Iskra Portorož

ON topic

Iskra Portorož

PostPostao/la stressman » Sub kol 10, 2013 8:38 pm

Iskra Portorož.

Mono, bez UKW područja. Nevertheless, radio i amp rade, gramofon je... pa možda bi se dao popraviti. Vizualno izuzetan.

Sad, dilema... da li restaurirati ili retroghettoblastrizirati? ;)

Pacijent:

Slika

Nije da je baš šmekerski sound, nije me impresionirao ni kvalitetom niti glasnoćom, brzo čišćenje potova je riješilo dječje blesti krckanja i šuškanja. A opet, kućište ima 2 otvora bočna za zvučnike, idealno za stereo kombinaciju... :)
as vintage as it gets

Slika
Avatar korisnika
stressman
 
Postovi: 433
Pridružen: Sub kol 10, 2013 5:00 pm
Lokacija: Donja Zelina / Zagreb

Re: Iskra Portorož

PostPostao/la pamook » Sub kol 10, 2013 8:45 pm

ako ga se odlucis retrogetonesto, a ne budes trebao komplet ovu "dugmad" za volume pot i trazenje stanica, biljezim se s osobitim stovanjem za iste, u nadoknadi prema dogovoru :D
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6280
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Iskra Portorož

PostPostao/la stressman » Sub kol 10, 2013 8:50 pm

nije frka, zabiljezio ;)
as vintage as it gets

Slika
Avatar korisnika
stressman
 
Postovi: 433
Pridružen: Sub kol 10, 2013 5:00 pm
Lokacija: Donja Zelina / Zagreb

Re: Iskra Portorož

PostPostao/la amater_total » Ned lis 20, 2013 3:52 pm

Moj stav je jasan-nikada ne rasturati stari radio, pogotovo ako radi.
Iako znam da te nije oduševio zvukom...
Nije niti mene moj
[url][URL=http://s291.photobucket.com/user/amater_total/media/iskra%20portoroz/IMG_5467_16_1.jpg.html]Slika[/url][/url]

Taj zvučnik jednostavno nije moćan. U Triglavu su takva dva plus veliki oval, to je već druga pjesma :violin:
Osim toga, kad već ima samo jedan zvučnik, taj smještaj sa strane nikada nije sretno rješenje jer još manje dođe do izražaja.
Ako bolje pogledaš prednju ploču, vidjet ćeš (pogotovo na mojem platnu koje je prljavije) da ima dvije neiskorištene rupe za zvučnike, vjerojatno ni konstruktori nisu tako zamislili krajnji rezultat ali je štednja i želja da radio bude jeftin kupcu-prevagnula :think:
U prilog štednji i podatak kako ovaj uređaj koji je pretpostavljam proizveden 1968-e nema UKV, a iz ove tvornice (ok, prethodnice Telekomunikacije) su već punih deset godina izlazili radio aparati s uredno ugrađenim ukv-ima
amater_total
 
Postovi: 114
Pridružen: Sub lis 19, 2013 1:18 pm

Re: Iskra Portorož

PostPostao/la tubeman » Ned lis 20, 2013 4:12 pm

Slika

Primjedba.

Predlažem da takve "projekte" stavljaš u segment restauracije, jer smo ovu temu ionako obezvezili i s gotovim i s nedovršenim a pogotovo s offtopičarenjem. :)
Ako očekujemo odgovore ili chatanje, onda nemojmo započinjati temu ovdje.
Preselimo je kada bude gotovo, i to očišćenu od nepotrebnog teksta.
Samo tako ova rubrika ima smisla.
"originalni" razvoj teme neka ostane tamo gdje smo je započeli.
Istina da su to sve "kompletni projekti", ali ovako ćemo sano napraviti dodatni nered.
Možemo zamoliti admina da malo podeblja segment restauracije (ako može u ovoj konfiguraciji).
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska


Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju