CORNU Spiral Horn

Re: CORNU Spiral Horn

PostPostao/la SasaKC83 » Pet stu 05, 2021 10:58 pm

Bacio uho na Zmajeve horne. Lijepi sound, ništ ne strši, ne pili u visokima, bar ne ovaj mali Faital koji je bio ugrađen. Ima dosta basa za tako mali driverčić, s tim da je i soba malo veća i cornu ploče su dosta dalje od zida, vjerojatno bi u manjoj sobi ili bliže uglovima bio sound i malo puniji...Vokali i akustična gitara su turbo super, rezolucija s takvom glazbom je klasu bolja. Lijepo je kak kod fullrangera zvuk nikad ne dolazi iz drivera i uvijek ima prostornosti...Bubrege neće izbijat normalno, za to trebaju neke druge stvari...Ko nema prostora ili mu treba nešto "za na zid" fullrange se čini ko dobro rješenje....Razmišljam da napravim nekakva dva da ih mogu piknut oko monitora da budu kao nastavak s lijeve i desne strane, a da ne strše puno prema naprijed...

:violin:
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: CORNU Spiral Horn

PostPostao/la drazenK » Čet stu 25, 2021 11:13 pm

došao je red i na mene da bacim uho na cornu. sviraju već desetak dana, drajver je fostex 103, ali u bitno drugačijim uvjetima nego kod zmaja.
puno manja soba, kutije uza sam zid..
seund je super, moja primjedba je jedino donjem spektru, gdje se meni ipak zeru bolje čuju kutije koje je isto složio zmaj i to je neka (ako se ne varam)
krnja verzija cornu horn kutija, dimenzijama su dosta manje i u njima mi je donji spektar kontroliraniji i jasniji. (iako mi se čini da cornu ide dublje)
u ovim cornu horn su srednji i visoki fantastični, ali zvuka mi je previše... bome se osjete te 4 trube.
mislim da u njih treba staviti 5" drajver za koje su i konstruirane, ali svakako se vrijedi igrati s njima.
cornu horn.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1350
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: CORNU Spiral Horn

PostPostao/la joe dalton » Čet pro 16, 2021 10:44 pm

Evo došle kutije i do mene i odmah ugradio Tang Band W4-1320sif. Jedva su magneti prošli kroz rupu.
TB1320SIF.jpg

Moram odmah naglasiti da horne nisu moj tip zvučnih kutija pa sam tu prilično kritičan, ali ovo svira sasvim lijepo.
Fali tu normalno s donje i gornje strane, ipak je to samo jedan 4" drajver ali ono što svira svira lijepo.
Čak sam probao i malo zahtjevniju glazbu za bas područje i to radi dosta ok. Nema niti pretjeranog muljanja, niti previše basa, ali ono što odsvira to je dosta korektno. Srednji tonovi zvuče izvrsno, vokali posebno. Sigurno bi sve bilo još bolje sa pravom kutijom od krutog materijala (špera ili mdf).
Slijedeći Fostex FE108sigma. To za koji dan kad se Tang Band malo slegne :)
Za FE126en (za koji je navodno kutija konstruirana) bi trebalo proširiti rupu za nekih 5mm. Za to treba dozvola vlasnika. A i onda bi trebalo praviti adapter za sve manje drajvere.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: CORNU Spiral Horn

PostPostao/la Zmajz » Pet pro 17, 2021 1:10 am

IMAŠ APSOLUTNO SVE DOZVOLE za bilo kakve intrvencije i modifikacije!
napravljeni su s namjerom isprobavanja raznih drajvera upravo da se vidi kako se ponašaju te horne... stoga imaš slobodne ruke ( i ostali koji požele nakon tebe isprobavati)-
Slobodno napravi novu rupu sa stražnje strane (ali onda naravno treba zatvoriti postojeću s nečim zgodnim), itd. itd...
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: CORNU Spiral Horn

PostPostao/la Edison » Pet pro 17, 2021 6:24 pm

Zmajz napisao:IMAŠ APSOLUTNO SVE DOZVOLE
za bilo kakve intrvencije i modifikacije!


Joe ima jacu dozvolu i od agenta 007 ;)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5688
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: CORNU Spiral Horn

PostPostao/la joe dalton » Pet pro 17, 2021 9:51 pm

Ma Bond mi nije ni do koljena :D
Ovo sa bušenjem rupe na drugoj strani je dobra ideja samo moram smislit kako onda najbolje zatvorit postojeću.
O tome ćemo kad FE126en dođe na red
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: CORNU Spiral Horn

PostPostao/la joe dalton » Ned pro 26, 2021 3:01 pm

Fostex FE108EZ.jpg

Dakle Fostex FE108EZ. Odmah je jasna razlika između drajvera za 60$ i 150$. Nije TB loš, naprtiv, ali FE108EZ je klasa više. Ipak to ide nešto više, a u basu nisam niti očekivao da može biti puno bolje. Vokali još bolji već i ovako na prvu. Utisci još friški, slušam dalje.
Zmajz sukladno ovlastima koje si mi dao morao sam par mm proširiti otvor za FE108. TB je bio ušao nekako na guranje, Fostex je bio malo prevelik pa sam obrezao par mm radije nego bušio drugu stranu. To se uvijek stigne.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: CORNU Spiral Horn

PostPostao/la joe dalton » Sri ožu 09, 2022 8:41 pm

Ekipa ako ima jos zainteresiranih za isprobati ove kutije molim da se jave u temu. Preuzimanje u Zg po dogovoru.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: CORNU Spiral Horn

PostPostao/la Bepone » Sri ožu 09, 2022 10:37 pm

znaci nemas kamo s njima :lol:
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: CORNU Spiral Horn

PostPostao/la joe dalton » Čet pro 22, 2022 10:36 pm

E sad vec fali mjesta pa ako ima zainteresiranih za probu molim da se jave….
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju