Korona sidekick projekt

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la SasaKC83 » Pon ožu 21, 2022 8:40 am

aj dobro :lol:
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon ožu 21, 2022 12:49 pm

:text-offtopic:
tip ima elektronik 90 na polici :clap: , u original stanju :o
to ti vrijedi lijepe novce danas , a sutra ce jos i vise...
sory morao sam :mrgreen:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2202
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la cappucino » Pon ožu 21, 2022 1:01 pm

Pao Pepeo napisao::text-offtopic:
tip ima elektronik 90 na polici :clap: , u original stanju :o
to ti vrijedi lijepe novce danas , a sutra ce jos i vise...
sory morao sam :mrgreen:

Slabo si gleda prijašnje postove od MOD-a... Taj elektronik se odavno pojavio na forumu.
A ja sam imao čast diviti mu se u živo :dance:
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1617
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la Fantocci » Pon ožu 21, 2022 1:53 pm

Jel "svira" još? Daj u usnimi zvuk ako možeš, već 15SLC je imao dobar zvuk a E90 skroz fenomenalan.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la Master of disaster » Pon ožu 21, 2022 11:09 pm

:lol:

Taj Electronic je stariji od foruma. Što se tiče njegovog boravka kod mene mislim. :mrgreen: Vrijednost me ne brine. Volim da je tamo.
zadnji put je palio (i vozio) prije ovog foruma. Objesio ga na klin. Nemam ga namjeru voziti, ali zato uživam u pogledu. :D
Upalio bih ga, i snimio video, ali to je nakon toliko vremena nezgodno na toj visini. Dizao sam ga gore sam samcat. To objašnjava zašto nemam ambiciju spuštati ga i onda opet dizati.
Tako da, sorry ništa od videa. Ali ljepo zvuči. jako ljepo...
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la Fantocci » Uto ožu 22, 2022 10:22 am

Ok, onda barem kapni malo ulja u cilindar i okreni na ruke, da ne zapeče. Nikad ne znaš, možda te jednom (ili tvoje unuke) ipak zagrabi želja po vožnji.
Sam si si kriv, da ti je E90 ukrao temu - a što si nam ga pokazao :)
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la Master of disaster » Uto ožu 22, 2022 3:38 pm

Nema straha od zaribavanja... :D

Ukrao temu.... Lako je kad ti Electronic ukrade temu, ponovilo se... :lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la Master of disaster » Sub ruj 10, 2022 3:43 pm

S obzirom da pandemija nije završila, što god tko tvrdio, ova priča ide dalje. A i ljeto ne smatram ljetom ako ne napravim kakve zvučnike.
Ove horne (iz ove teme je li :mrgreen: )naprosto pojedu male drivere... s toga;

Po cijeni košara sam nabavio dva JBL E145 drivera, a po cijeni košara zato što fale extension ringovi pa se originalni recone kitovi više ne mogu montirati a u koje je netko ubacio recone kiteve sastavljene od random uglavnom RCF dijelova. A kupio sam ih zato što u ovakve košare ide recone kit od JBL LE 15 drivera koji su vrlo dobri za hi-fi, doduše nenabavljivi su ali... :lol: :lol:

U glavnom posao frankeštajnizacije je korektno izveden i mjerenja su pokazala Fs od 40 Hz. Nedavno sam nabavio dvije Bell razglasne kutije za dva 15" zvučnika (kasnije je ispalo da su to prije 14" zvučnici jer sam morao rupe proširiti za 6mm), srednjetonsku hornu i visokotonac, po cijeni po kojoj mi se nije dalo zezat ni sa starim namještajem. Čim sa vidio kutije odmah sam u njima vidio velik potencijal za hi-fi kutije sa onime što se nalazi u okolo. :D kutije imaju unutrašnji volumen od 195 litara i dva bass reflex otvora fi 100 duljine 60mm, koje još treba produljiti na 80mm za tuning od 40 Hz...

I tako...
IMG_20220824_173112.jpg

IMG_20220827_113138.jpg

IMG_20220903_163131.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la Master of disaster » Ned ruj 11, 2022 2:24 pm

E, da. One predhodne kutije koje više nemaju hornu, a i bas bi morao izvaditi :mrgreen: bi mogle biti na poklon. Ako je netko zainteresiran, jer smješi im se baja sa starim namještajem...
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Prethodni

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron