SBA 16 MTM by Saša

Re: SBA 16 MTM by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Sri lis 07, 2020 8:30 am

Yes, upoznat sam sa protokolom. Mislim da ne treba i primer na MDF, za metale i plastiku ide svakako....Već je i sad jako tvrdo, sa samo dva tanka sloja kita. Ne očekujem dalje neke probleme, a i ne znam što bi trebao raditi sa kutijama da napravim neke rupe u MDFu. Kit je Mobihel, baza (boja) i završni lak će biti istog proizvođača pa da i to isprobam jer nisam do sad....Žuto narančasto sa metallic efektom naravski...

:mrgreen: :violin: :whistle:
SasaKC83
 
Postovi: 1010
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: SBA 16 MTM by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Sri lis 07, 2020 9:41 pm

Još jedan...minimalistički izvedeno, lijepi furnir...

Rene
SasaKC83
 
Postovi: 1010
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: SBA 16 MTM by Saša

PostPostao/la dredder » Čet lis 08, 2020 11:58 pm

Elegantno, meni osobno odgovara takav prirodni stil.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: SBA 16 MTM by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Pon lis 12, 2020 6:17 pm

Evo shpritz-kita-no do kraja, snow white finish...špricanje obavljeno u neprijateljskoj atmosferi sa puno prašine i kompresorom koji ima ventilator od pola metra... :lol:
Ipak, ispalo je super i može čekati lakiranje kroz neko vrijeme...

sprickitfull.jpg


Bio je danas onaj neki čupavi lik Bepone pa smo ih sastavili do kraja. Usput sam ga naučio lemit kak treba... :whistle:

drivers.jpg


U Sasha workshopu puštaju neke zvukove...

satorifinished.jpg


Soba je premala i prazna pa grmi bajz, ali čuje se odmah razlika u odnosu na Dynaudio, pogotovo u visokim tonovima...Nisam imao vremena, tek par pjesmica, ali čuje se potencijal.... I mislim da ne bude radilo u sobama manjim od 20 kvadrata. :lol: Na jednom malo jače puše kroz bas refleks pa mislim da je sonofil negdje pao ispred otvora i blokirao tok zraka unutra, za vikend moram prečekirati pa ondak slušanac, a i idemo u dnevni boravak di se mogu igrati sa smještajem u 40 kvm...Inače može svirat luđački glasno u odnosu na Dyn, a bez da se raspada....ne da se izdržat u maloj sobi....za vikend ide pravi slušanac....

:violin:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
SasaKC83
 
Postovi: 1010
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: SBA 16 MTM by Saša

PostPostao/la Bepone » Pon lis 12, 2020 6:27 pm

ja kao pomocni radnik bio zaduzen za zavidivat vide i stavljat filc! :lol: :lol: i moren rec da na prvu u tih pol urice ne moren procijenit ako je zvuk jako dobar ili odlican! prosjecan nije , vec je ovo visa klasa. detalja ima puno, mocan i lagan za slusanje,..nabrzinu po mobitelu mjerio koliko ispod idu , oko 45 Hz to je super..onda bass je taman da bude kako treba, ne fali ga i nema previse, visoki su jako lagani i nenametljivi, srednji /gitare odlicne. na dugo slusanje ce se pokazat ako je jos nesto za napravit, ili ako smo fulali s dampingom :lol: :lol: u zivo su jako lijepi zv i ovako bijeli
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: SBA 16 MTM by Saša

PostPostao/la Bepone » Pon lis 12, 2020 7:12 pm

zvucnjaci izbliza :clap: :clap:
driveri.jpg
zv2.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: SBA 16 MTM by Saša

PostPostao/la Edison » Pon lis 12, 2020 7:27 pm

Bravo mladici... :clap: :clap:

Tko je gurao prst u visokotonac? :lol:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: SBA 16 MTM by Saša

PostPostao/la davorin » Pon lis 12, 2020 7:36 pm

Edison napisao:Bravo mladici... :clap: :clap:

Tko je gurao prst u visokotonac? :lol:

Pipanje kalote na visokotoncima, kao i općenito pipanje membrana i "dust cup"-a je neodoljiv mamac za sve! :D
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: SBA 16 MTM by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Pon lis 12, 2020 9:53 pm

Bepone napisao: na dugo slusanje ce se pokazat ako je jos nesto za napravit, ili ako smo fulali s dampingom :lol: :lol: u zivo su jako lijepi zv i ovako bijeli



Ma trebam izvadit i filc i sonofil i narezat filc točno da naliježe na zidove kutije precizno - onak ko Troels. Zalijepit ću to s malim komadima dvostrano ljepljive trake da se da kasnije izvadit van. Sonofil se onda samo rastvori iza bass drivera, mora bit čisti put od oba basa do bas refleks cijevi. Vjerojatno se neki naherio unutra pa ne pušta zrak potpuno....sad je to neki loši wannabe aperiodički tuning...ćemo popravit...

:violin:
SasaKC83
 
Postovi: 1010
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: SBA 16 MTM by Saša

PostPostao/la dredder » Uto lis 13, 2020 2:34 pm

Sonofil ne smije biti ispred BR porta i iza drivera koliko sam čuo, a onaj prostor između to dvoje valjda tu može :). Ja sam naručio sebi još sonofila, nije skup a trpat ću ga do zadnjeg cm. Sve je bolje od prazne kutije :D.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju