Diatone p610s aucharm

Re: Diatone p610s aucharm

PostPostao/la Toma » Sri lis 24, 2018 10:36 pm

nakon malog "duzeg" slusanja mogu donit neke zakljucke o ovom zvucniku ali trebat ce jos vremena proci.Bar jos misec dana da mogu rec da se usvira.
Sviđa mi se kako radi ali ipak nije za samostalni rad. Ovo je po mome misljenju odlican srednjotonac koji moze ici dosta visoko.Moze raditi bez visokotonca bez problema ali mislim da ce mu dobro dodi neki da svira iznad 10khz.Moram uhvatit malo vremena da to sta sam zamislia i dokazem sebi u praksi jer cilo vrime sam u nedoumici oko toga. Dok za bas sam siguran da nije dobar. Mislim da se od ovog zvucnika nesto ozbiljno ispod 100hz nemoz ocekviat.
Sam zvucnik odllicno prenosi vokale,puhacke instrumente i gitaru.Jako lipo to zvuci ali trazi kvalitetne snimke tako da dosta rock/metal glazbe sta slusam ne zvuci najbolje.

Sada mi je u glavi nabaviti dsp pa onda slozit nekakvi open baffle sa 2 komada visaton ws25e po strani za bas i diatone za srednje visoke.SAmo to za sobom povlaci jos bar 4000-5000kn a stvarno mi se ne trosi toliko.
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Diatone p610s aucharm

PostPostao/la Master of disaster » Čet lis 25, 2018 5:07 am

Je, financijski stvari brzo eskaliraju. :doh:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Diatone p610s aucharm

PostPostao/la Bepone » Čet lis 25, 2018 10:17 am

mores za pocetak jeftiniji dsp.. bolje dela dsp nego zavojnice i kondenzatori u skretnici , ne ubija saund (ako se ne pretjera sa korekcijama),
ovaj gore mmores pustit u open baffleu, da emitira po cijeloj sobi a visokotonac nadji neki po 25 usd imas tih vifa beskonacno, takodjer na OB.... dole za bass neznam sto preporucit ali ekipa stavlja eminence 12"..15".. beyma 15"... i to zajedno sa sobom (OB ) da pristojni bass, malo trazis mjesto po kantunima gdje se najbolje odbija od zida...
ovo dole pogonis sa D klasom kinezom za 50 kn, a gore sa nekim lepim lampasem (gdje uho puno jace reagira na izoblicenja, midl, visoki...)
i onda ti je kutija svede na dasku koja je prakticki besplatna i ne trebas finis (ustedio si na kutiji i finisu cca 2500 kn)
pa na kraju nije toliko skupo a lako se modificira 8-)
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Diatone p610s aucharm

PostPostao/la Toma » Čet lis 25, 2018 10:35 pm

Pa razmisljam upravo u tom smjeru.Samo ipak su to sve skupa malo veci troskovi pa se moram strpit.
Dobro ovo svira sada cak i određene pisme zvuce odlicno ali valjda to vjecno nezadovoljstvo me gura naprid ukoliko je to uopce naprid.
Imam dva visokotonca koji navodno copper beryllium i kad sam ih koristio za dva mala satelita pokazali su mi de odlicni za visoke.
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Diatone p610s aucharm

PostPostao/la Bepone » Čet lis 25, 2018 10:43 pm

nema kraja :lol:
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Diatone p610s aucharm

PostPostao/la Toma » Čet lis 25, 2018 11:04 pm

Znam,bolest je to :D
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Diatone p610s aucharm

PostPostao/la Toma » Pet lis 26, 2018 10:30 pm

imam dva zvucnika eminence beta 12a-2 koji su mi trenutno u 2x12" kutiji za bas gitaru ali to ne koristim.Kutija je 120litara i zvuce jebeno u njoj. Samo gledam kad bi ga koristia kao bas zvucnik idealna kutija bi mu bila od 120litara ali po komadu.Dosta je to veliko za stan.Moram dobro razmislit u šta se upuštam .
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Diatone p610s aucharm

PostPostao/la Toma » Sub pro 08, 2018 11:17 pm

sada sam od kutija napravia bass reflex.Zvuci mi malo punije,tu i tamo zatututnji ali ok je. Fino radi ovaj zvucnik,sve više mi se sviđa zvuk a sve manje crna kutija.Mislim da cu morat na novo radit.Zvuk je jako cist,sve se cuje,puna mi je soba zvuka a na tiho svira.
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Prethodni

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju