3 Sitno Horne

3 Sitno Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri lip 20, 2018 9:31 pm

napravile su se horne prijatelju koji je imao par fosteks fe126 en zvucnika i koristio ih je u bas reflex kutijama kao studiske monitore
koristio ih je zajedno s jednom 15icom isto u BR kutiji za donji dio , visokih mu je malo falilo pa smo zato dodali jos i mali tweeter ( tnx MOD :obscene- drinkingcheers: )
horne su osmisljene da glume-rade kao studiski monitori ( prijatelj se bavi DJ-ingom ) u paru s prije spomenutim subom
zato su usta gore , duzina horne je kraca oko 2 m , grlo sam napravio mrvicu vece nego bi trebalo i imamo minimalan broj zavoja i ugl su ravnine
rast je konstantan
za izradu sam koristio mediapana od 16mm i spere od 25mm
horne se sada polako slusaju i ici ce i mjerenje uskoro . Za ove horne imam jos jedno 3 para zvucnika koje cu isprobat i zmjerit da se bude malo pametniji
to uskoro
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri lip 20, 2018 9:37 pm

koristio sam i speru od 25mm iz vise razloga
prvo jer od pola ploce mediapana ne bi mi stigla cijela horna
drugo da bi mogo izvest plocu di sjedaju zvucnici kako sam si zamislio
isto posto ne pretjerano zadovoljan oblikom komore na taj nacin sam mogao napravit bar jednu stranicu na valove
i ovaj vertikalni komad spere od 25mm ce sigurno ucvrstit cijelu hornu i smanjit njene vibracije
mediapan je dobar al opet ne idealan za radit horne
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri lip 20, 2018 9:40 pm

horne su se cijelo vrijeme radile uz odlicno drustvo :violin:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la Edison » Sri lip 20, 2018 9:46 pm

Bravo, Pao! :clap:

Nego, jel te stecke lako prevrnuti? Hoce li dolje ici neka teza baza?
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la Master of disaster » Čet lip 21, 2018 6:09 am

Izvrsno Pao! Vrhunski si to opravio! :clap: :clap:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la tom_hifi » Čet lip 21, 2018 7:22 am

Bravo, bravo! Svaki puta iznenadiš ispočetka. Baš me zanimaju zvučni dojmovi. :clap:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la cappucino » Čet lip 21, 2018 8:31 am

Pao, moj naklon za trud i volju!
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la yoke » Čet lip 21, 2018 9:21 am

Bolest !!!
:lol:

by the way...
impregniraj MDF i sperplocu sto prije...jer ti pocne reagirati sa vlagom iz zraka te su moguce mikro pukotine u slojevima, moze doci do cjepanja MDFa
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la drazenK » Čet lip 21, 2018 11:28 am

:clap:
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1340
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet lip 21, 2018 5:36 pm

Edison napisao:Nego, jel te stecke lako prevrnuti? Hoce li dolje ici neka teza baza?

kad ih se stavi na ravno puvrsinu dovoljno su stabilne, uvijek moze bolje al mislim da je ok i ovako
zvucnici ce biti u relativno maloj sobi , mislim da nema niti 15 kvadrata
prijatelj ce ih smjestit kako mu pase al vjerujem da ce bit do zida, stol ce mu biti između ili ispred njih
visok je nesto manje od 75cm tao da bi mogao ici i ispod prednjeg ruba koj je ispod zvucnika
moguce da ce horne i bit nagnute malo prema natrag

pustit cu sad frenda da se njima igra i slusa koj tjedan dva , pa cu morat i ja ... :)
malo mjerenja , slusanja ,, druzenja itd...
imam jedan Markaudio alpair 7 koj bi zelio isprobat i dva tang banda od 4 incha isto
jedno vecer sam i slusao jedan zvucnik s fe126com , bilo mi je bitno poslusat dal nema nekih pretjeranih smetnji u donjem i srednjem dijelu , kako bi bepo prekao cuti apen-ca :D

yoke napisao:impregniraj MDF i sperplocu sto prije...jer ti pocne reagirati sa vlagom iz zraka te su moguce mikro pukotine u slojevima, moze doci do cjepanja MDFa


susenje MDF-a je malo specificno istina al do nekih pretjeranih pucanja ne vjerujem da ce doci...
prve zvucnike koje sam radio njime odmah bi i dovrsio iz vana , stukanje farbanje i glancanje
to bi bila greska... mdf se skladisti u jednim uvjetima a kad se ga donese kuci bude u drugim...
tako da vec nakon kojih mjesec dva poceli bi se vidit spojevi.. mjesta kitanja vijka i sl..
dat cu savjet prijatelju da ako mu se ne zuri.. da pusti horne u takvom stanju prvih pola godina pa cemo ih kasnije dotjerati kako spada
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Sljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju