SB Ceramic by Saša

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la tom_hifi » Čet lip 23, 2022 11:47 am

Našli se kod mene, da se malo čuje kako rade.

Zvučnici rade odlično! Manje više nemam primjedbe, ima nešto više bassa nego moji malci, ali u tom više ima i više "boom bassa", rekao bih, čuje se BR. Jednom kad se navikneš na PR (passive radiator), teško ne primijetiti efekt BR rupe. Kad se ista malo "začepi", onda se taj efekt donekle izgubi, dobije se na rezoluciji i svježini, ali onda dolje u bass-u se izgubi na dubini i volumenu.

Sve što sam naveo su sitnice i strikno zvučnike uspoređujem sa svojim mini monitorima. Zvučni potpis je vrlo sličan. Sašini imaju drukčije visokotonce i to se čuje, oni su čak i malo brži i svježiji u prezentaciji. Da se mene pita, Saša ih ne mora preuzeti od mene :mrgreen:

SB Acoustics.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la sinisap » Čet lip 23, 2022 12:12 pm

:clap: :clap: :violin:
sinisap
 
Postovi: 255
Pridružen: Čet svi 09, 2013 8:36 am
Lokacija: Zagreb

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Čet lip 23, 2022 10:00 pm

Dobra slika ... :D

Sve će biti sealed kad dobiju bajzove ispod sebe...a ako bude ondak falilo bajza ( :doh: ) 2 x SB29 pasivce odostraga...
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Čet lip 23, 2022 10:14 pm

Ova 4 bajza na slikama sam kupio prije točno 2 mjeseca i bili su 78 EUR komad, najjeftinije u EU dućanima...

Sad su --->>> 106 EUR

:?
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Pet srp 22, 2022 9:42 am

Ekipa, ako ima tko dvije prazne zv skatulje od 50 - 80 litara po komadu, a da mu ne trebaju, rijesim ga otpada za koju kunu i pivu nije bed...bitno mi je samo da se ima jednu ravnu plohu di bi mogao usarafat po dva ova sb23nrx bajza s prosle stranice i stavit gore dva bookshelfa....optika nije bitna, ovo je samo za prvi test....

Zafalujem !

:) :violin:
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la Bepone » Pet srp 22, 2022 10:00 am

SasaKC83 napisao:Ekipa, ako ima tko dvije prazne zv skatulje od 50 - 80 litara po komadu, a da mu ne trebaju, rijesim ga otpada za koju kunu i pivu nije bed...bitno mi je samo da se ima jednu ravnu plohu di bi mogao usarafat po dva ova sb23nrx bajza s prosle stranice i stavit gore dva bookshelfa....optika nije bitna, ovo je samo za prvi test....

Zafalujem !

:) :violin:

ima zmaj vec je bio nudio!
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la Zmajz » Pet srp 22, 2022 5:46 pm

Imam, javi se kad stigneš u ove krajeve!!!
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Sub srp 23, 2022 1:50 pm

Probat ćemo Zmajeve kutije za CT230…. :dance:

To je na donjoj granici litraže, ćemo čut kako lupa u malom volumenu za početak …

Fala Zmajz !
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Ned ožu 05, 2023 11:05 pm

Evo da nije da se baš ništa ne radi...kod mene hrpa posla i nemam vremena otvarat nove projekte. Odlučio sam sve otvoreno dovesti u završno stanje prije nego što krenem s bilo čim novim...

Donje slike su izrada metalnih stalaka koje sam napravio prije par godina kad je došao CNC u radionu da vidim jel mogu obrađivat čelik. Iskorištene su prastare hrđave ploče i na kraju je ispalo baš super...Ovih dana sam ih odlučio urediti i pofarbati i baš su ovaj vikend dobili porciju pjeskarenja i odmah prvi sloj temeljne...Bit će za nosit ove keramičke OSB bookshelfe i da se malci daju za njih prišarafit...

Zovem ih reciklirani stalci.... :)

Narezane ploče debljine 6 mm sa upustima ca cijevi i osam komada cijevi, cijevi su nove pa ih nije bilo muka dovodit u normalno stanje...prvi test točnosti, sve cijevi stoje u redu, znači da su odrezane potpuno okomito na svoju dugačku os, da ne bi bili kasnije pijani stalci...ovo je dosta bitno ako hoćemo da zvučnici stoje na potpuno ravnoj plohi i da ne bježi sve "u šrek"...

hrdjavo1.jpg


hrdjavo2.jpg


Test - i bez šarafa drži se na hrpi, bit ce OK..Dynaudio bipsići za poziranje koji su tada bili u kući....

hrdjavo3.jpg


dyn maneken.jpg


Detalj cijevi, svaka cijev ima po dva šarafa, tako je točnije i čvršće sve stegnut...gore i dolje točkasto navarene pločice sa rupama za šarafe i urezani navoji...s gornje strane cijevi imaju i rupu za usipat pijesak...nakon varenja još jednom pobrušene gornje plohe cijevi...proba šarafljenja i sve je OK...

vrh cijevi saraf.jpg


vrh cijevi.jpg


proba sarafi.jpg


Ploče su bile baš jako korodirane pa se tek nakon pjeskarenja vidi koliko su ranjene....

pjeskareno.jpg


Dobit će dva debela sloja temeljne, ali svejedno će se malo vidjet struktura....dalo bi se sve zapunit kitom, ali neću, nek ostane romantika....na kraju će biti mat crni, a to ću isto pošpricati da bude malo "popljuvano" pa će izgledat kao strukturni lak...zasad temeljno sivo...

temelj baza.jpg


cijevi temelj.jpg


To be continued.... :dance:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la tom_hifi » Pon ožu 06, 2023 5:45 am

Jako jako jako lijepo!! :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju