DIY - Satori BE + 16P + Peerless XLS10

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la yoke » Čet kol 08, 2019 11:28 pm

Malo sam se igrao s postavkama DSPa na subu.
Ovo je najbolje sto sam izvukao iz njega. Mjereno na nekih 5-10cm od membrane.
Plavo je sa filterom ( ne znam vise kojeg reda LR8+8...malo je glupo to rjeseno kod hypexa) s donje strane na 20Hz. Crveno na 15Hz. Zeleno na 10Hz.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la Bepone » Pet kol 09, 2019 12:07 am

Ma ja bi stavio filtwr bolje je ogranicit da ne mlatara bezvevze...jel.se more navuc na vise taj bass malo?
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la Bepone » Pet kol 09, 2019 12:10 am

yoke napisao: ATC -6db na 54db što je otprilike kao i ovi poviše (mada satoriji idu i pinkicu niže od tog ATCa)...
ali...

sad atc..tu moras bit odusevljen..napisu 54 hz a svira 35hz...i tako, oni veci 40l, pise isto 50tak hz sviraju i 30 i nize...u sobi normalno..to je jedina firma danas izgleda koja ne laze .. ..meni ce posluzit kao mjerni alat za nastimat sve zvucnike doma, samogradnja :lol: ima i zakypit drivere atca..to je u buducnosti slijedeca bedasta ideja :mrgreen:
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la yoke » Pet kol 09, 2019 10:18 am

Bepone napisao:Ma ja bi stavio filtwr bolje je ogranicit da ne mlatara bezvevze...jel.se more navuc na vise taj bass malo?


Moze, po spec. ravan do 300-400Hz...

https://www.parts-express.com/peerless- ... --264-1108" target=
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la Bepone » Pet kol 09, 2019 11:23 pm

Pa to, onda mores dodat jos 100hz na racunicu ,taman da pokrije gdje ti je pao onaj midbas!
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la Mijo » Ned kol 11, 2019 12:55 am

sad atc..tu moras bit odusevljen..napisu 54 hz a svira 35hz...i tako, oni veci 40l, pise isto 50tak hz sviraju i 30 i nize...u sobi normalno..to je jedina firma danas izgleda koja ne laze .. ..meni ce posluzit kao mjerni alat za nastimat sve zvucnike doma, samogradnja :lol: ima i zakypit drivere atca..to je u buducnosti slijedeca bedasta ideja :mrgreen:[/quote]
Bepone ,molio bi informaciju gdje se mogu kupiti Atc driveri ,naravno novi ak ima u prodaji?
Mijo
 
Postovi: 34
Pridružen: Uto pro 25, 2018 7:08 pm

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la Bepone » Ned kol 11, 2019 1:07 am

Bepone ,molio bi informaciju gdje se mogu kupiti Atc driveri ,naravno novi ak ima u prodaji?

https://www.intek-croatia.hr/hi-fi/oprema/zvucnici
to je diler u koprivnici, vidi ako se more kod njih narucit?
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la yoke » Ned kol 11, 2019 9:53 pm

Bepone napisao: nego imas koji snimak samo taj gornji dio, bez donjeg basa, samo midbas i visoki?? nekamo u vrtu, zanima me sad ta kompresija koliko to nisko ide?? ima na prosloj stranici jedan snimak


evo bepo
jedna za tebe

za bepa satori.jpg


nemoj mi sad gledati gornji spektar je ipak ispred visokotonca nekoliko šipki od ograde :lol:
ali bar se bas ljepo iscitava

mjerenje na terasi.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la yoke » Ned kol 11, 2019 10:03 pm

i par fotki za arhivu
mjereno kroz ogradu pa i tu sigurno ima nekih odstupanja ali mi je bilo najbitnije da vidim rupe koje su mi se javljale od 100-200Hz. Iako sam siguran da su od zidova i kreveta, zbog malog manevarskog prostora to nisam mogao iskontrolirati...
tako da je sve skupa izbačenio na terasu, koja opet nije idealna ali je poslužila svrsi
ispred drajvera su šipke od ograde, otprilike u razini visokotonca, sve skupa visi pa vjerojatno nije ni centrirano (zato visoki nisu ravni pri vrhu)...ali poslužilo je svrsi...

nekoliko varijanti postavki glasnoce bas vs mid/visoki
budem vidio dali ce trebati nesto iskorigirati jednom kad ih vratim u prostoriju...ali
(ovo je inace veca količina basa od one koju bi postavio na uho...sta cu, nisam zahtjevan :mrgreen: )

sve uz smoothing 1/20
ravno unutar +/- par db...
tesko da može bolje od ovog ili :lol:
jedina intervencija kroz DSP je na peerlessu...nista kroz aktivu nije dirano na midbasu/visokom (osim reza imedju njih dvoje XLS/Satori)

joke000001 bas na 9_5 i 12 20 hz.jpg


joke000001 bas na 9_5 15hz.jpg



hmmmm...vrijeme za oglasnik ili :think:
:lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: ocu ja opet radit zvucnike ?

PostPostao/la Mijo » Pon kol 12, 2019 12:06 am

https://www.intek-croatia.hr/hi-fi/oprema/zvucnici" target="_blank
to je diler u koprivnici, vidi ako se more kod njih narucit?[/quote]
Hvala Bepone ,znao sam da Intek prodaje Atc zvučnike ,ali nisam znao da bi se mogli nabaviti i driveri pojedinačno ,zahvaljujem.
Mijo
 
Postovi: 34
Pridružen: Uto pro 25, 2018 7:08 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju