Avalon eidolon

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la vifaton » Pon pro 20, 2021 4:54 pm

Ovaj projekt je sve bliže nemogućoj misiji, kao što neko već reče.

Taman kad nešto utanačimo ja i majstor pojavi se neko pitanje oko kojeg opet dođe do preispitvivanja koncepta ili ne može se nabaviti neki drajver, pa onda opet ispočetka.

U stvari problem je u meni, naravno ja očekujem da ta samogradnja bude nešto konačno za mene...
S druge strane pošao sam od kocepta "Velikog, dinamičnog, glasnog i detaljnog zvuka"
Što se u stvarnost sve više pokazuje kao problem koji se možda nemože ostvariti sa ovim dizajnom kao takvim.
Pa odatle i moje cjepidlačenje oko izbora jakog basa, i velikog srednjotonca (odabran je mali 12cm), nadam se da majstor neće izgubiti živce i odustati.
I druga bitna stvar, došli smo (zbog mene) do cijene samih jedinica koja je približna cijeni originalnih eidolonovi.
Na ovome linku su cu cijene dosta manje nego na ovih par mjesta gdje se meni traže dijelovi!
vifaton
 
Postovi: 79
Pridružen: Ned kol 19, 2018 11:19 am

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la vifaton » Pon pro 20, 2021 5:07 pm

Ne znam šta bih više rekao,
Ali ono što me muči je to, dali je bolje(može li se) ubacit u ovaj trosistemac, veći ili manji srednjotonac, odabran je iliminator 12mu, a ja nemam baš neku vjeru u male zvučnike, pošto često slušam profesionalne srednjotonce 12"i15", i zvuk sa njih mi nekako dejluje kao da ima više tijela i volumena nego na ovim malim kućnim jedinicama.
Zapeo mi za oko ovaj srednjotonac;
https://www.scan-speak.dk/product/18m-4631t00/
ima ga i od 8oma.
Ti (ili slični)revelvatori su za mene čudo, gdje god sam ih slušao ostavili su najbolje dojmove.
Ima ih od 15 i 12cm.
Znači problem je koji bas i srednjotonac, to još nije utvrđeno.
vifaton
 
Postovi: 79
Pridružen: Ned kol 19, 2018 11:19 am

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la Edison » Pon pro 20, 2021 8:32 pm

vifaton napisao:U stvari problem je u meni, naravno ja očekujem da ta samogradnja bude nešto konačno za mene...


Ne bih ti zelio kvariti ocekivanja, ali nije mi jasno na osnovu cega to ocekujes? Lijepo je imati neku ideju i krenuti za njom u ostvarenje, ali temelji ideje moraju biti realni i cvrsti. Tebi se svidja izgled jedne kutije, ali radis s drugacijim driverima od originalnih, i biras drivere po tome sto si ih nekad cuo u nekim drugim kutijama. Puno je tu pretpostavki, "ako" i "kad bi"... To nije pravi nacin dizajniranja, to je corava koka i zrno.

Da bi se priblizio svojim ocekivanjima trebao bi sloziti prototip, mozda i dva, analizirati sto si dobio... i onda krenuti u finalnu gradnju. Znam, to zahtjeva vise novca, vremena, projekt se oduzi... ali bez toga si na brisanom prostoru svojih ocekivanja.

U svakom slucaju, zelim ti da projekt dovedes do kraja i budes zadovoljan njime.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5684
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la Master of disaster » Pon pro 20, 2021 8:48 pm

Skaliraj te kutije da prime 15" driver. :D :D To će sigurno drmat! :mrgreen:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la SasaKC83 » Pon pro 20, 2021 9:38 pm

SasaKC83 napisao:Znači želiš scanove koji bi izgledali kao Avalon i da dobro lupaju u 30 kvadrata...

Ja bi krenuo od ovoga, pasivizirao mu bas i izgleda kao nešto što bi odmah moglo poprimiti izgled Avalona, a da ne mijenjaš prednju ploču za mid i visoki jer je to jako bitno. Ostalo ispod bajza bi se lako prilagodilo izgledu kakav želiš...

--->>>KLIK

Eto...napraviš ovog sa minimalnim izmjenama, zasvira u tvom prostoru pa onda znaš dalje u kojem smjeru ćeš...

Nabrzaka ti na internet forumu nitko ne može dizajnirati zvučnike na daljinski...

:)


blink blink :mrgreen:

Neću više gnjavit, lijep pozdrav.
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la vifaton » Pon pro 20, 2021 10:16 pm

Hvala svima na pažnji.
Možete zaključat temu što se mene tiče!
vifaton
 
Postovi: 79
Pridružen: Ned kol 19, 2018 11:19 am

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la joe dalton » Uto pro 21, 2021 1:01 am

SasaKC83 napisao:
SasaKC83 napisao:Znači želiš scanove koji bi izgledali kao Avalon i da dobro lupaju u 30 kvadrata...

Ja bi krenuo od ovoga, pasivizirao mu bas i izgleda kao nešto što bi odmah moglo poprimiti izgled Avalona, a da ne mijenjaš prednju ploču za mid i visoki jer je to jako bitno. Ostalo ispod bajza bi se lako prilagodilo izgledu kakav želiš...

--->>>KLIK

Eto...napraviš ovog sa minimalnim izmjenama, zasvira u tvom prostoru pa onda znaš dalje u kojem smjeru ćeš...

Nabrzaka ti na internet forumu nitko ne može dizajnirati zvučnike na daljinski...

:)


blink blink :mrgreen:

Neću više gnjavit, lijep pozdrav.

Ne mozes bas samo tako “pasivizirat” bas. Za to treba komplet nova skretnica jer neces moci samo tako uskladiti osjetljivosti basa, srednjeg i visokotonca. Nije Troles od jucer. Da je to sve tako jednostavno on bi to i napravio.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la SasaKC83 » Uto pro 21, 2021 8:03 am

A znam. Ali ovo je otprve izgledalo najbliže onom što otvarač teme kao želio… Ali sad želi da se tema zatvori pa onda ni nema veze…
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la Fantocci » Uto pro 21, 2021 9:38 am

Po meni - ako zvučnike ne praviš sam bolje da kupiš tvorničke, nego da ti ih po narudžbi (bez projekta) pravi netko drugi.
Ako ništa drugo, lakše ćeš ih prodat ako se predomisliš.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la Bepone » Uto pro 21, 2021 11:07 am

moru se delat zvucnici i bez projekta , to ja delan stalno jer sam mazohist i volim gubit tesko zaradjeni kapital :lol: :lol: ,a ponesto iz zelje da uz zvuk i naucim, ali treba jako puno vremena. a bez mjerne opreme je to prakticki nemoguce!
znaci mjerni mikrofon , vanjska zvucna kartica i svladane osnove iz nekog programa za snimat, da se ne dela bezveze.. iz 5-tog pokusaja sigurno ce biti rezultata!

neki put je tesko sparit visokotonac sa midbasom radi vertikalne disperzije pa ne ide sve na sve! desavaju se rupe u frekventnoj karakteristici!

neki put i bezveze spojeni drajveri ispadaju idealno da bolje ne moze (recimo to mi je uspjelo sa Eton HEX 4" midom i Seas T35C002, ali ova kombinacija je preskupa za igranje i kosta 600 EUR), sound je kraj - nema dalje, trenutacno to niti ne palim jer mi nije zanimljivo. zvuci vrhunski i onda se nemam cime vise bavit :lol: tu sam otkrio da je Eton kategorija za sebe, par levela iznad svega i cudno da ljudi to ne koriste bez obzira na mozda malo skuplji driver..
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju