Može li ovo dobro zvučati?

Re: Može li ovo dobro zvučati?

PostPostao/la DrFireBottle » Čet stu 22, 2018 6:08 pm

Čini mi se da ima mali problem sa shippingom ili se varam? :)
Benet.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: Može li ovo dobro zvučati?

PostPostao/la tubeman » Čet stu 22, 2018 6:31 pm

Nisam se mislio javljati ali jednostavno moram :)
Nitko izgleda ne čita pitanja i sve je puno (bez ljutnje) mantranja.

Uvjeren sam da jedino što kod tih zvučnika "ne valja" je cijena :)
Ne znam kakvi se to basovi od 3-4-5 cm spominju kad lijepo piše da se radi o 20 cm wooferu, 12 cm. midu (2 kom?) i 5 cm visokotoncu ??????
Možda nas link ne vodi na istu sliku ;)
Osobno, ne znam zašto bi to loše zvučalo.
Jest, užasavajuće je da se za cca 1000 kn (s poštarinom) dobije par LIJEPIH zvučnika.
DIYerska sujeta će odmah naći nedostatak u "sto posto lošim driverima".
VELIKA POGREŠKA.
Po čemu bi ti driveri trebali biti lošiji od ostale produkcije "finih marki" koje se btw proizvode na istom mjestu, vjerojatno u istim tvornicama. Naravno, u Kini.
Cijena takvih koji odlaze u daljnju masovnu (kinesku) proizvodnju je totalno nepoveziva s bilo kakvim razumom.

Po pitanju cijena:
Prije par godina sam u Kauflandu za 300 kn kupio očito ružnije zvučnike od ovih (cijeli par, originalno zapakiran) otprilike istih dimenzija. Tko god ih je čuo nije mogao vjerovati.
Naravno, nije to teški "high end", ali što bi to uopće trebalo biti.

Danas cijena nije nikakav garant kvaliteta.
Prije par tjedana sam od Kutka uzeo onaj klon Technicsa (Kineski klon iako na njemu piše Lenco) i mogu reči da nemam nikakvih zamjerki na rad.
Cijena je bila niska, ali i puna cijena (još se prodaju na Amazonu) je jedva 200 funti. Ajd', kakav se to NOVI gramofon UOPĆE može kupiti za takav novac. Naravno, može ih se pronaći još cijelo more za otprilike taj novac. Noviji model (ima RIAA rpetpojačalo i USB izlaz je svega dvadesetakfunti skuplji.
Svakako je bolji od onih "grembalica" (moj pogrdni izraz za gramofon) s klimavim drvenim tanjurima i jadnim motorima koji ih jedva okreću a koštaju pet ili više desetaka puta više. Ali imaju ime :evil: :evil:

Luka, u svakom slučaju ako ih kupiš i ako ti se ne svide lako ćeš ih se riješiti.
Za iznos koji si dao ću ih i ja rado uzeti.
Eto, to je moje mišljenje o toj priči.

EDIT:

Vidim da je netko stavio opasku o shippigu što može ali i ne mora biti problem jer se možda nađe kakva " u Sloveniji :)
Na žalost, sve nas teže doživljavaju kao članicu EU :(
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3118
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Može li ovo dobro zvučati?

PostPostao/la Bepone » Čet stu 22, 2018 8:08 pm

da se vratimo na temu.. zvucnici su krš! (baren tako pise u recenzijama) :lol: :lol: :lol:
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Može li ovo dobro zvučati?

PostPostao/la yoke » Čet stu 22, 2018 8:37 pm

Nisu krs
Samo ih tako isporuce :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Može li ovo dobro zvučati?

PostPostao/la zuzi » Pet stu 23, 2018 12:04 am

Kupiti ili ne kupiti pitanje je sad. Koliko sam shvatio iz upita treba se nešto usko i visoko. Nisam gledao dimenzije ali recimo da je slično ono što amazon nudi za pogledati da je slično tome Rossu i još nešto /nikad čuo za firmu/ a to je Yamaha NSF51 za dvostruku cijenu od ovih Rosa. I sad pogledate ocjene tih zvučnika koje su likom slične Yamaha sve petice ovaj tri zvijezde. Dupla lova - ime - pet zvijezdica. Razlika oko 1000,00 kuna.
Zaključak......
Ali, ima jedno ali. Možda je netko napenalio stvoriti ime pa po starom sistemu daje dobar, dapače vrlo dobar zvučnik za nikakvu cijenu samo da se probije u tu i takvu /standard florstander nišu/.
I sad najgore od svega - pogledajte cijenu Yamahe NS 5000 kod Nove boje zvuka u Zagrebu
i probajte procijeniti u odnosu na njezinu cijenu kakav zvuk može biti ovih naših Rosa. I dalje - kakvim ključem otvoriti ovu bravu :?:
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: Može li ovo dobro zvučati?

PostPostao/la zuzi » Pet stu 23, 2018 12:06 am

I da,zaboravio sam, možda treba pitati Gravesena?
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: Može li ovo dobro zvučati?

PostPostao/la cappucino » Pet stu 23, 2018 9:16 am

Evo i ja bi rekao osobno iskustvo, apropo ovih zvučnika:
Osobno sam slušao skupocijeni set up i lošoj sobi.
Isto sam slušao jaaako jeftin set up u sobi punoj knjiga, drvenih polica,nakrcana prirodnim materijalima i taj je set-up nadmašio onog skupocijenog samo tako...!
Pa sad. Šta zanči skupo a šta jeftino i što svira dobro ili loše?
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Može li ovo dobro zvučati?

PostPostao/la Bepone » Pet stu 23, 2018 1:31 pm

soba je 40-50% zvuka, da..soba plus zvucnici, 70, 80%
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Može li ovo dobro zvučati?

PostPostao/la LukaTralic » Ned stu 25, 2018 10:17 pm

Mislim da sam u ovih par dana valjda deset puta bio uvjeren u to da ću kupiti te zvučnike i onda deset puta odustao. Al sad je finalno - nema šanse da ih uzmem!
Pregledao sam što se nudi po njuškalu i čini mi se da ima sasvim okej zvučnika za razumne novce pa ću jednom nešto tamo pronaći.
Al zakačio sam se na nešto drugo, a to su raspberry pi i runeaudio pa će sad past trošenje para na to da si sastavim jedan takav player a onda kad to završim ću se vratiti na potragu za zvučnicima!
:)

Luka
Avatar korisnika
LukaTralic
 
Postovi: 72
Pridružen: Čet ožu 05, 2015 2:29 am

Re: Može li ovo dobro zvučati?

PostPostao/la Schultz » Pon stu 26, 2018 11:04 am

Rune se u zadnje vrijeme ne razvija iako radi vrlo dobro.
Osobno sam imao problema sa Rune zato jer imam dva NAS-a u sustavu a jednom ne mogu dodjeliti fiksnu IP adresu.
Volumio radi bez greške.
Sva sreća da je izmjena sustava kod Raspberry Pija jednostavna. Promjeniš karticu i gas... :-)
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Prethodni

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost