Diy Bookshelf

Re: Diy Bookshelf

PostPostao/la dredder » Ned lip 14, 2020 12:24 pm

Bepone napisao:
dredder napisao:Da odgovorim Beponeu, vokali su najčišći što sam čuo, to ok? :D

Znači to je to, da dodam da ukrute na kraju nisam stavljao.


a jel ima bassa? :mrgreen: nikakav komentar na ukupni zvuk, jel radi, zadnje koliko pratin je bilo neki kratki spojevi ili slicno.. jesi prekontrolirao skretnicu multimetrom da se sve dobro spojio? na kraju taj projekt valja, ne valja? ako ne cemo sve u simulator i radi ponovo (odmah prihvati cinjenicu da ces 10 kutija odradit, to je normalno) :lol:

Ma ja sam to spojio samo 1 kutiju da radi, vidiš da sam drivere zavidao sa po 2-3 šarafa samo da vidim radi li. Ima nešto basa ali ne 4 puta više od bivšeg zvučnika koji je 4 puta manji ok? :D A ok, nije problem napraviti novu profi kutiju od mdf-a ako se ova dovede u stanje dobrog zvuka. Ima vremena za to.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 496
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Diy Bookshelf

PostPostao/la Bepone » Ned lip 14, 2020 12:29 pm

da ako je ovo probna kutija nema veze za izgled. testiras skretnicu ok..kod malog drivera bas daje soba i pozicioniranje , stavi ga u kut pa da vidis odmah , tamo ce imat najvise bassa..
zmaj ti je na simulaciji pokazao da si dosta izgubio sa BR cijevi, napravi po projektu pa onda dalje.. jednostvano je to otpilit
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Diy Bookshelf

PostPostao/la dredder » Ned lip 14, 2020 12:37 pm

dredder napisao:Evo linka na cijev,

https://www.soundimports.eu/en/monacor-br-70tr.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Ali su mi očito poslali drugu, sad mi nije jasno zašto tu piše x139mm kad je njena dužina 22cm. Znači od kraja do kraja. I slika ne odgovara mojoj cijevi? Kako to nisam ni primijetio.


Evo što su oni meni poslali, po slikama i podacima to je ta cijev valjda su pomiješali nazive a ja ništa primijetio, jedan je 70tr a drugi monacor 70hp. https://www.soundimports.eu/en/monacor-br-70hp.html" target="_blank



Evo Zmajz, ja sam naručio tri ove prve cijevi BR duljine 14cm tako da od jedne otkinem i dodam na dvije ako treba i nije mi bilo sumnjivo da je svaka 22 cm dužine kad su stigli. i onda nisam htio rezati nego samo uvalio unutra, nije mi uopće palo na pamet provjeravati cijev. Znači pogrešne BR cijevi su završile unutra, sad se samo nadam da se može spasiti jer su dimenzije slične? Jedna je 57 druga 67 promjer, kod mene je završila 57 unutra nažalost.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 496
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Diy Bookshelf

PostPostao/la Zmajz » Ned lip 14, 2020 1:29 pm

odreži je na ukupnu dužinu od 11 cm i to je to.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Diy Bookshelf

PostPostao/la dredder » Ned lip 14, 2020 1:40 pm

Ajde super, sad je samo dvostruko preduga znači :). Lijepa ti hvala.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 496
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Diy Bookshelf

PostPostao/la dredder » Sri lip 17, 2020 9:25 pm

Odrezao sam jednu cijev, malo mi je pobjegla ručna brusilica (lidlov parkside) pa je više 10cm nego 11. Bolje je to ali ima još dosta posla, jedan bas mi dobro ne naliježe nisam htio zašarafiti do kraja.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 496
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Diy Bookshelf

PostPostao/la dredder » Sri lip 24, 2020 4:06 pm

Malo slički

Slika
Slika
estetski nisu top ali sviraju

Slika
zvučni kabeli su od Tom Hifia

Slika
za unutrašnja ožičenje sam koristio supry ply classic koji mi stoji godinama za tu namjenu ga čuvao

Slika
Čak sam uspio malo upustiti visokotonac ručnom brusilicom i brus papirom, lakše bi bilo glodalom pravim.


Slika
skretnica unutra, stavio sam je na komadić spužve i pritegnuo s 4 vijka pazeći da ne može vibrirati a opet da nije prečvrsto pritegnuto.

Slika

Vidi se sonofil i konektori za drivere, ja sam nakrimpao konektore a na strani skretnice je žica lemljena tako da se lakše odstranjuju driveri ako treba i profesionalnije izgleda. Sonofil je išao 1m2 po zvučniku, znači jedan paketić koji se dobije ide u jedan zvučnik.


Slika
evo ih u upotrebi, tresu svoje.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 496
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Diy Bookshelf

PostPostao/la dredder » Sri lip 24, 2020 4:16 pm

Za ovo malo što su radili zvuk dobar, isplati se uložiti 200€ u drivere jer za te novce nema šanse kupiti tako "velik" zvuk ipak je kutija 30l čak ni polovne, gledao sam i ja njuškalo.

Zmajz,spasio me čovjek, ne razumijem se u simulacije ali srećom ima tko zna, od nepostojećeg bass je sada, ajmo reći da ga ne fali :D, Zmajz naklon do poda. Jedino što sam se izhebuckao pileći portove iznutra, već sam ih bio zalijepio i šta sad, ništa onda posao od 3 sec pretvorio u zafrkanciju pilicom ručnom iznutra, pa skalpelom kuhinskim nožem, svašta je tu bilo :). Ali bass ne bumija, dosta je čvrst čak ima i attack i volumen (ne razumijem se u audiofilske pojmove ali kužite) uglavnom nije to tako loše. Vokali fini. Ne mogu sad s nečim usporediti jer nisam slušao u zadnje vrijeme neke audiofilske zvučnike, evo bolji su od Magnat zvučnika iz čipoteke od 3600kn (ako se sjećam cijene) meni dosta :D
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 496
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Diy Bookshelf

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri lip 24, 2020 4:32 pm

dredder napisao:ne razumijem se u audiofilske pojmove


:hand: bolje :mrgreen:

bravo za zvucnike :clap:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2202
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Diy Bookshelf

PostPostao/la audio kutak » Sri lip 24, 2020 4:38 pm

Svaka ti čast, bitno da si zadovoljan... Uvijek možeš bolju kutiju napraviti...

Ja sam uložio 140 € u "nove" zvučnike i prezadovoljan sam....

Nemam ovdje u DE ni alata ni mjesta gdje bi to mogao sam napraviti.... nažalost....
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju