SE g-807 n3

ON topic

SE g-807 n3

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto ožu 08, 2016 5:24 pm

Dragi forumasi i napokon dođe taj dan da i ja si napravim svoje cijevno pojacalo  :dance: pa evo da zapocnemo malo o gradnji u ovoj temi posto pojacalo vec viđeno (a i imali smo ga prilike slusat u Fuzinama) sema je davorinova,izradio ga vec SaWa i capucinno ga trenutno radi također.
Zvuk ovog pojačala mi se veoma svidio,smatram da je primjereno za gradnju pocetniku poput mene,cijevi nisu pretjerano skupe jedino se 7543 malo teze nađe ali ih ima.
A moze se koristit i vise vrasta i samih driverica a i izlaznih elektronki,ispravljacicu sam odabrao 5u4g zbog lijepog velikog balona iako ima i idealih za ovaj posao
Snaga ovog SE pojacala koja ( ispravite me ako grijesim ) se krece oko 6-7W je sasvim dovoljna za moje ukuse i zvucnike koje gradim.
U ovom pocetnom dijelu malo cu vise pisat o onom sto mi je lakse…,a to je o izrada kutije a kasnije kad bude trebalo koristit lemilicu imat cu nesto pitanja za vas i siguran sam da cu dobit mnogo dobrih savjeta.

Ovdije dolje cu stavit semu po kojoj cu radit (koja je jako malo izmijenjena od one originalne)
Ima također dvije opcije za ispravljanje struje i sema motanja izlaznih. Ovi izlazni imaju samo 8 ohmski izlaz za zvucnike moji ce imat i 4. Tocnu Davorinovu poruku (koju sam proslijedio motacu) kako se to radi vise nemam nemogu naci… mislim da je bilo da se na svakom 64 namotaju svake sekcije sekundara izvuce jedna zica i spoji zajedno ali niasm siguran… :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: SE g-807 n3

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto ožu 08, 2016 5:51 pm

Kuciste cu radit klasicno (bez da puno izmisljem… :mrgreen: ) malo u vintage stilu. Gornja ploca bit ce od inox-a 4mm ,bocne od drva a za transformatore i prigusnicu napravio sam metalne kucice koje ce bit sve na gornjoj strani. Nabavio sam si nesto i epoxi-a tako da cemo sve osim mreznog i zalit. Kutije za trafoe sam radio od lima od 2mm jer drugog nisam ni imao a i tanje od toga doma nemogu ni varit.. Trenutno su u temeljnoj boji a kasnije ce dobit i zavrsni sloj.
Volio bi kad pojacalo bude gotovo mu napravit poklopac ili haubu kao na skici,a koristio bi (uz naravno nosecu konstrukciju ) onu mrezicu-platno koja stiti zvucnike u gitarskim kutijama ili u starim radima, nesto prozracno koje ce odmah stitit sve od prasine a i dat ce neki starinski izgled… neke zuckaste ili krem boje
Kad dođemo do toga na red trebat cu opet vase savijete da me uputite di je mogu kupit,a ima nesto i na ebay-u ali otom potom. Treba također vidit kolko ce se ispravljacica grijat da znam kolko joj treba ostavit s gornje strane lufta da ne zapalim kucu…
Ovo ostalo kako se radi se vise manje sve vidi sa slika.. pa da vas puno ne gnjavim. Samo jedna posebnost koju bi reko je drvo koje koristim,na zalost neznam o kakvom je drvu rijec… pretpostavljam da je neko tropsko a dobio sam ga prije nekoliko godina na poklon od prijatelja posto jer je njmu bilo ne upotrebivo jer previse tvrdo!!! I istina drvo je uzasno tvrdo i tesko za obradu ali se ipak moze… a posebno je po tome zato jer ne pliva u vodi :D a potpuno je suho
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: SE g-807 n3

PostPostao/la Dean » Uto ožu 08, 2016 6:57 pm

Ajde, ajde TF je blizu ! :clap:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: SE g-807 n3

