DIY scan speak + hypex PSC2.400

DIY scan speak + hypex PSC2.400

PostPostao/la yoke » Pon lip 22, 2020 9:18 pm

S obzirom da se drajveri iz velikih kutija nisu prodali, odnosno doslo mi je do guice da je nesiplativo da ih prodajem za one pare te da je bolje da ih odnesem u vikendicu i da trunu nego da ih nekom ''poklonim''.

Dakle, plan je da ih osposobim da rade samostalo, da se u njih utaka samo izvor, ala mobiteli ili što već, pa da glume party zvučnike :mrgreen:

ovo je vjerojatno projekt koji ću dovršiti tek preko godišnjeg ali evo, počeo sam skupljati djelove, pa da malo trkeljam..ipak je neradni dan pa imam viška slobodnog vremena :mrgreen: ...

Kako sam u medjuvremenu prodao visokotonce iz originalnog projekta gledao sam nešto jeftino a da bi bez mnogo komplikacija moglo raditi sa scan speak 18W8545.
Srećom Troels ima jedan mali projekt sa 18W u kombinaicji sa relativno jeftinim R2604/832000 visokotoncem tako da sam krenuo u tom smijeru jer imam gotovu skretnicu za to dvoje.

http://www.troelsgravesen.dk/CSM.htm

Hypex PSC2.400 je ''plate amp'' sa DSPom i 2x400W s tim da je ograničeno s napajanjem od 600W što i nije problem jer ionako neću dopustiti da to ide toliko ''glasno''.

E sad, jedan kanal će gurati bass kutije (2x21W8555) dok će drugi gurati 18W8545+2604/832000.
Rez izmedju 21W i 18W/2604 će biti postavljen kroz DSP.

Ono što će biti zafrkancije je kopanje po donjoj bas kutiji jer ću sa straznje strane morati ukopati rupu da bi mogao smontirati hypexe
uz to hypex-i nisu hermetički zatvoreni i puštaju na sve strane tako da ću morati napraviti kutiju unutar kutije da bi dobili svoj prostor
ali opet ću morati i tu ostaviti nešto prostora da se hypexi mogu slobodno hladiti jer se u radu dosta/previše griju
možda im ubacim i koji mali ventilator čisto radi predostrožnosti...nek se vrte na maloj brzini...

zaheb jedan, možda mi se prilikom kopanja po bas kutiji ona raspadne (s obzirom na konstrukciju od lamela/MDF/špreploča od breze...MDF je koma materijal za takav način primjene...nešto o čemu nisam imao pojma jer su mi to ipak bili prvi zvučnici...)
zaheb broj dva, kutija koja ide unutar bas kutije ne smije biti velikih dimenzija, trebm oduzeti sto manje aktivnog volumena kutije...tako da se mislim da tu kutiju napravim čisto proforme radi, od lesonita...
izrada od lesonita bi bila najjednostavnija jer to mogu napraviti i skalpelom
ali bi to pumplo i rezoniralo...
tako da ću ipak morati ići na mdf...
bit ce to malo zeknuto za napraviti...

ali evo, jos jedan projekt, jedna modifikacija, kojoj se veselim :mrgreen:

čisto kao uvod...
slike i ostalo kako se bude razvijalo :mrgreen:
yoke

Re: DIY scan speak + hypex PSC2.400

PostPostao/la Edison » Pon lip 22, 2020 10:01 pm

Nisam ja od samogranje zvucnika pa samo pitam 8-)
A sto ne mogu ta pojacala ici izvana? Pokraj zvucnika, ili iza na njima? Da ih ne moras "ukopavati", smanjit ces volumen basu, pojacalo ce se skuhat na brudet i jos ce ga bas driver truckat da ne zagori... Samo pitam? 8-)
Edison

PostPostao/la pamook » Pon lip 22, 2020 10:08 pm

...da.... napraviš nekakve piggyback nosače/kutije i nemaš zaeebancije s kopanjem... a radije bi bio orao nego kopao, to sigurno.... ili tako nekako, gubi se dosta u prevodu :lol: :lol: :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
pamook

PostPostao/la yoke » Pon lip 22, 2020 10:09 pm

Edison napisao:Nisam ja od samogranje zvucnika pa samo pitam 8-)
A sto ne mogu ta pojacala ici izvana? Pokraj zvucnika, ili iza na njima? Da ih ne moras "ukopavati", smanjit ces volumen basu, pojacalo ce se skuhat na brudet i jos ce ga bas driver truckat da ne zagori... Samo pitam? 8-)

Ljepse mi kad ga ukopam :lol: :lol: :lol:

Necu izgubiti puno volumena jer su stjenke debele od 2.5 do 5cm...oni famozni valovi...pa....bit ce to ok :mrgreen:
Zadnja izmjena: yoke; Pon lip 22, 2020 10:19 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
yoke

PostPostao/la yoke » Pon lip 22, 2020 10:15 pm

pamook napisao:...da.... napraviš nekakve piggyback nosače/kutije i nemaš zaeebancije s kopanjem... a radije bi bio orao nego kopao, to sigurno.... ili tako nekako, gubi se dosta u prevodu :lol: :lol: :lol:

Skatule se poprilicno duboke, pa mi tih ekstra 8cm ili koliko vec bi bila dodatna skatula, bi mi bilo previse...
Definitivno ide ukopavanje...
A ako se kutija raspadne, bar cu imatu razlog da radim nove :lol:
yoke

PostPostao/la Edison » Pon lip 22, 2020 10:55 pm

yoke napisao:Ljepse mi kad ga ukopam :lol: :lol: :lol:

Sjor covik, tebi ne treba neprijatelj... :doh: :lol:

A nisam ni ja daleko. Sve za ljepotu... :)

-------
NOTTURNO

Noćas se moje čelo žari,
noćas se moje vjeđe pote;
i moje misli san ozari,
umrijet ću noćas od ljepote.

Tin Ujević
Edison

Vrati se na: Zvučnici