OB by Joe

Re: OB by Joe

PostPostao/la Bepone » Ned lip 24, 2018 12:02 am

da da, uvijek je to koliko para toliko muzike, ali samo komentiramo,. bi se reklo ja ne govorin nis , ja samo govorin :lol: :lol:
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: OB by Joe

PostPostao/la joe dalton » Ned ožu 10, 2019 9:34 pm

Mali update sukladno novim drajverima.
Složio sam adaptere za srednji i visoki tako da mogu eksperimentirati s drajverima.
Prvi na redu Fostex FE108 Sigma i Dayton AMT 2-4.
OB v2.JPG


I neke nužne promjene skretnice.
OB skretnica shema v2_0.jpg

Bas je rezan nešto strmije, rez je za Fostex pomaknut malo niže, a elementi za visokotonac prilagođeni novom drajveru.
Svira lijepo. Trebalo bi sada još probati pomaknuti rez između Fostexa i Daytona malo na niže.
Za to bi trebao zavojnicu u seriji sa Fostexom povećati na cca. 0,4mH i kondenzator ispred Daytona na cca. 5,6uF.
Ako netko ima odgovarajuću zračnu zavojnicu za prodati/posuditi bio bi zahvalan. Poželjno čim manji ohmski otpor, znači čim deblja žica, barem 1,2mm, poželjno 1,6 ili 2.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: OB by Joe

PostPostao/la tom_hifi » Pon ožu 11, 2019 6:38 am

Mislim da ti ja imam takve zavojnice, ali moram još točno provjeriti dali su baš 0.4mH. Debljina žice je 1.2mm, iznad toga sigurno nije.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: OB by Joe

PostPostao/la joe dalton » Pon ožu 11, 2019 9:22 am

tom_hifi napisao:Mislim da ti ja imam takve zavojnice, ali moram još točno provjeriti dali su baš 0.4mH. Debljina žice je 1.2mm, iznad toga sigurno nije.

Hvala, javi ako nadeš. Ne treba biti točno 0,4mH. Bilo što izmedu 0,35 i 0,42 bi mi pomoglo.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: OB by Joe

PostPostao/la tom_hifi » Uto ožu 12, 2019 6:29 am

joe dalton napisao:
tom_hifi napisao:Mislim da ti ja imam takve zavojnice, ali moram još točno provjeriti dali su baš 0.4mH. Debljina žice je 1.2mm, iznad toga sigurno nije.

Hvala, javi ako nadeš. Ne treba biti točno 0,4mH. Bilo što izmedu 0,35 i 0,42 bi mi pomoglo.


To je kod mojih roditelja, pa ću možda danas otići tamo ili koji drugi dan. Ovisi kako ću stići. ;)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: OB by Joe

PostPostao/la davorin » Uto ožu 12, 2019 6:52 am

tom_hifi napisao:...
To je kod mojih roditelja, pa ću možda danas otići tamo ili koji drugi dan. Ovisi kako ću stići. ;)

Roditelji ti se bave izradom zavojnica za skretnice!? :o
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: OB by Joe

PostPostao/la delboy87 » Uto ožu 12, 2019 8:49 am

Da li bi mi netko mogao izracunati parametre za skretnicu 2-way 12 db i koliku preporucujete sebljinu zice. Driver rcfMB15N351 i visokotonac b&c de250. Razglasni zvucnik bi se koristio kao satelit. I jos jedno pitanje cime bi mogao namazati 2 sarafa koja drze visokotonac da se nebi slucajno odvio. Da li se moze gdje kupiti gotova skretnica. Pokusao sam naci ali nigdje nisam uspio toliko jaku pa sam odlucio napraviti. A ovo mi je prvi projekt
Svi savjeti dobro dosli.
delboy87
 
Postovi: 48
Pridružen: Sri vel 13, 2019 4:30 pm

Re: OB by Joe

PostPostao/la joe dalton » Uto ožu 12, 2019 10:26 pm

delboy87 napisao:Da li bi mi netko mogao izracunati parametre za skretnicu 2-way 12 db i koliku preporucujete sebljinu zice. Driver rcfMB15N351 i visokotonac b&c de250. Razglasni zvucnik bi se koristio kao satelit. I jos jedno pitanje cime bi mogao namazati 2 sarafa koja drze visokotonac da se nebi slucajno odvio. Da li se moze gdje kupiti gotova skretnica. Pokusao sam naci ali nigdje nisam uspio toliko jaku pa sam odlucio napraviti. A ovo mi je prvi projekt
Svi savjeti dobro dosli.

U krivoj temi postavljaš pitanje. Pitanje nema apsolutno nikakve veze s ovom temom. Vidio sam da si već otvorio teme sa sličnim zahtjevima pa ti nitko nije odgovorio. Ja bi na tvom mjestu zaključio da vjerojatno ljudi imaju pametnijeg posla nego guglati parametre tvojih dravjera i tebi računati skretnice.
Savjet prvi: Treba znati postaviti pitanje. Prije pitanja probaj malo sam proučiti materiju. Na netu ima stvarno puno toga o konstrukciji zvučnika :text-google:
Savjet drugi: ima gomila on-line kalkulatora za skretnice, neke smo i linkali tu na forumu pa potraži malo. :text-google:
Savjet treći: Ako očekuješ da ti ljudi pomognu onda im barem serviraj neke osnovne podatke kao npr. parametre drajvera ili barem linkove na iste.
NHF. Shvati savjete dobronamjerno, kad zapneš pitaj pa ćemo ti pomoći koliko budemo znali, mogli i imali vremena.

Administraciju molim da prebaci zadnja 2 posta na adekvatnu lokaciju.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: OB by Joe

PostPostao/la delboy87 » Uto ožu 12, 2019 11:00 pm

Ispricavam se ako sam vam upau u temu. Vidim da je se pisalo zavojnicama i induktivitetu i da imste dosta znanja za to sam tu postavio pitanje jer sam mislio da imate neke bolje programe u koje se ukuca model a ne ts parametri ja sam ukucavao u neke u i svaki drukcije pokaze. Jos jednom se izvinite budem se snasao :)
delboy87
 
Postovi: 48
Pridružen: Sri vel 13, 2019 4:30 pm

Re: OB by Joe

PostPostao/la joe dalton » Uto ožu 12, 2019 11:17 pm

Probaj ovaj kalkulator:
https://www.v-cap.com/speaker-crossover-calculator.php

Ili ovaj:
https://www.diyaudioandvideo.com/Calculator/SpeakerCrossover/

Ako sve dobro uneseš moraš dobiti isti rezultat.
I gledaj da uneseš impedanciju drajvera na reznoj frekvenciji. Dobit ćeš točnije rezultate.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost