OB by Joe

Re: OB by Joe

PostPostao/la Master of disaster » Čet stu 30, 2017 1:54 pm

Slažem se, skretnica kada eskaliraju redovi :mrgreen: i kompenzacije može "pojesti" pokoji decibel. Iako osobno ne volim induktivitete sa jezgrom (a da ista nije od zraka, jel :mrgreen: ), kod rezova sa nižom ferkvencijom, otpor induktiviteta se primjeti (veliki zračno motani induktiviteti sa malim otporom su vrlo skupi) pa se isplati napraviti kompromis sa induktivitetom na jezgri.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: OB by Joe

PostPostao/la Schultz » Čet stu 30, 2017 2:01 pm

Imam jedan miniDSP za prodati.... :-) :-)
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: OB by Joe

PostPostao/la Master of disaster » Čet stu 30, 2017 4:56 pm

Imam ja jedno digitalno 6 kanalno pojačalo. To u kombinaciji sa mini dsp-om bi bila jako dobra kombinacija za igrati se sa skretničarenjem i srodnim vještinama :D
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: OB by Joe

PostPostao/la joe dalton » Sri svi 23, 2018 11:21 pm

Evo update. Najprije shema skretnice kako je sviralo u Vinkovcima.
OB skretnica shema.jpg

Bilo je dosta interesa za zvučnike, šetali su okolo i svirali sa raznim pojačalima. To je valjda dobro. Naravno čuo sam i dosta komentara. Neki pomalo i kontradiktorni. Skupilo se nešto ideja. Zahvaljujem svima koji su poslušali i prenjeli svoje utiske. Probat ću implementirati neke ideje koji me mi se čine suvisle. Mislim da je nekakav zajednički zaključak bio da zvučnici pri glasnoćama koje su bile potrebne da napune relativno veliku prostoriju TF-a ipak traže pojačalo većeg damping faktora i veće snage. U mojih 18m2 rade odlično i sa RS1003 SET-om.

U međuvremenu drug Pamook mi je ustpio 2 mala 3" drajvera iz njegove teme. Naravno da sam ih još neki dan našarafio na ploču i probao. Srećom sve rupe su odgovarale pa je to bilo "čas posla". Skretnica nije mijenjana.
novi srednji.jpg

Prvi utisci vrlo dobri. Drajveri mi se čine čak nešto malo efikasniji od TB W4-1320SIF tako da su srednji malo izraženiji. Visoki mi se sada čine manje oštri i nekako smireniji. Za konačnu ocjenu treba još koji tjedan slušanja. Za sada definitivno :handgestures-thumbup:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: OB by Joe

PostPostao/la tom_hifi » Čet svi 24, 2018 6:22 am

Odlično! :handgestures-thumbup:

Jako su me zainteresirali OB, tako da, ako ću ikada mijenjati zvučnike (vjerojatno hoću!), moram ženu početi spremati na tako nešto :mrgreen:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: OB by Joe

PostPostao/la Bepone » Čet svi 24, 2018 7:59 am

samo napred , nije tesko mijenjati na dasci :P ,
iman ti i ja 4" faital pro 4FE32 za gornji kraj, isto je ravnica od zv
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: OB by Joe

PostPostao/la joe dalton » Pet lip 22, 2018 12:27 pm

Ekipa ovo svira baš pravo dobro. Pamook ovi tvoji malci rasturaju. Što se čeka? 8-)
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: OB by Joe

PostPostao/la Bepone » Pet lip 22, 2018 10:12 pm

ojla co... kao sto sam ti i tamo rekao, meni je falilo visokih ili su bili lose kvalitete, :?: uglavnom srednje/visokotonsko podrucje po meni ti nije bilo bas nesto.... :| .ako si sa ovim zvucnikom dobio to, i ako je to onaj zvucnik preteca fostexa fe103 koji ima super visoke onda si sigurno dobio dobar pomak... :clap: sto se tice bassa, OB radi sa sobom, meni nije ni na otvorenom falilo bassa tako da vjerujem da tu ne treba puno cackat......
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: OB by Joe

PostPostao/la pamook » Sub lip 23, 2018 6:16 pm

joe dalton napisao:Ekipa ovo svira baš pravo dobro. Pamook ovi tvoji malci rasturaju. Što se čeka? 8-)


:D drago mi je cut :D

..a ceka se da padne bura pa da pocnemo sa svakodnevnom torturom :lol: :lol:

A po povratku, tko zna :mrgreen:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: OB by Joe

PostPostao/la joe dalton » Sub lip 23, 2018 6:48 pm

Bepone napisao:ojla co... kao sto sam ti i tamo rekao, meni je falilo visokih ili su bili lose kvalitete, :?: uglavnom srednje/visokotonsko podrucje po meni ti nije bilo bas nesto.... :| .ako si sa ovim zvucnikom dobio to, i ako je to onaj zvucnik preteca fostexa fe103 koji ima super visoke onda si sigurno dobio dobar pomak... :clap: sto se tice bassa, OB radi sa sobom, meni nije ni na otvorenom falilo bassa tako da vjerujem da tu ne treba puno cackat......

Danas sam, ponukan i ovim tvojim postom, ubacio opet malo TB1320SIF. Oni donesu više oštrine u visokima što je vjerojatno razlog tvog utiska. S ovim Pamookovim malcima toga nema. Sve je nešto smirenije, možda čak i malo previše. Ovisi o ukusu. Visokih ne fali ni u kom slučaju. TB svira ovaj niži dio spektra nešto bolje, žuti malci su smireniji u visokima. Vjerojatno bi za TB pomoglo pomaknuti rez između njega i visokotonca na niže. Onda bi Vifa više došla do izražaja, a to je ipak drajver za 25 EUR sa svojim ograničenjima. Uglavnom ovdje pričamo o kombinaciji drajvera od 300 EUR za par zvučnika. Imam u glavi kombinaciju koja bi ih sigurno nadsvirala ali to je već cijena puta 2 i više....
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju