bg20 ili b200

bg20 ili b200

PostPostao/la Toma » Uto pro 04, 2018 6:45 pm

Zanima me kolika je razlika u odnosu na ova dva zvucnika sta se zvuka tice.Nisam ima prilike slusat ni jednog ali po netu sta sam cita ispada da b200 ima samo malo bolje visoke tonove.
Mozda je pitanje glupo ali neznam kako ga drugacije postaviti
Toma

Re: bg20 ili b200

PostPostao/la Schultz » Uto pro 04, 2018 8:05 pm

Bolje visoke, veću osjetljivost, bolji zvučnik i više košta....
Malvazijski tigar
Schultz

PostPostao/la Zmajz » Uto pro 04, 2018 9:51 pm

B200 je nezgodan zvučnik, treba mu i bas helper i visoki helper. BG20 je bolja opcija, dovoljno je dodatni visoki...
Sve ovisi u kakvu kutiju imaš namjeru to staviti i u koju svrhu.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Zmajz

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri pro 05, 2018 12:38 am

Toma napisao:Mozda je pitanje glupo ali neznam kako ga drugacije

pitanje o usporedbi dva zvucnika nije glupo ;)
tuđim iskustvima i misljenjima se mozes ravnat ali zadnji sud moras dat sam ,, to slusanjem i radom sa zvucnikom
ja sam stekao dojam da kod renomiranih i ozbiljnih marki ( a Visaton to svakako je ) mozemo se drzat izreke koliko para toliko i muzike...
to govorim za drivere , s time da kasnije trebas znat sto s njima :mrgreen:
a ovo ostalo , isao sam po hi-fi sajmovima di da se covjek drzi tog pravila gadno bi se zaj... :D

bg20 sam davno slusao , u kombinaciji s nekim visokotoncem i onako usputno tako da nemogu puno rec o njemu...
par b200 imam vec nekih 2g i cesto prckam nesto s njima
uvijek imam nadu da zvucnik moze radit sam ali s ovim sve vise mislim da ima smisla dodat jos jedan ali za gornji dio
da se radi zvucnik za mase b200 bi bio sigurno srednjetonac ( i to dobar ) znaci s pomoci i dole i gore
tako ga cesto i koriste...
a ako se radi zvucnik za sebe nasli bi se mnogi kojima pase b200 i sam ,, ja sam ga slusao dugo na dasci OB
pozabavit cu se njime ozbiljnje sigurno , mislim da zasluzuje i dosta mi pase
Pao Pepeo

PostPostao/la Bepone » Sri pro 05, 2018 12:16 pm

BG20 sam imao u transmisiji kao midbas, more se rec da je bas cvrst ali je "kartonski" nekako bezveze, kad se promijeni zvucnik odmah nakon slusanja ovog, to osjeti, gore nikako pripasat s visokotoncem da zvuk ne bude iritantan, pa na kraju BG20 je zavrsio kod zmaja mozda ce on imat vise srece

B200 kod pepela, ali nesto mi se nije to svidjalo na OB... trebaju neku drugu kutiju, ili DSP :mrgreen:
Bepone

PostPostao/la sonny » Sri pro 05, 2018 8:18 pm

Meni Deanovi :geek: BG20 u Juricinim transmisijama sviraju brutalno dobro... Oduvijek su mi svirali dobro... U cjećarnici i na bilo kojem TFu gdje su bili... U principu najbolje su mi radili u Zadru na GU50 PPu... Zvučnici s kojima bih mogao bez beda zauvijek... Samo što su veliki... A to bi mi u mojim životnim prostorima uistinu predstavljao problem...
Simple kind of man
sonny

PostPostao/la Bepone » Sri pro 05, 2018 9:59 pm

Primjerak 2, moj nije radio dobro i rastavljen, primjerak 3 nedavno me zvao vlasnik niti nije dobro, tj ima problem gsje su visoki 30% glasniji od ostalog, s tim da su zv u velikoj sobi i tamo nema ni bassa..ukupni dojam nije dovat..kod tih kutija prpblem.je najvise u visokotoncu koje je bezveze tj prebodljikav je i neugodan...sto se tice bg20 u velikoj TL, moze dat zadovoljavajuci bass u manjoj sobi, u velikoj ga nema..
Bepone

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet pro 06, 2018 12:04 am

sonny napisao:Meni Deanovi BG20 u Juricinim transmisijama sviraju brutalno dobro...

uvijek zaboravim da su to ti zvucnici :doh:
znaci slusao sam bg20 vise puta i tek od zadra ih pamtim i po zvuku , biti ce radi snaznijeg ampa
jako fini zvuk
odnos ulozeno - dobiveno veoma dobar , a vjerujem toma da si zelis napravit takvo sto nasli bi se svi detalji... ;)
Pao Pepeo

PostPostao/la tom_hifi » Čet pro 06, 2018 6:11 am

Odlični su ti zvučnici Deanovi s BG20. Mislim da je samo waveguide maknut, stavljen phase plug, a visokotonac je Monacor DT300 s waveguidom. Ako se dobro sjećam, to čak i nije transmission line, nego TQWT. Ako netko ima drukčiju informaciju, neka me ispravi.
tom_hifi

PostPostao/la Master of disaster » Čet pro 06, 2018 7:34 am

sonny napisao:Meni Deanovi :geek: BG20 u Juricinim transmisijama sviraju brutalno dobro... Oduvijek su mi svirali dobro... U cjećarnici i na bilo kojem TFu gdje su bili... U principu najbolje su mi radili u Zadru na GU50 PPu... Zvučnici s kojima bih mogao bez beda zauvijek... Samo što su veliki... A to bi mi u mojim životnim prostorima uistinu predstavljao problem...

Te zvučnike sa čuo u Zadru, i ostali su mi u sjećanju po jako dobrom zvuku.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!
Master of disaster

Sljedeće

Vrati se na: Zvučnici