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri ožu 09, 2016 12:43 am

uuu nadam se da ce do tada bit gotovo,al malo ce ovisit o nekim sitnicama koje cekam da mi stignu,ma vjerujem da hoce...
evo imam i par slikica i za tebe da se malo prisjetis analognog doba :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: SE g-807 n3

PostPostao/la sinisap » Sri ožu 09, 2016 10:27 pm

:clap: :clap:
sinisap
 
Postovi: 253
Pridružen: Čet svi 09, 2013 8:36 am
Lokacija: Zagreb

Re: SE g-807 n3

PostPostao/la drazenK » Sri ožu 09, 2016 10:57 pm

WP_20151230_014.JPG

ja sam stavio mrežu, jer 6 cijevi ispod dosta grije (+knap mrežni koji se isto naravno -grije :lol: )
istina, platno za gitarska pojačala će zaštititi od prašine, ali i od magičnog svijetla..
na kraju, morati češ uvjeriti ekipu da je ispod platna vakum, a to znači da će amp biti više otklopljen nego zaklopljen, itd, itd...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1340
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: SE g-807 n3

PostPostao/la pamook » Sri ožu 09, 2016 11:15 pm

svidja mi se sve skupa, ali najvise - drvo :happy-bouncyredfire: :happy-bouncyredfire:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: SE g-807 n3

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet ožu 10, 2016 2:00 am

drazenK napisao:ja sam stavio mrežu, jer 6 cijevi ispod dosta grije (+knap mrežni koji se isto naravno -grije )istina, platno za gitarska pojačala će zaštititi od prašine, ali i od magičnog svijetla..na kraju, morati češ uvjeriti ekipu da je ispod platna vakum, a to znači da će amp biti više otklopljen nego zaklopljen, itd, itd...

jako lijepo je tvoje pojacalo,posebno prednja ploca :handgestures-thumbupleft:
ako ne budem nasao prikladno platno mozda i neki lim na rupice dolazi u obzir ali ipak pokusao bi ici na neki look na vrijeme kad se ovakva tehnika najvise koristila,kad su cijevi tretirali kao danas tranzistore i nikome nije padalo na pamet ih pustat na vidjelu.Probat cu tako pa vidit kako ispadne... u svakom slucaju se poklopac lako skine ;)
Meni bi se trebala ispravljacica najvise grijat po struji koju vuce za grijanje,ove ostale znam iz prve ruke da se ne griju jako.. kad pojacalo bude gotovo znat cu kolko lufta mu moram ostavit s gornje strane
Ici cu iduci tjedan malo pogledat po gradu dali se neko prikladno platno neđe ako ne bi si ovako nesto uzeo http://www.ebay.com/itm/Vintage-type-sp ... SwcBhWbsip
Fawn ili Honey
ima ih i puno lijepsih na netu ali i puno skupljih...
pamook napisao:svidja mi se sve skupa, ali najvise - drvo

istina drvo je bas posebno,malo podsjeca na mahagoni ali je manje crven i puuuno tvrđi, i kao da ima zrnca pijeska u sebi.Kad se ga lakira je jos lijepse a dvoumim se dal da ga prođem s nekim voskom ili sl.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: SE g-807 n3

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon ožu 14, 2016 12:53 am

mali vikend napredak :)
prvo su kucice trafoa dobile zavrsni sloj farbe,izlazni zeleno mrezni dio crno
na gornjoj ploci sam isto malo radio (iako nisam jos gotov.. ) napravljene rupe za cjevke koje ce pitat jos finu obradu.Dodao sam i male usi s donje strane ploce jer cu pokusat da na pojacalu se ne vidi niti jedan vijak.
Na bocnim drvenim su napravljene sve potrebne rupe i rupice tako da sam ih i veceras zalijepio
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: SE g-807 n3

PostPostao/la Dean » Pon ožu 14, 2016 12:58 am

Dusie... (drvo)
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Sljedeće

Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost