I opet Westra

Re: I opet Westra

PostPostao/la Dean » Pon pro 11, 2017 9:47 pm

Stvar je u tome da moraš isti dan, kad žene nema, maknuti ormar i staviti zvučnike. Tako žena niš ne primjeti.
Osim kod Yokea, njegova uvijek primjeti, a onda mora prodavati i raditi nove ! :lol:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: I opet Westra

PostPostao/la Vulkanizer » Pon pro 11, 2017 10:36 pm

Dean napisao:Stvar je u tome da moraš isti dan, kad žene nema, maknuti ormar i staviti zvučnike. Tako žena niš ne primjeti.
Osim kod Yokea, njegova uvijek primjeti, a onda mora prodavati i raditi nove ! :lol:

Stvar je u tome da će ormar postat zvučnici :lol:
Ormar je već pripremljen za reciklažu :mrgreen:
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: I opet Westra

PostPostao/la davorin » Pon pro 11, 2017 10:42 pm

Vulkanizer napisao:
Dean napisao:Stvar je u tome da moraš isti dan, kad žene nema, maknuti ormar i staviti zvučnike. Tako žena niš ne primjeti.
Osim kod Yokea, njegova uvijek primjeti, a onda mora prodavati i raditi nove ! :lol:

Stvar je u tome da će ormar postat zvučnici :lol:
Ormar je već pripremljen za reciklažu :mrgreen:

Sve dok žena ne otvori "ormar" i u njega pokuša spremiti rublje! :lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: I opet Westra

PostPostao/la Schultz » Pon pro 11, 2017 11:25 pm

Sve u mahagonij....!
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: I opet Westra

PostPostao/la Vulkanizer » Sri pro 13, 2017 11:37 pm

Zasad tek toliko da se vidi da se radi :D

zv.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: I opet Westra

PostPostao/la Dean » Čet pro 14, 2017 1:01 am

Rekao si da je u ormaru ! Za Barbike??
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: I opet Westra

PostPostao/la Master of disaster » Čet pro 14, 2017 8:20 am

Vulkanizer napisao:Zasad tek toliko da se vidi da se radi :D

zv.jpg


Bome, brz si! :clap: Kako svira?
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: I opet Westra

PostPostao/la Vulkanizer » Pet pro 15, 2017 1:05 am

Dean napisao:Rekao si da je u ormaru ! Za Barbike??


Ma nisam rekao da je u ormaru , več da da sam od ormara napravi zvučnike . .Dakle rashebo sam ormar na sastavne djelove i izkrojio zvučnike . A '' barbika '' je tu da prikrije okrhnuti ''ćošak'' . :lol:

Master of disaster napisao:
Vulkanizer napisao:Zasad tek toliko da se vidi da se radi :D

zv.jpg


Bome, brz si! :clap: Kako svira?

Pa i nisam , i dalje je neviđeni presing na poslu , al drži me neki polet pa pilam kad stignem , a i imam mogučnosti korištenja stolarskih mašina . Svu drvenariju sam ispila za po sata. ;)
Sad kako svira . Sve ovo , pojačalo zvučnike sastavljam u sobici od 6 kvadrata . Sinoč je jedna kutija svirala , a drugi par zvučnika je bio zavidan samo na prednju ploču i svirao , tek toliko da se razrade membrane , sve skupa konfuzno . Sad sam sastavio i drugu kutiju pa ću sutra malo opist dojmove , mogu reč da sam jako zadovoljan . hebi ga evo ponoć je prošla , a auti već ćekalu pred garažom :obscene-drinkingcheers:
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: I opet Westra

PostPostao/la vilim » Pet pro 15, 2017 9:24 am

Vulkanizer ako dobro vidim ti si svoje zvučnike montirao s unutarnje strane prednje nosive stranice??. Ne mogu ti sada pronaći link prema materijalima koji prikazuju greške prilikom montiranja zvučničkih jedinica.Sjećam se da je za ovaj način montaže rečeno da ga svakako treba izbjeći jer dovodi do prevelikog ogiba a time i do izobličenja zvučnih valova koje emitira i membrana i sam ovjes. Treba ga staviti ili u ravninu ili ispred prednje stranice . Pronađem li te prikaze ogiba zvučnih valova poslati ću ti adresu linka !!..
vilim
 
Postovi: 259
Pridružen: Pet stu 06, 2015 9:33 pm

Re: I opet Westra

PostPostao/la Vulkanizer » Uto pro 19, 2017 10:07 pm

vilim napisao:Vulkanizer ako dobro vidim ti si svoje zvučnike montirao s unutarnje strane prednje nosive stranice??.


Je , ovo je malo sastavljeno na brzinu , experimenta radi . A i kad sam krojio stranice u stolariji nije bio glodalice , ali ako budem išao u finiširanje ovh kutija onda ću svakako izglodati prednju stranu tako da zvučnici budu s njom u ravnini .
Evo dva dana baš i ne sviraju , ali kad već imam vrememna pa da napišem dosadašnje dojmove.
Prvo me iznenadilo koliko su glasniji od drugih zvučnika koje sam spojio na pojačalo . Sa mojim''cijevašem '' od 6w , i onim malim monitorima ,mogao sam pot u hoby sobici odvrnuti do kraja , a sa ovima nesmjem ni do pola . Kako sobica nije baš pogodna za neko slušanje , zvučnike sem premjestio u dnevnu sobu i malo preslušavao na ''modernom'' pojačalu . Po mom skromnom i subjektivnom sudu , sviraju sasvim korektno , otprilike ko TDL RTL 3 koje imam u garaži , ali sa malim nedostatko visokih , jer činele baš i ne čujem .Basa mi isto ne fali , dapaće kad sam ekilajzermo probavao ''dubine'' ,uletila je žena i rekla da sam poludi i da smanjim bas . Dalke sad ću probati dodati visokotonce (prvo ih trebam nabavit) , pa da vidimo dalje.
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju