Löwenzahn Loudsprecher

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned stu 25, 2018 11:46 pm

Bepone napisao:bravo mladic, to je vec za motivaciju!


svakako bi mi bilo drago da potaknem nekoga da malo stvara svojom glavom i da se ne boji greska jer sa na njima i najvise nauci
s truge strane ne bi volio demotivirati one koji misle da je sve toliko komplicirano i da se komplicirano treba i izvest...
ima masu gotovih projekata horne i ostalih zvucnika koji su jednostavni i od njih treba pocet
na kraju i ove probne od iverice ne zvuce toliko lose... ;)

Dacho napisao:Vidim da ti polako nestaje stare iverice za probe...mogli bi pokrenuti akciju donacije, nađese svašta po našim garažama


dobro vidis :D kod mene iverice , spere i ostalog uvijek fali a i s karbonom sam na nuli također... :whistle: :D

danas jedna mala slusna proba
sabe smo spremili i zakacili na njihovo mijesto visaton b200
moglo bi se slobodno reci da su ova dva zvucnika iz iste obitelji , zapravo dobre obitelji :) jedino ih dijeli 60 g.
cuje se i sto se radilo u ovih 60g.

s b200 radio sam neke probe u slicnoj probnoj horni i ranije
bila je manjeg grla oko 125 cm2 i volumen od 11 litara i nesto duza nego ova, s njom nisam nikako bio zadovoljan...
gusila je zvucnik i odmah mu odrezala cijeli donji dio
tamo nisam mogao povecavat grlo niti volumen nije mogao biti veci od 11-12 litara ( ako se ne varam )
u ovoj horni cak radi i bolje ( kad je grlo na 160 cm2 i volumen oko 15 litara ) i daje mi volje za radit jos po koju probu u smjeru horna od kojih sam bio odustao
kazu kud i svi tud i mali Mujo :mrgreen: tako da mi je zadnja s njim bila ideja o MLTL-u

ova horna nije projektirana za b200 ali posluziti ce za biti malo pametniji oko toga dali bi horna i kakva bila dobra za driver ( ako ne kao Mujo !! :lol: )
isto ce se mjerit i proci od velikog do malog volumena s izmijenom povrsine grla
mislim da bi to mogao dati neki put ka startnim osobinama za neku probnu hornu i za b200...
njega necu stavljat u neku klasicnu hornu , mozda isto u neke daske ali poslagane kako mislim da bi bilo bolje
sad nemam vrenena za to ali kad bude cu pokazat
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la zuzi » Pon stu 26, 2018 11:44 pm

Kad ponestane iverice može i materijal za polaganje laminata pa ispadne nešto ovako
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto stu 27, 2018 9:30 am

zuzi napisao:Kad ponestane iverice može i materijal za polaganje laminata pa ispadne nešto ovako


sto god padne pod ruku se moze koristiti za probe i eksperimente a bome vasi su uvijek interesantni :D
sjecam se da ste jos davno s tim plavim plocama i horne pravili ;)

da popratimo malo i gradevinske radove
radi se na mislim naj zahtjevnim komadima
8 i 9 odnosno zadnji dio usta
zelio sam i na prijasnjim hornama napravit ovaj dio ( a i druge ) na taj nacin , samo sam se odlucio na ovima posto su duplo sire nego inace... :doh:
komade nisam zaljepio od jednom jer bi postojala mogucnost da mi pobjegnu
isto prije rezanja treba se pustit malo duze krajeve , a i sirina je veca bit ce oko 330-335

da se ovi dijelovi samo zastukaju i ofarbaju bili bi lijepi samo prvih 2-3 mijeseca , kasnije radi susenja mediapana poznali bi se svi spojevi i bilo bi uzasno za vidit
zato sam dao sloj stakloplastike koja se dobro drzi za mediapan
njega ce se opet malo pobrusit i postukat
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned pro 09, 2018 2:32 am

Dovrsio sam komade usta horne , postukani i pobruseni nekoliko puta i onda spric kit , brusenje pa boja
Morao sam ih ofarbat prije montaze
Za boju sam od pocetka znao da mora biti naranđasta ali nisam znao kakva
Bilo je dovoljno pogledat oko sebe i boja je nađena
Vrijeme je pomikaka kako se kod nas kaze ili japanskih jabuka
Znaci boja kaki :D i to onih vec dobro zrelih
Farbu sam nanosio valjkom jer sam zelio grubu povrsinu
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Master of disaster » Ned pro 09, 2018 11:41 am

Ajme kako dobro izgleda! :clap:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la zuzi » Ned pro 09, 2018 12:53 pm

Master of ... rock maybe?
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Master of disaster » Ned pro 09, 2018 1:18 pm

Jes jes! :violin:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto pro 11, 2018 1:11 am

Za dobro slozit hornu treba se nacrtat na svaku stranu sto di ide
To je opet samo od pomoci jer dok se stavljaju pregrade i komadi svejedno se treba mjerit

kod moje cu koristit cepove ali savjetujem kekse , lakse je za radit s njima , dozvoljavalju male greske i stimanja a mozda bolje i drze...

Za sad sam zaljepio dvije stranice i lakirao zadnji dio usta
Isto da si olaksam posao za kasnije

Na vecer se slusa mono horna , iz prilozenog se vidi da ima opustajuci zvuk
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Master of disaster » Uto pro 11, 2018 7:51 am

Šta reć? Fali basa, inače bi cuko uteko. :lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la djmilicic » Uto pro 11, 2018 9:34 am

Master of disaster napisao:Šta reć? Fali basa, inače bi cuko uteko. :lol:

Ne, fali visokih, oni reaguju na njih :D
djmilicic
 
Postovi: 183
Pridružen: Pon stu 05, 2018 9:54 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju