Mark Audio MAOP 10.2

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Fantocci » Čet stu 11, 2021 10:43 pm

A kakva je netto litraža ove kutije i kakve su dimenzije porta?
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 460
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Zmajz » Pet stu 12, 2021 12:38 am

65 litara, BR fi 7cm 8cm dug, Visina kutije je 99cm (nutarnja) i daje ovu simulaciju (ispuna vrlo lagana):
Maop Bepo.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Bepone » Pet stu 12, 2021 1:56 am

u manjoj kutiji od oko 16 lit je puno lepsa simulacija
vi.jpg


iman tu drugu skatulu kao KEF LS50 , taman pita takav volumen, a steta da ne more ostat u ovoj veloj, taman mi pase po visini slusanja kad se sjednem na kauc.. i basa ima :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5196
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la SasaKC83 » Pet stu 12, 2021 8:47 am

Baš zanimljivo.

Vidim na netu da je driver veličine nešto između standardnih 15 i 17 cm jedinica. 65 litara mu je sigurno previše.

I kak se čuje taj prejaki bas, tutnji preduboko, a nema kicka?

Jel vidiš žice kontrabasa ili su mutna masa? :)
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Bepone » Pet stu 12, 2021 9:57 am

bassa ima kao u disku! rekordno za jedan fullranger! nije cvrst toliko ali nije ni rasplinut! dok nema sintetickog bassa (recimo onaj tupi dub bass) efekt je slusljiv!
nije mutan, samo nadrealan :lol: na momente mi je super , ali dugorocno smeta,kompenziram to u razradjivanju zvucnika sa inace iritantnim snimkama kojima se isticu prevec visoki, pa ih lagano popuni! recimo neke iritantne snimke zappe su sad jako slusljive.
nesto ca mi 95% vremena ide na zivce radi lose produkcije sad vise ne ide. s druge krajnosti gledano, mutan jazz je sad jos mutniji pa popravin u eq-u!

kad je zmaj posalo sim sve mi je postalo jasno ca cujem, ovaj peak je velik i smeta..zvucniku po parametrima pase manja litraza. kutija moze ostati ovako visoka samo mora biti pol volumena,
Bepone
 
Postovi: 5196
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Fantocci » Pet stu 12, 2021 10:07 am

I meni prikaže sličan peak tamo oko 37Hz u toj kutiji:
Trenutni BR.jpg


Za početak naguraj nešto u BR cijev da je prigušiš, a možeš još i neke dodatne malo tvrđe absorbcije stavit u box (prešana kamena vuna ili tako nešto), pa če biti odaziv puno linearniji u zatvorenoj kutiji. Dok ne napraviš konačnu verziju BR sa manjim volumenom.

Sealed 65l.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: Fantocci; Pet stu 12, 2021 10:09 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 460
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la SasaKC83 » Pet stu 12, 2021 10:07 am

cool :whistle:

je ništ, začepi mu odvod dolje i natoči vodu u periskop do pola za smanjenje volumena :lol:
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Fantocci » Pet stu 12, 2021 11:01 am

Možda imaš i rezonancije same sobe baš oko tih 37Hz pa ti se sve to zbraja i pravi disco club :)

Tako da bi moglo biti u zatvorenoj kutiji puno bolje. Iako ima driver Qts više za BR.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 460
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Zmajz » Pet stu 12, 2021 12:30 pm

Kad već lamentiramo, meni se više sviđa MLTL verzija (kad bi Bepo svoju kutiju raspilio popola po duljini) s upola manjim volumenom (cca 28 litara) i Br cijev 5cm fi i 6,5cm duljine pa simulacija odziva kaže:

Maop Bepo Pola.jpg


Uz sredje/lagano dampiranje u gornjem dijelu transmisije
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Mark Audio MAOP 10.2

PostPostao/la Bepone » Pet stu 12, 2021 2:09 pm

to to mladići, samo vi davajte neki vrah ce se poleć! evo da javin malo sam začepio sa krpom i dosta se basa izgubi , pa sam vratio krpu do pol BR-a :lol: neka vrsta aperiodika!

ugl nevezano za bass, slusan svašta ca mi dodje pod ruke i jedna lepa karakteristika se pojavljuje, more se čovjek opustit kod zvučnika, utonut u muziku bez straha da ce ga neka frekvencija pogodit u domozak! vec razmišljan da ću mu morat jedan amp bolji dopeljat, trenutno je LM3875 chip amp i zvučnik sam pita upgrade, da mu se nesto bolje da! poteže slušat
Bepone
 
Postovi: 5196
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju