SB Ceramic by Saša

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la Master of disaster » Pon ožu 06, 2023 7:48 am

Odlično!
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la Topolino » Pon ožu 06, 2023 5:45 pm

Dobro si odradio cepove za cijevi
Topolino
 
Postovi: 125
Pridružen: Sub vel 25, 2023 9:06 pm

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la ziki » Pon ožu 06, 2023 9:05 pm

Top!
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la micro » Sri ožu 08, 2023 12:43 am

SasaKC83 napisao:Ekipa, ako ima tko dvije prazne zv skatulje od 50 - 80 litara po komadu, a da mu ne trebaju, rijesim ga otpada za koju kunu i pivu nije bed...bitno mi je samo da se ima jednu ravnu plohu di bi mogao usarafat po dva ova sb23nrx bajza s prosle stranice i stavit gore dva bookshelfa....optika nije bitna, ovo je samo za prvi test....

Zafalujem !

:) :violin:


Da li si nesto radio sa tim 8" drajverima. Ja sam uzeo 8" ali od dayton audio RS225A-8A , ista cijena, za vec postojecu kutiju u kojoj se raspao peerless 8".
Tek sam ih danas dobio a cekam jos mikrofon da bi mogao nesto izmjeriti. Do sada radio samo proracun u vituixcad i boxsim , ovaj drugi mi se vise svidja , treba vise podataka ali cini mi se da je graf malo ruzniji:)

graf sa starim visokotoncem u basrefleks kutiji zapremine oko 50l.

Slika

skretnica
Slika
micro
 
Postovi: 618
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Sri ožu 08, 2023 11:10 am

NRX bajzovi spavaju u kutijama kao i novi mikrofon za mjerenja, nisu jos dosli na red :)

SB20FRPC 8 inchni fullrangeri su se progurali preko reda... :)
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la Fantocci » Sri ožu 08, 2023 2:09 pm

Super su stalci i sigurno bolji od nekih skupih tvorničkih.

Ja sam ih isto sam izradio. Nemam pri ruci bolje slike; na dnu je težak brački kamen debljine 3cm, isklesan kod grobara :)
Cijev je doduše samo jedna četverokutna, ali je isto ispunjena pijeskom i veoma su teški i stabilni. Lakiranje je praškasto i jako je dobro ispalo, vidi se hrapava struktura što mi se sviđa.

stojala.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la micro » Sri ožu 08, 2023 2:54 pm

SasaKC83 napisao:NRX bajzovi spavaju u kutijama kao i novi mikrofon za mjerenja, nisu jos dosli na red :)

SB20FRPC 8 inchni fullrangeri su se progurali preko reda... :)

Probao sam da ukljucim fountek FR135EX full ranger , 5.5" onda sam shvatio zasto proizvodjac u svom primjeru izrade istog daje komplikovaniju skretnicu nego visoki i mid drajver zajedno. Poslije 30 minuta slusanja pocinje te hvatati nervoza :) , neslusljivo, visoki ubijaju . A recimo klasik skan 8535 na zraku je sasvim druga prica , vrlo slusljivo i ne zamorno.
micro
 
Postovi: 618
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Sri ožu 08, 2023 4:55 pm

Fantocci napisao:Super su stalci i sigurno bolji od nekih skupih tvorničkih.

Ja sam ih isto sam izradio. Nemam pri ruci bolje slike; na dnu je težak brački kamen debljine 3cm, isklesan kod grobara :)
Cijev je doduše samo jedna četverokutna, ali je isto ispunjena pijeskom i veoma su teški i stabilni. Lakiranje je praškasto i jako je dobro ispalo, vidi se hrapava struktura što mi se sviđa.

stojala.jpg


Ovo je 602? Ja sam imao nekad 601...bili su jako zivi, ali i imali problem sa pljuckanjem i sljepljenim visokim tonovima....nisam ih nikad modificirao jer mi se nije dalo razj...originalni zvucnik pa su tako prodani...

Bit ce OK ovi stalci, pa jos kad se napune pijeskom....ne treba to gledat kroz novce, svaki masivni stalak koji puno akusticki "ne smeta" prednjoj ploci bookshelfa bit ce dobar...
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Sri ožu 08, 2023 4:58 pm

micro napisao:
SasaKC83 napisao:NRX bajzovi spavaju u kutijama kao i novi mikrofon za mjerenja, nisu jos dosli na red :)

SB20FRPC 8 inchni fullrangeri su se progurali preko reda... :)

Probao sam da ukljucim fountek FR135EX full ranger , 5.5" onda sam shvatio zasto proizvodjac u svom primjeru izrade istog daje komplikovaniju skretnicu nego visoki i mid drajver zajedno. Poslije 30 minuta slusanja pocinje te hvatati nervoza :) , neslusljivo, visoki ubijaju . A recimo klasik skan 8535 na zraku je sasvim druga prica , vrlo slusljivo i ne zamorno.


Ni jedan mali fullranger bez bar baffle steo korekcije a ugradjen u malu kutiju i daleko od zida nece zvucat dobro...jednostavno ima porast od 10-20 db prema 5 kHz i to se cuje krestavo...
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: SB Ceramic by Saša

PostPostao/la SasaKC83 » Ned ožu 19, 2023 10:36 am

teaser before assembly :)

Pocrnili smo, jao kako će audiofilski sound imati tamnu pozadinu... :lol:

crne cijevi.jpg


Nemojte reć tubemanu, ali šiljci su kineski.

siljak.jpg


Čekamo da se lak stvrdne pa sastavljanje drugi vikend. Nabavio dvajs kila suhog pijeska pa ćemo usput napunit orgulje da ne sviraju...

:violin:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju