Karlson - probne kutije

Re: Karlson - probne kutije

PostPostao/la Bepone » Pon kol 05, 2019 5:56 pm

oba se rade, zmaj
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Karlson - probne kutije

PostPostao/la Bepone » Pon kol 05, 2019 6:00 pm

http://home.planet.nl/~ulfman/
ovo je jedan sajt posvecen karlsonu sa teorijom, nacrtima.. npr:
Slika
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Karlson - probne kutije

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon kol 05, 2019 11:56 pm

bepo mi je bacio bubu u uho pa ajde da nesto vidimo
napravio sam jedno mjerenje ( na brzinu... :? ) sa ovim zavjesama i bez
to je prvo mjerenje di je zuta linija zvucnik sa zavjesama a ljubicasta bez . Vidi se neka trazlika u srednjem dijelu.
Iako ovome se treba malo bolje posvetiti i mjerit i pod kutem 15* i 45* recimo
I kutiju postavit malo dalje od poda , stabla i sl... kako spada
Nesto sam danas radio drugacije nego jucer i ista kutija mi ima malo drugaciju krivulju
To je drugo mjerenje di je zuto danasnje a plavo ono od jucer
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2198
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Karlson - probne kutije

PostPostao/la Bepone » Uto kol 06, 2019 8:48 am

nakraju ispada da ces dobit najbolje krivulje za sabu na internete!!! oj benge oj olafsene pokrijte se po usima!! :lol: :lol:
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Karlson - probne kutije

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto kol 06, 2019 11:33 am

Bepone napisao:nakraju ispada da ces dobit najbolje krivulje za sabu na internete!!! oj benge oj olafsene pokrijte se po usima!!


svjetlosnim godinama smo od toga... a na kraju ispada da cu napravit s njima neki BR :lol:
ali ne odustajem od ove kutije jos :hand:
treba također napravit mjerenja samog zvucnika na dasci , usporediti ga i sa " pravom " sabom 5298 U8 i ove 5898 koja je ipak 10g. malđa , magnet je malo drugaciji i dust cap je bolje napravljen
za sad subjektivno :mrgreen: bi rekao da je ova 5898 bolja
Pao Pepeo
 
Postovi: 2198
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Karlson - probne kutije

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto kol 06, 2019 1:36 pm

evo i b200 u istim uvijetima sa krilcima i bez
ona manje valovitija ( plava ) je bez
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2198
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Karlson - probne kutije

PostPostao/la Zmajz » Uto kol 06, 2019 2:25 pm

Karlsoni su predviđeni za stajati na podu, pa ih tako probaj i izmjeriti, a na krila dodaj s unutarnje strane sloj damping materijala (tanji filc ili vileda spužve - nove). Mjeri vani pa u sobi....
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Karlson - probne kutije

PostPostao/la Bepone » Uto kol 06, 2019 7:25 pm

znaci, imamo neki znaci!
1. ca se vidi tu, da ovaj K8 karlson ne dobacuje jako nisko i nema puno bassa..70Hz cca domet ove skatule.. da li je zvuk ugodan, po ovome izgleda da je, poprilicno ravno to ide.. oko ovih rupa oko 200 Hz na dalje postoje prevelike filozofije a neki drze da je to jako korisno cak.
a otvori ispred su zamisljeni da rade sa zvucnikom, a u originalu karlson K15 iz 50tih ipak su to bili jako drugaciji zvucnici (neki drze i prekvaliteni za ovu skatulu)
tako da ima razlike sa krilcima bez, ipak je to projektirano za odredjeni tip zvucnika , a ovdje je tako kako je (bilo bi zanimljivo vidjeti sa drugacijim rezovima ovih zastavica, do pol, do 3/4 , do kraja) i vidjeti koji daje najbolji odziv, neki pisu da se to mora mjerit i tunirat..

2. ovo ce biti referenca, za buduce mjerenje koje ce vjerovatno napraviti pepel, :mrgreen: a to je da ce istu takvu kutiju modificirati ili napraviti novu u Karrlsonator!! to je vec drugi oblik kutije (TQWT+MLTL) i koji ce dodati bassa, baren do 50Hz, a to bi bilo zanimljivo usporediti sa istim driverom-- kako sam siguran (pticica mi je rekla) da ce pepel napraviti i 3. 4. 5. i 6. tu kutiju ,na kraju i od betona.. :lol: . moci cemo usporediti sva tri mjerenja, pretpostavka je da ce ipak karlsonator dobiti najbolje krivulje!
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Karlson - probne kutije

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto kol 06, 2019 9:14 pm

Zmajz napisao:Karlsoni su predviđeni za stajati na podu, pa ih tako probaj i izmjeriti, a na krila dodaj s unutarnje strane sloj damping materijala (tanji filc ili vileda spužve - nove). Mjeri vani pa u sobi....


ne vjerujem da je bas polozaj krivac , ali probati cu . Mislim da su tu ipak paralelne povrsine koje stvaraju one valove .
Prvo bi probao stavit dvije ukrute na ova krilca . Ona su od spere 9mm pa da mozda ona ne zvone.
Unutarnji ostri kutevi ove prednje komore sigurno ni oni ne pomazu .

Bepone napisao:2. ovo ce biti referenca, za buduce mjerenje koje ce vjerovatno napraviti pepel, a to je da ce istu takvu kutiju modificirati ili napraviti novu u Karrlsonator!! to je vec drugi oblik kutije (TQWT+MLTL) i koji ce dodati bassa, baren do 50Hz, a to bi bilo zanimljivo usporediti sa istim driverom-- kako sam siguran (pticica mi je rekla) da ce pepel napraviti i 3. 4. 5. i 6. tu kutiju ,na kraju i od betona.. . moci cemo usporediti sva tri mjerenja, pretpostavka je da ce ipak karlsonator dobiti najbolje krivulje!


probao sam b200 i s onim portovima koje imam . Za njega bi bilo nade da ide dublje , steta da su mi svi oni tunirani na 60 hz , ali napravit cu i nove.
Sabu kao sto reko moram izmjerit na ravnom i vidit dali je ima smisla stavljat u ovakvu kutiju . Ovaj karson zvucnik nije malen... a vjerujem da bi se nasla i manja kutija koja bi davala iste ako ne i bolje rezultate.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2198
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Prethodni

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron