WinISD

WinISD

PostPostao/la Fantocci » Čet stu 23, 2023 4:57 pm

Da li netko zna, kako se pravilno ubace podaci za 2x4 Ohma sub u WinISD u donjem slučaju.

Vidim, da tamo ima mogućnost upotrebe više zavojnica i onda moraš definirati njihov paralelni ili serijski spoj na isto pojačalo.
Ali moja aplikacija bi bila takva, da se zavojnice ne bi spojile ni serijski ni paralelno, već bi na svaku od njih spojio odvojeno mono pojačalo, napajano sa istim signalom:
SUB 2x4Ohm.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: WinISD

PostPostao/la Zmajz » Čet stu 23, 2023 9:36 pm

U biti imaš i dalje 1 zvučnik od 4 oma ali sa duplo više struje (bit će glasniji) jer kutiju ne interesira kakva su pojačala i ostale điđe-miđe izvan kutijje. Ako isključiš jedno pojačalo ne mijenjaju se parametri zvučnika, samo glasnoća. jer zavojnice nisu u nikakvoj vezi međusobno.
Možda sam u pravu.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: WinISD

PostPostao/la Fantocci » Čet stu 23, 2023 11:29 pm

OK, ali još uvijek ne znam kako to ubaciti u simulator.
Ajde ti ili netko drugi probaj, ako ti se da. Da se ne mučiš previše - dolje je projekt i data od drivera. Radi se o ovome:
https://en.audio-system.de/wp-content/u ... DC-EVO.pdf

Audio System CO 06 DC Evo 2x4 Ohm.zip


Da se napišu podaci samo za jednu zavojnicu, druge kao da nema i simuliraš tako?
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: WinISD

PostPostao/la grunf » Čet stu 23, 2023 11:44 pm

Fantocci napisao:OK, ali još uvijek ne znam kako to ubaciti u simulator.
Ajde ti ili netko drugi probaj, ako ti se da. Da se ne mučiš previše - dolje je projekt i data od drivera. Radi se o ovome:
https://en.audio-system.de/wp-content/u ... DC-EVO.pdf" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Audio System CO 06 DC Evo 2x4 Ohm.zip


Da se napišu podaci samo za jednu zavojnicu, druge kao da nema i simuliraš tako?


u ovom slučaju spajaš obe zavojnice u paralelu(rjeđe u seriju i samo jedna ) pošto je riječ o auto zvučniku ,računaj da je prava snaga ovog zvučnika sigurno manja nego šta piše pa oprez sa pojačalima koja nisu iz auto programa

https://soundcertified.com/best-way-to-hook-up-an-amp-and-subs/
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: WinISD

PostPostao/la Fantocci » Pet stu 24, 2023 1:10 am

Imam dva jednaka pojačala (od po 20 Watti / 4 Ohma RMS izmjerenih na 12VDC, onih pravih sa manje od 1% THD), tako da svaka zavojnica ide na svoje, kao što je nacrtano.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO


Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju