Katarina C Horne

Re: Katarina C Horne

PostPostao/la Bepone » Pon pro 30, 2019 11:30 pm

bilo bi steta da nakraju svog tog velog truda ispadne los saund!
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Katarina C Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto pro 31, 2019 1:04 am

Bepone napisao:bilo bi steta da nakraju svog tog velog truda ispadne los saund!


a gle ne bi mi bio prvi puta... ( priznajem :hand: )

ajmo se sad malo tjesiti i pricati na glas
zvucnike zbog potrebe za ih posjedovat ne radim vec od davna ( slicno kao ti i mnogi s pojacalima ) a prvi par ovih ni nece ici u moje ruke
ove mi je drago da radim jer cu ih moci "usporedit" s verzijom A koja je po osnovnim mjerama jednaka sa C
zanimaju me mjerenja a jednako tako i zvucni test
usporedba opet nece biti realna... zato je i usporedit od prije pod navodnicima . Kosisteni materiali su drugi , presijek je drugaciji , komora , itd.
Budu li zvucnici svirali bolje ili losije od onih ranije , ako se zakljuci se nesto od toga biti ce sigurno korak prema naprijed ;)
A u ovo predizborno razdoblje dođe mi da kazem , ne da ce zvucnici svirat dobro... nego odlicno i mi cemo pibijediti !!! :lol: :doh:

a ti bis mogo financirati izradu B horni od mediapana... ( oko 350kn ) trebaju ti !!! zvucnike imas... :whistle:

sad sto bi bilo dobro napraviti jos kod ovih C horni
nakon izrade i testiranja prvog para , ako budu imalo dobro radili ( u sto ne sumljamo :mrgreen: ) izvaditi od kalupa negativ
Negativ dodatno dotijerati i ispraviti one male sitnice koje je sad na ovom je tesko , i iz negativa izvaditi pravi kalup napravljen od stakloplastike sa zavrsnim slojem od gelcota . Investicija ( kako mi to diy-eri volimo kazati... :mrgreen: ) od kojih 600-700 kn , di bi se dobio profi kalup koji se moze koristit i nakon 10g , za odljeva koliko se hoce.

nakon toga rastaviti ovaj kalup ( kojemu bi pravo ime trebalo biti model ) kojeg trenutno radim i uzeti s njega sve ravne dijelove . Nadograditi - istokarit nove ravne dijelove koji fale , i napravit novi kalup potpuno ravne horne . Taj kalup ne bi niti trebao biti iz dvije polovice... bio bi iz komada . Jer bi se horna lagano izvukla na uzu stranu , di je grlo .
Ta ravna horna bila bi samo za mjerenje , a za usporedbu trebala bi se napraviti jos jedna ravna , samo pravokutnog presjeka .
Dobile bi se razlike u presijeku , i koliko zavoji utijecu na zvuk . Zanije se moze jos eksperimentirat sa presijecima , trokut i promjenjivi-nepravilni me interesiraju.
Zvuci puno posla ali nije , a to bi bila naj pametnija stvar - zvucnik koju bi napravio do sada..
viditi cemo dali cu biti karakter :D
ove stvari se jednostavno nema di na netu detaljno procitat , ili od koga naucit :(
Pao Pepeo
 
Postovi: 2202
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Katarina C Horne

PostPostao/la Bepone » Uto pro 31, 2019 12:31 pm

a da, moras odradit 1000 razlicitih komada i kao tesla pisat u biljeznicu i za puno godina doci ces do proracuna a ako nis drugo imat ces baren jako puno papira za otvorit muzej¨!
:mrgreen:
sve se svodi samo na odradjivanje i tucenje (jaja) radnih sati a bilo bi super kad bis ti gledao a drugi radili! znaci morao bis zaposlit kineze i paralelno radit po 10 razlicitih horni i onda ces imat svaku god 100 kom, i za 10g ces doc do 1000 kom potrebnih za u muzej!

a ako nemas kineze morat ces odradjivat 1000 god sam a za to ce ti trebat jako puno ulja od ulike! :lol:
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Katarina C Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned sij 12, 2020 10:30 pm

kalup ( naj tezi dio posla ) je vise manje napravljen
kako sam ga radio naj bolje da vam kazem kroz pjesmu
Watch on youtube.com
" target="_blank" target="_blank" target="_blank
prevedeno na nas diy jezik bi isla ovako

zastukaj pobrusi
zastukaj pobrusi
zastukaj pobrusi

i tako dalje

zavoje nisam iso popunjavat pur pjenom jer nije dobro , zapunio sam ih smjesom smole i talka. Tako se dobije kao neki tvrdi kit. Pa kasnije kao sto pjesma kaze :D
Zadnje dvije ruke sam dao spric kit , njega se isto između brusi i kita . On je vise manje dobar kao zavrsni sloj za kalup , barem za parvih 10-15 komada. Kasnije igra samo kalup s zavrsnim slojem od jelcota.
Posto je kalup od cvrscih materiala ( prije sam ih radio od gipsa ) zavrsna obrada dala se napravit dosta precizna i glatka. To ce mi olaksat zivot kad budem trebao odvojiti komad.
Komad zavrsetka usta horne napravio sam da se moze skidati , da mi ne bi stvarao probleme kod odvajanja
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2202
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Katarina C Horne

PostPostao/la Master of disaster » Ned sij 12, 2020 10:43 pm

Uuuuuu odlično!
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Katarina C Horne

PostPostao/la SaWa » Ned sij 12, 2020 11:12 pm

Ti si looood... :bow-yellow: koliko posla samo za kalup...svaka čast! :clap:
SaWa
 
Postovi: 1488
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Katarina C Horne

PostPostao/la Edison » Ned sij 12, 2020 11:23 pm

SaWa napisao:Ti si looood... :bow-yellow: koliko posla samo za kalup...svaka čast! :clap:


Al sad kad ih pocne stancat... svi cemo imati bar po jedan par ovih saxofona... ;) :lol:

Pao :clap: :clap:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5687
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Katarina C Horne

PostPostao/la SaWa » Ned sij 12, 2020 11:38 pm

Edison napisao:
SaWa napisao:Ti si looood... :bow-yellow: koliko posla samo za kalup...svaka čast! :clap:


Al sad kad ih pocne stancat... svi cemo imati bar po jedan par ovih saxofona... ;) :lol:

Pao :clap: :clap:


E!















nema basa.. :lol:
SaWa
 
Postovi: 1488
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Katarina C Horne

PostPostao/la Bepone » Ned sij 12, 2020 11:46 pm

treba hi stavit u jako malu sobu pa ce bit basa! najbolje instalirat onu "kiosk" telefonsku govornicu doma u sobu, desno od kauca, i nutra slusat! ima hi sigurno sad jeftino!
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Katarina C Horne

PostPostao/la djmilicic » Pon sij 13, 2020 8:56 am

’Bem ti sunac! :clap: :clap: :clap:
djmilicic
 
Postovi: 183
Pridružen: Pon stu 05, 2018 9:54 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju