Pasiva-nije beg cicija

ON topic

Re: Pasiva-nije beg cicija

PostPostao/la s@ki » Čet pro 19, 2013 4:40 pm

ošo i kutak na dark side...

nego...(budem poslje počistio temu).... što bi ti zapravo kutak htio da se "razvije".
ne prcam, nego stvarno ne razumijem.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Pasiva-nije beg cicija

PostPostao/la tubeman » Čet pro 19, 2013 4:46 pm

Evo mojih zadnjih 5 OFT lipa :) :)

tom_hifi napisao:Tubeman, mislim da ipak malo pretjeruješ i previše si isključiv prema nekim stvarima općenito. Trenutno specifično mislim na TKD potenciometar. Neću ulaziti u duboke rasprave, no, kako se kaže, svaka roba ima svojeg kupca. Ja ću svakako kupiti TKD potenciometar jer smatram da je puno kvalitetniji od ovih običnih tipa plavi Alps i slični.

A što se tiče ostalih komentara oko toroida i sličnog, to stoji, no, ako je ako naručitelj dirigirao veću toga, što nas briga :)


Ne, ja nisam isključiv prema stvarima općenito nego samo kritičan (blaže rečeno sumnjičav :) ) prema vrlo specifičnim stvarima.
Daj me, molim te, prosvijetli po čemu je to taj TKD toliko PUNO bolji pd nekakog drugog iole kvalitetnijeg (namjerno neću reči plavog Alps :) ) potenciometra osim po tome što je barem 10 puta skuplji.
Je li to deset puta ili 10 posto ili deset čega puta bolji ???
S time da odmah velim da "plavi Alps" nije ništa posebno. Uzmimo ga samo kao etalon za usporedbu.

Što su onda stavljali motor za dolar.
Nije li tu trebao neki high end, high durable, high polish itd motor ili bar "navlaka".
Kriogene pi**arije i laserska trimanja su možda stvari koje pale neke druge odlikaše.
S time, da se mnogi "odlikaši" i kritičari sami nesvjesno često razotkriju kakve to oni "referentne" uređaje (hrđe) imaju a priznaju samo najbolje :) :) :)

Je li bitno da je "točnost" preklapanja u 0.1 ohm ?

Ako ti je to doista u stvarnim uvjetima važno, i ako se dokaže da je to važno, onda ću se posuti pepelom i početi uzgajati cvijeće.
Ja ne tvrdim da to ne valja, već jaako sumnjam da vrijedi tolike razlike u cijeni.
I nemam ništa protiv onih koji si to kupe. Ako ih veseli i ako za to imaju novaca, široko im polje.
Odavno smo svjesni toga da kvalitetu (posebno komponenti) prati nakarada od cijena.

Otprilike isto mislim i o tuneliranim osiguračima, polariziranim prekidačima i sl.
Takve teme su afirmativne za one koji hoće visokopozicioniranim highenderima izbiti kakvu paru, a takvih ovdje nema (barem se nadam) :) :)

Kada ga budeš kupio a prije ugradnje u Sveti Gral, bilo bi dobro da napravimo demonstraciju.
Ja donesem "plavog alpsa" ili nešto drugo, a TUĐE uši neka na slijepo donesu ocjenu.

Pri tome ću ja staviti žice i konektore vulgaris, a ti stavi što god hoćeš, pa i ono tvoje reference nešto što na ovom forumu skrivaš kao zmija noge :) :)
I ako to bude 10 puta ili 10 posto ili čegagod 10 bolje, zašutim zauvijek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Khadgar, nadam se da tvoj financijer ne prati temu :) :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3118
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Pasiva-nije beg cicija

PostPostao/la tom_hifi » Čet pro 19, 2013 4:55 pm

Skraćeno, meni je važno. :)

Reference nešto ne skrivam ovdje, već ovaj forum nije mjesto za Reference nešto stoga uopće ne spominjem kablovinje, jel.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Pasiva-nije beg cicija

PostPostao/la Schultz » Pet pro 20, 2013 9:57 am

Tubeman, hmmmm..... Za tako nešto što ti predlažeš je potreban blind test, a svi znamo koliko audiofilska ušesa zaziru od istoga i bježe od lancuna ko vrag od tamijana....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Pasiva-nije beg cicija

PostPostao/la pamook » Pet pro 20, 2013 10:30 am

....kad lancun skriva broj nula, pa ta frustracija ometa slusni test, podijeljena paznja... :occasion-santa:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Pasiva-nije beg cicija

PostPostao/la Gašo » Pon ožu 21, 2016 1:46 pm

tubeman napisao:Evo mojih zadnjih 5 OFT lipa :) :)

tom_hifi napisao:Tubeman, mislim da ipak malo pretjeruješ i previše si isključiv prema nekim stvarima općenito. Trenutno specifično mislim na TKD potenciometar. Neću ulaziti u duboke rasprave, no, kako se kaže, svaka roba ima svojeg kupca. Ja ću svakako kupiti TKD potenciometar jer smatram da je puno kvalitetniji od ovih običnih tipa plavi Alps i slični.

A što se tiče ostalih komentara oko toroida i sličnog, to stoji, no, ako je ako naručitelj dirigirao veću toga, što nas briga :)


Ne, ja nisam isključiv prema stvarima općenito nego samo kritičan (blaže rečeno sumnjičav :) ) prema vrlo specifičnim stvarima.
Daj me, molim te, prosvijetli po čemu je to taj TKD toliko PUNO bolji pd nekakog drugog iole kvalitetnijeg (namjerno neću reči plavog Alps :) ) potenciometra osim po tome što je barem 10 puta skuplji.
Je li to deset puta ili 10 posto ili deset čega puta bolji ???
S time da odmah velim da "plavi Alps" nije ništa posebno. Uzmimo ga samo kao etalon za usporedbu.

Što su onda stavljali motor za dolar.
Nije li tu trebao neki high end, high durable, high polish itd motor ili bar "navlaka".
Kriogene pi**arije i laserska trimanja su možda stvari koje pale neke druge odlikaše.
S time, da se mnogi "odlikaši" i kritičari sami nesvjesno često razotkriju kakve to oni "referentne" uređaje (hrđe) imaju a priznaju samo najbolje :) :) :)

Je li bitno da je "točnost" preklapanja u 0.1 ohm ?

Ako ti je to doista u stvarnim uvjetima važno, i ako se dokaže da je to važno, onda ću se posuti pepelom i početi uzgajati cvijeće.
Ja ne tvrdim da to ne valja, već jaako sumnjam da vrijedi tolike razlike u cijeni.
I nemam ništa protiv onih koji si to kupe. Ako ih veseli i ako za to imaju novaca, široko im polje.
Odavno smo svjesni toga da kvalitetu (posebno komponenti) prati nakarada od cijena.

Otprilike isto mislim i o tuneliranim osiguračima, polariziranim prekidačima i sl.
Takve teme su afirmativne za one koji hoće visokopozicioniranim highenderima izbiti kakvu paru, a takvih ovdje nema (barem se nadam) :) :)

Kada ga budeš kupio a prije ugradnje u Sveti Gral, bilo bi dobro da napravimo demonstraciju.
Ja donesem "plavog alpsa" ili nešto drugo, a TUĐE uši neka na slijepo donesu ocjenu.

Pri tome ću ja staviti žice i konektore vulgaris, a ti stavi što god hoćeš, pa i ono tvoje reference nešto što na ovom forumu skrivaš kao zmija noge :) :)
I ako to bude 10 puta ili 10 posto ili čegagod 10 bolje, zašutim zauvijek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Khadgar, nadam se da tvoj financijer ne prati temu :) :) :)
Evo par razloga.

Zvučno superiorniji od svega jeftinijeg, slušno dokazano u (pre)više navrata.

Treking kanala stabilniji do najvece atenuacije.

Trajniji od svega jeftinijeg zbog toga što je to prava vodljiva plastika, površina staze poput stakla, nema habanja. Minimalno 100000 okretaja prije ciscenja.

10x cijena nije 10x nego 3-5x ovisno o verziji.

Atenuator je pri vrhu prioriteta ako se želi kvalitetan uređaj i nažalost ne postoji jeftiniji put. Misliš da ja nebi bio sretan?

Cijena je trivijalna u odnosu na boljitak i trajnost, pogotovo kad vidiš da košta manje od dva Nextgen WBC rca konektora, da ne pričam o kablovima.

Ja sam i za skuplje.

Paziti što se naručuje. TKD proizvodi više tipova u istom kucistu.
Gašo
 
Postovi: 32
Pridružen: Pon ruj 01, 2014 10:58 am

Prethodni

Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost