Löwenzahn Loudsprecher

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Mijo » Čet sij 24, 2019 12:49 am

Svaka čast ! Te zelene Sabe svojedobno ,prije par godina ,neki neznani junaci dobro popljuvaše na audiofil .net forumu . Kao vele -niš posebno ,retro manija , zvučnici nelinearni i tak. No svejedno ,ja bi te Sabe volio ne samo poslušati nego i nabaviti . Nisam ih nikad slušao ali sam imao slične zvučnike iz tog doba ,bili su diy pa nisam ni znao koja su marka. Riječ je bila o trosistemcima s velikim papirnim basom i ovalnim srednjetoncima i visokim ,također papir . I danas se ,nakon trideset godina ,sjećam ljepote i topline tog zvuka ,pogonio ih ogromni Korting receiver Sonector ,za koji mislim da je imao pokoju lampu u sebi ,ali nisam siguran. Nikad poslije na modernijim zvučnicima i elektronici nisam imao tako ugodan ,veliki i topli zvuk...Sjećam se i ogromnih starih radio aparata iz sedamdesetih u koje su ugrađivani zvučnici kao te Sabe ,i to je bio ugodni topli zvuk...Zato mislim da će se tvoj trud itekako isplatiti.
Mijo
 
Postovi: 34
Pridružen: Uto pro 25, 2018 7:08 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet sij 24, 2019 2:47 am

Mijo napisao:Svaka čast ! Te zelene Sabe svojedobno ,prije par godina ,neki neznani junaci dobro popljuvaše na audiofil .net forumu . Kao vele -niš posebno ,retro manija , zvučnici nelinearni i tak. No svejedno ,ja bi te Sabe volio ne samo poslušati nego i nabaviti . Nisam ih nikad slušao ali sam imao slične zvučnike iz tog doba ,bili su diy pa nisam ni znao koja su marka.


nije dobro generalizirati kod ovih starih zvucnika , nekima ce se svidit nekima nece
onima koji slusaju muziku-pjesme samo jer im dobro zvuce ili jer vole dam se kuca trese nece sigurno
onima kojima se zvuk svidi pamtit ce ga dugo , poput tebe sa svojim sistemom prije puno godina

ovaj projekt sam krenuo radit jer mi se jako svidio zvuk ovih zelembaca i nisam fulao
trenutno mi je naj veci problem kod ovih zvucnika naci vremena koliko bi htio da ih slusam , slatki problemi :D

ovih zvucnika se da jos naci po cijenama koje opravdaju ulog , nedavno sam imao srece i nabavio si preko ebay-a jos jedan par visokotonca za 10 e ... ( postarina me dosla 20 :D )
ako si nesto nađes i ne bude ti pasalo po zvuku ja cu ti ih prvi odkupit od tebe ;)
ovu hornu mozes pojednostavit za gradnju tako da napravis nesto slicno kao ja onu prvu probnu ( s tocnim dimenzijama cu ti ja pomoc )
ako ti je i to slozeno ili nemas di napravit ima i jednostavnijih kutija za smjestit ove zvucnike
manje po dimenzijama a vjerujem isto dobre

mene trenutno interesira zvuk sabinih ovala iz tog vremena i nekih 10inch nih koji su malo rijedi
bude li bilo prilike i novca uzet cu si koj par
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la tom_hifi » Čet sij 24, 2019 6:19 am

Odlično, svaka čast! Imao sam Saba Greencone, slušao, uživao, volio bih čuti kako ovo radi, nadam se da bude prilika.

Postao si pravi horn majstor. Moj naklon! :clap:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la boca » Čet sij 24, 2019 7:36 am

boca
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet sij 24, 2019 1:01 pm

tom_hifi napisao:Odlično, svaka čast! Imao sam Saba Greencone, slušao, uživao, volio bih čuti kako ovo radi, nadam se da bude prilika.


pa mislim da su cak ovi visokotonci bili kod tebe... nisam siguran
8ce su dosle s druge strane

boca napisao:Pao evo na njuski par ovala
https://www.njuskalo.hr/zvucnici/saba-g ... s-27358588


aaaa vidio sam... ali cu se suzdrzat ( malo i pozalit )
imam jedan par isophona koje treba iskoristit a i neke druge projekte koje bi prije napravio
zapravo nesto se vec i pocelo radit ali o tome skoro ( nesto za nasega MOD-a :shhh: )
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Master of disaster » Čet sij 24, 2019 1:44 pm

Pao Pepeo napisao:zapravo nesto se vec i pocelo radit ali o tome skoro ( nesto za nasega MOD-a :shhh: )


:D :dance: :dance: :dance: :D
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la zuzi » Čet sij 24, 2019 2:26 pm

Kažeš - ovali. Saba ovali. Ima i drugih. Samo rjeđe spominjanih a još teže nabavljivih. Seas 28/17 TV-GW
[img][img][/img][/img]
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la zuzi » Čet sij 24, 2019 2:28 pm

Magnet
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la boca » Pon sij 28, 2019 7:45 pm

Pao hoce li Sabe bit na Triode festivalu?
boca
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon sij 28, 2019 9:53 pm

boca napisao:Pao hoce li Sabe bit na Triode festivalu?


Ako dodem ( a potrudit cu se ) nekako cu ih dovuc ;)
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju