeme :D



Da, i treba raditi pomalo, ja sam imao vremena koliko sam imao, i s obzirom da je bila utrka sa vremenom, još je dobro i ispalo. Sada znam (doduše the bebe me je upozoravao) da je zapravo ključ u kalupu. Moji kalupi nisu bili loši što se tiče finiša, ali nisu bili dovoljno snažni da prežive skidanje horne sa kalupa.

Nikad više tako (doduše, sad kad imam horne je to lako pričat, kada driveri stoje u kutu sobe neiskorišteni je druga priča :mrgreen: ) za sljedeće horne ću kalup raditi potpuno suprotnim pristupom.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: 3 inch tratrix FLH

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon pro 11, 2017 10:44 am

mi malo iz ustede vremena i novca pokusavamo dobit iz modela gotov kalup, moguce je... ali ispravan nacin bi bio izradit model , pa iz njega izvuc negativ ,pa iz negativa pozitiv odnosno gotov galup od stakloplastike s zavrsnim slojem glatkog gelcoata.
To je dobro radit jer se moze jos male nepravilnosti doradit na negativu koje se ne vide iz prve na modelu.
Ali tu je i pitanje koliko se komada zeli raditi...
Pao Pepeo
 
Postovi: 2202
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju