3" širokopojasni zvucnici

Re: 3" širokopojasni zvucnici

PostPostao/la Toma » Sri sij 31, 2018 5:12 pm

mene ovaj privlaci vec duze vrime ali izgleda predobro da bi bilo istinito
https://m.ebay.com/itm/2-pcs-Michael-Au ... Sw8lpZIhyI
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: 3" širokopojasni zvucnici

PostPostao/la Bepone » Sri sij 31, 2018 5:16 pm

Pao Pepeo napisao:srednji i visoki bi mu trebali bit jaca strana , nekim 3inch FR znaju bit i pretjerano naglaseni 10kHz na gore
jedan prijatelj me je upozorio na to i rekao da se klonim aluminijskim membrana kod FR-a , mislim da je bio i u pravu...


ja sam stekao dojam da je bas suprotno,:lol: iman doma Alpair 12p 6.5" papir s kim nikako na zelenu granu, i treba poc samo na metalnu,
a to su i potvrdila i mjerenja na diyaudiju, 4": Alpair 7 papir i Alpair 7 metal, kamo papir ima neke distorzije i nabija velika izoblicenja na par frekvencija (nekamo na 400 i nekamo na 1 kHz ako se dobro sjecam), dok metalac ne..
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: 3" širokopojasni zvucnici

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri sij 31, 2018 6:09 pm

mislim da je to stvar kompromisa kao i uvijek
al prvo spominjao sam aluminiji ne generalno metal , o njemu sam cuo i citao o neugodnim visokim tonovima neugodnim za uho i zamorni
sad u to se zelim uvjerit i sam probom s foutekom
zvucnik koji ima ostale osobine previse primamljive ( jedna od kojih je i cijena... ) za se ne poigrati s njime
alpeir 7 osim sto bi se reklo da ima metalnu membranu nema puno veze s ostalima , jako dobro osmisljen zvucnik koji je isao putem kojeg je otvorio jordan jx92s
ako se ne varam kod 7ce membrana je spoj titana i magnezija i sve ostalo napravljeno je na visokoj razini
slusao sam ga vise puta ( znamo kod koga ) i na prvu me je ostavio jako iznenađen
nisam bio upoznat s tom nazovimo je novom modom di se ne ganja visoka efikasnost , ide se na manje metalne membrane koje omogucuju veci hod bez distorzija
sve mi je pasalo al opet falia mi je neka prirodnost koju papir daje
da je membrana tog zvucnika od papira mislim da bi se raspala... :)
kod ovim malih zvucnika imamo one manje osjetljive od kompozitnih ili metalni membrana koje namjerno su manje osjetljive
bolje podnose malo vece snage , nisu tako sklone smetnjama itd
mislim da bas takvi zvucnici ce pravilno moc prenest naj siri spektar i biti nazvani skoro pa fullrenge
s druge strane imamo papirnate membrane koje ce uvijek imati ogranicenja i covjek mora odabrat koji dio mu je naj bitniji i takav zvucnik si odabrat da ga reproducira
ako se zeli ostavit utopiju od samo jednog zvucnika po kanalu bit ce lakse.. i moci ce se napravit dobar posao s papirom koji meni je jos uvijek drazi..
ti s tim 12p nisi imao srece i pratio si modu koja je prije dosta godina bila aktualna :D

Toma napisao:mene ovaj privlaci vec duze vrime ali izgleda predobro da bi bilo istinito
https://m.ebay.com/itm/2-pcs-Michael-Au ... Sw8lpZIhyI


da ga imas di prilike poslusat i da ti pase onda nije problem potrosit novce , ovako i s ovom krivuljom jako mi je sumljiv :mrgreen:
inace sve izgleda napravljeno korektno , al to nista ne znaci...
ali sacekaj da kinezi naprave ovaj most kod nas , pa ako se ne srusi uzmi zvucnike :mrgreen:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2192
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3" širokopojasni zvucnici

PostPostao/la Bepone » Pet vel 09, 2018 2:38 pm

smo prosirili temu na 4" i 5",.. dobro je da smo, evo jos jednog kandidata!! jako ravan p ografu i dobro svirajuci po recenzijama...
tang band w5.2143, doletio bas ovaj sekund iz amerike!! ocekivanja su jako velika, valjda se necemo razocarat odmah! :shock: :shock:
tb1.jpg

tb2.jpg

tb3.jpg

dok mu se radi transmisija, samo za njega , ide u jednu vecu, pomocnu na razradjivanje i prve dojmove :dance:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: 3" širokopojasni zvucnici

PostPostao/la Toma » Sub vel 10, 2018 1:14 am

izgleda super,valjda ce bit dobar
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: 3" širokopojasni zvucnici

PostPostao/la Bepone » Sub vel 10, 2018 1:13 pm

delaju vec dan i pol , ne vriscu to je jako bitno ,basa ima ok za ta mici driver, trenutno je zvuk malo povucen i ima mozda malo teže, tj, sirove visoke, videt cemo sutra nakon 20-30 h dela..ali vec se more uzivat, zena je rekla da su super, dijete oce plesat, znsaci efekta imaju
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: 3" širokopojasni zvucnici

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub vel 10, 2018 3:57 pm

bepo jel se moze skinut onaj aluminiski cep u sredini ?
tokarski imam , ljepog drva ce se nac... pa ti mozemo par gljiva napravit ako visoki te budu boli u uho
cisto sa probat
Pao Pepeo
 
Postovi: 2192
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Prethodni

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju