Avalon eidolon

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la vifaton » Sri pro 15, 2021 2:54 pm

Poslje istraživanja ponude drajvera na tržištu za ovaj projekt, ipak je odluka pala za bas jedinicu.

To će biti novi model njegovog originalnog basa, ili ako kojim slučajem pronađemo originalni stari model koji se više ne proizvodi.

Traži se ovaj njegov originalni bas;

https://www.eton-gmbh.com/en/products/h ... 1c850-hex/" target="_blank

Ovo je novi model;

https://www.eton-gmbh.com/en/products/h ... 1c850-hex/" target="_blank

Ako netko ima ovako nešto ili može nabaviti neka se javi.
vifaton
 
Postovi: 79
Pridružen: Ned kol 19, 2018 11:19 am

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la vifaton » Sri pro 15, 2021 3:01 pm

Ja sam jednom naručivao iz thomana i uplatu sam izvršio u pošti gotovinom, znači bez ikakve kartice i otvorenog računa.

Ne znam kako se to sada radi, tu bi mi trebalo savjeta i pomoći od vas koji ste to radili.

Ili još bolje ako netko ima ove jedinice za prodat?
vifaton
 
Postovi: 79
Pridružen: Ned kol 19, 2018 11:19 am

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la SasaKC83 » Sri pro 15, 2021 6:30 pm

Gotovo svi članovi foruma naručuju drivere iz pouzdanih internet dućana i neće biti problem naručiti što god želiš ako se to još uvijek postoji u prodaji...

Ako kažeš nešto više o projektu i koje jedinice trebaš i u kojem si dijelu HR sigurno će biti netko blizu da ti pomogne, a i dat ćeš novce nekom koga vidiš u živo, a ne internet profilu...i dobiti drivere sigurnim putem u ruke...

:)
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la yoke » Sri pro 15, 2021 10:41 pm

Etone ne mogu nabaviti po korektnoj cijeni (nizoj od inace oglasenih)...pa se ne petljam
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la vifaton » Čet pro 16, 2021 9:03 am

Ja sam iz Županje.
Ima li neki samograditelj u blizini?

Što se tiče projekta, sama tema kaže da se radi o Avalon eidolon zvučniku, to je jedan od najboljih zvučnika svih vremena, i ljudi ga širom svijeta kloniraju jer je original preskup (u Vinkovcima čovjek ima original).
Vjerujem da svaki samograditelj ovdje zna o čemu se radi, zato ne bih o tome više.

Odlučio sam da ga gradim sa njegovim originalnim basom od 11" (već sam stavio link)
Visokotonac i srednjotonac će biti od scan speak-a (u originalu su acuton, njih zbog cijene i zvuka neću ugradit).

Razmišljalo se ispočetka da se radi sa sb acoustic jedinicama, ali ja nisam najbolje upoznat s njihovim zvukom, a sa scan speak-om jesam i to je za mene "najbolji zvuk".
Iz tog razloga i pored nekih ozbiljnih sugestija ipak se ide sa ovom varijantom.
Najviše iz straha da i ovaj eidolon ne bi bio brzo otpisan, kao i prethodni, kojeg sam 2007. gradio s vifa (nebi li uštedio kao i sada) jedinicama.
vifaton
 
Postovi: 79
Pridružen: Ned kol 19, 2018 11:19 am

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la SasaKC83 » Čet pro 16, 2021 9:36 am

vifaton napisao:

Vjerujem da svaki samograditelj ovdje zna o čemu se radi, zato ne bih o tome više.



Pa zna svatko za original, ali si ga ti izmjenio, pa onda ne zna nitko dok ne napišeš oznake jedinica koje namjeravaš kupiti....

Vjerujem da ti je blizu netko tko ti navedene jedinice može naručiti preko sebe.

Sretno sa projektom. :)
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la drz » Čet pro 16, 2021 6:53 pm

Moje iskustvo je da je zvuk zvucnika s accuton jedinicama dosta razlicit od onih sa scan-speak. Ako ides raditi Eidlon sa scanspeakom jasno ti je da to zvucno nece imati veze s originalom?
drz
 
Postovi: 119
Pridružen: Ned pro 15, 2013 8:29 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la joe dalton » Čet pro 16, 2021 10:45 pm

drz napisao:Moje iskustvo je da je zvuk zvucnika s accuton jedinicama dosta razlicit od onih sa scan-speak. Ako ides raditi Eidlon sa scanspeakom jasno ti je da to zvucno nece imati veze s originalom?

To sam napisao u 2. postu teme, ali se izgleda baš nije "primilo" :D
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2559
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la joe dalton » Čet pro 16, 2021 10:50 pm

vifaton napisao:.....
Što se tiče projekta, sama tema kaže da se radi o Avalon eidolon zvučniku, to je jedan od najboljih zvučnika svih vremena, i ljudi ga širom svijeta kloniraju jer je original preskup (u Vinkovcima čovjek ima original).
......

Ok, o najboljem svih vremena bi se dalo diskutirati jer svaki pa i najskuplji zvučnik je samo dizajn sa skupom kompromisa koji konstruktora najmanje "bole". Poanta je da je to dobar zvučnik upravo zbog tih drajvera koje je konstruktor odabrao i posložio u cjelinu sa kutijom i skretnicom. Promjena bilo koje od tih komponenata, a naročito drajvera je nova konstrukcija. Uostalom već sam to bio i napisao pa neću više....
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2559
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la vifaton » Čet pro 16, 2021 11:40 pm

Dobro, u mom slučaju ovu temu sam morao nekako nazvati.
A što se tiče nijansi i boja zvuka sa različitim jedinicama, to je u ovom slučaju jednostavno riješeno.
Radi se o scan speak zvuku u kombinaciji sa eton basom, što je meni sasvim dovoljno za sada.
Ono što je bitno je to da se radi o velikom zvučniku sa velikim zvukom i dinamikom.
Zvučnik mora nekako izgledat, a ne vidim razloga zašto se ne bi mogao napravit da izgleda kao eidolon.
Za projektiranje će se pobrinut majstor, kao što je već odabrao i jedinice.
A i da napomenem što se mene tiče uopće nisam impresioniran sa acutonovim jedinicama.
Svejedno, nitko još nije uspio prekopirat original, tako da tome i ne težim.

Traži se;
visokotonac,https://www.scan-speak.dk/product/d3004-660000/
Srednjotonac,https://www.scan-speak.dk/product/12mu-4731t00/
vifaton
 
Postovi: 79
Pridružen: Ned kol 19, 2018 11:19 am

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju