DIY - Satori BE + 16P + Peerless XLS10

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la yoke » Sri kol 07, 2019 9:59 pm

Bepone napisao:meni na 2 kbps internetu ovih par replajeva je uzelo preko 3 h!!! trebao sam bit pametniji :lol: :lol:


Za tebe me najmanje strah...ti si mazohist svoje vrste :lol:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la Bepone » Sri kol 07, 2019 10:05 pm

yoke napisao:Zato ni ne pisem...samo keljim slike...
To mi draze...ko slikovnica...

to je i ok, kad bi bio samo 1 (JEDAN) graf sa objasnjenjem, pa na drugoj slici 2. graf sa drugim objasnjenjm...a ti na svakoj slici imas bar 3 linije gdje malim slovima lijevo (ako netko ima zivaca trazit) kao nesto pise koji si ti to slucaj enejblao , pa s emora telepatijom zakljucit sto si ti to izvodio i onda isto takvim umijecima probat zakljucit jesi li postavio pitanje ili si nesto tvrdio :lol: :lol:
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la yoke » Sri kol 07, 2019 10:14 pm

Ma ljen sam...a i godisnji je...pa sve laganini...
Znam da nisam bas artikuliran u postovima ali...takav sam cijeli...trebas me vidjeti dok hodam :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la Bepone » Sri kol 07, 2019 10:25 pm

ma dobro to se sve vidi..neman veze s tobon pa mi je sve to ok :lol: :lol:
nego imas koji snimak samo taj gornji dio, bez donjeg basa, samo midbas i visoki?? nekamo u vrtu, zanima me sad ta kompresija koliko to nisko ide?? ima na prosloj stranici jedan snimak
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la yoke » Čet kol 08, 2019 8:34 am

Trenutno nemam...
Fali mi jedan kabel pa mi je zafrkancija raditi mjerenja...ali odradim kad uhvatim vremena i nakeljim...

Ti si ove drajvere imao priliku slusati u sheratonu pred par godina, u kompresiji, od 17L, pa si komentirao kako imaju dovoljno basa (bar u toj maloj prostoriji) te da ne treba bas refleks...dodise tu je bio 16P-8+standardni satori (s nekom sklepanom skretnicom)
Mozda imaju mjerenja u nekoj drugoj mojoj temi...ali tko ce to sad pronaci...
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la Bepone » Čet kol 08, 2019 12:07 pm

Da da moze imat, kompresija me zanima od x razloga ..jedan od njih je da planiran kupit atc od 19l koji rade od, 35, 40tak hz u sobi?? Taj atc je hvaljen kao vrh monitor od strane strucnjaka, ima mi ga i pretel pa.me namutio a nitko nis ne govori za bass, nego suprotno, da ima svega, i zv odradi sve kako treba..pa da vidimo za probu tvojkad je vec dostupan
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la yoke » Čet kol 08, 2019 1:02 pm

Meni ti svi ATC sviraju ljepo...
Ne vidim kako ti mjerenje mog zvucnika moze pomoci oko odabira.

Ol nije jednostavnije posuditi od prijatelja ili direkt od trgovca par ATCa na slusanje u svom prostoru ?

U svakom slucaju to ti je bolji izbor od samogradnje :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la Bepone » Čet kol 08, 2019 5:05 pm

Atc je odabran odavno. I to je 19ska buduci nemislin trosit 35.000 na dalje za druge modele. Zanima me kompresija kao sistem, a ovo tvoje mjerenje bi dalo samo malo na stazu...ali ok ko te nije volja pisat, ja sam isto izgubio volju vise pitat.
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la tom_hifi » Čet kol 08, 2019 5:29 pm

Slušao sam ja ATC SCM19v2. Rade odlično, nemaš što prigovoriti.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la yoke » Čet kol 08, 2019 9:18 pm

bepo...za izbaciti zvucnike van mi nije bas najjednostavnije
da je jednostavno to bi već odradio i radi sebe samog
treba mi produžni sa nekoliko utičnica...što ovdje nemam
mjerenje u ovoj prostoriji mi unosi rupu koja je vidljiva na prethodnim stranicama...
ono šti ti mogu linkati su mjerenja starih zvucnika u ovoj temi, gotovo isti drajver u 8ohmskoj verziji, u kutii sličnog volumena (17-18L po sječanju)
viewtopic.php?f=38&t=1751&start=190
na zvucnike koji je stavio Tom, piše da je ATC -6db na 54db što je otprilike kao i ovi poviše (mada satoriji idu i pinkicu niže od tog ATCa)
basa je u maloj prostoriji bilo sasvim dovoljno, čak i kod mene doma gdje je povezan dnevni sa kuhinjom i ulaznim prostorom (cca 25m2 - mali stan - koma akustika)

čak i mjerenja iz teme koju sam poviše linkao, ti mogu unjeti samo zbunjozu, jer opet tamo ima brjegova i gluparija koje inosi prostorija...i moras znati sto je tamo i zasto...
ali...
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju