WTA my way

ON topic

Re: WTA my way

PostPostao/la SaWa » Uto ruj 26, 2017 7:01 am

joe dalton napisao:Lajkam na najjače! :happy-jumpeveryone:
Si razmišljao složit cijeli gram DIY? Samo ti fale tanjur i pogon. Ima step motora i drajvera jeftino, a tanjur se da istokarit.



Nisam još ništa razmišljao u tom smjeru.Ovaj Lenco sam kompletno rastavio i motor(stvarno je jednostavan) ,podmazao i poštelao.Sad radi fino i tiho,skoro nečujno. :D
Mislim da je napraviti novi pogon malo teže,ako hoćeš da bude dobro, odnosno bolje od ovoga.
Možda ovako...jednog dana..http://www.troelsgravesen.dk/LencoL75.htm" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Pao
Treba samo otkriti koje je drvo najbolje za ručku i možda...jednog dana.. :D
SaWa
 
Postovi: 1486
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: WTA my way

PostPostao/la cappucino » Uto ruj 26, 2017 8:32 am

SaWA svaka čast i čestitke na uratku.
Da da. Dobro si ti prepoznao to kučište koje je precjednik davao.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: WTA my way

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto ruj 26, 2017 6:02 pm

SaWa napisao:Treba samo otkriti koje je drvo najbolje za ručku i možda...jednog dana..


dosta se pitanja tu postavljaju kod ove ruckice od drva, od vrste drva do tezine , nacina hvatanja ,zice di kako.. itd.
Mogla bi se otvorit zasebna tema samo za to.. ( meni ne bi smetalo ) a i moglo bi se probat napravit pa poslusat ;)
ovakve DIY rucke su za nase uvjete izvedive i volio bi si i ja jednog dana napravit... nesto raznih vrsta drveta doma i imam, tokarilicu također
i ako budem radio te drvene stapice napravim dva ako hoces...

ako se zeli imat rupicu u sredini rucke po meni bi ju trebalo napravit iz dva ili cetiri dijela, danas postoje jaka ljepila za drvo di nema straha da ce se on odvojit. Kod ove varijante moglo bi se koristit i kombinaciju dvaju ( ili vise ) razlicitih vrsta drveta , sto isto ne bi bilo ludo.
al opet rupica u srdini mislim da nije ni tolko nuzna... mogu se zice postavit i sa strane

koliki je promjer te strijele i duzina ?
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: WTA my way

PostPostao/la Master of disaster » Uto ruj 26, 2017 6:35 pm

Ovo od četiri dijela mi se sviđa, tako bi se praktički eliminiralo i svijanje drva tokom vremena.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: WTA my way

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto ruj 26, 2017 7:19 pm

Master of disaster napisao:Ovo od četiri dijela mi se sviđa, tako bi se praktički eliminiralo i svijanje drva tokom vremena.


u startu bi se svejedno trebalo koristit suho drvo kakvu god da se rucku radi
Kombinacija dvaju drva bi pogodovala radi vise stvari
Vjerujem i da se napravi ruckica od 4 kom iste vrste drveta priljepljena zajedno bi bilo bolje nego ona iz jednog komada
E sad... dal bi moje usi cuje na kraju razliku ne vjerujem... al volio bi brobat
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: WTA my way

PostPostao/la SaWa » Uto ruj 26, 2017 7:24 pm

Dobro Mod govori.Ručka iz više dijelova je jača,manje osjetljiva na vibracije,a i lakše je provući žice.
Ova moja ručka je fi 8mm i dužine oko 40cm.Može biti i malo kraće,zavisi kakav uteg se koristi.
Pao,probaj si ovo napraviti,stvarno nije nešto komplicirano,a funkcionira super.
Ja sam se malo bojao kako će to sve na kraju ispasti,zbog ulja i funkcionalnosti.Ovo ulje je toliko gusto da loptica ne mrda nikuda,čak i kad pomičeš ručku,stalno ju drži u sredini.
SaWa
 
Postovi: 1486
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: WTA my way

PostPostao/la davorin » Uto ruj 26, 2017 7:52 pm

Bambus (eventualno lakiran) ima potrebnu šupljinu za kablove!?
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: WTA my way

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto ruj 26, 2017 8:35 pm

SaWa napisao:Dobro Mod govori.Ručka iz više dijelova je jača,manje osjetljiva na vibracije,a i lakše je provući žice.Ova moja ručka je fi 8mm i dužine oko 40cm.Može biti i malo kraće,zavisi kakav uteg se koristi.Pao,probaj si ovo napraviti,stvarno nije nešto komplicirano,a funkcionira super.Ja sam se malo bojao kako će to sve na kraju ispasti,zbog ulja i funkcionalnosti.Ovo ulje je toliko gusto da loptica ne mrda nikuda,čak i kad pomičeš ručku,stalno ju drži u sredini.


Pa volio bi.. svidila mi se ideja na prvu kad sam od zuzi -a vidio prije nekoliko mjeseci
mogao bi si i posudicu za ulje napravit od drveta... samo se je lijepo lakira kasnije..
bilo bi zgodno da ima di za kupit samo onaj mehanizam za lift te dodat nekako sa strane...

istokariti toliku duzinu sa fi 8mm ( zaokruzimo rađe na 10 :mrgreen: ) ne bi bilo lako, al bilo bi izvedivo samo bi se trebala napravit neka naprava za to...

davorin napisao:Bambus (eventualno lakiran) ima potrebnu šupljinu za kablove!?


Robinsonova rucka :D ali dobra ideja ;)
postoje u prirodi i neka drva koja imaju mekanu srz-sredinu koja se lako izdubi-probusi. Ruzino drvo mi pada na pamet a bilo je jos jedno samo sada... :think: nikako se sjetit...
samo na tako malim promjerima ne bi islo..
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: WTA my way

PostPostao/la SaWa » Uto ruj 26, 2017 9:11 pm

bazga.. :whistle:
SaWa
 
Postovi: 1486
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: WTA my way

PostPostao/la SaWa » Uto ruj 26, 2017 9:19 pm

Pao Pepeo napisao:bilo bi zgodno da ima di za kupit samo onaj mehanizam za lift te dodat nekako sa strane..


ima..ima..samo cijena .. :roll:


a i ne treba skoro..

jedan primjer na yubitubi...kod mene nije baš toliko sporo jer je ručka duža.

Watch on youtube.com
" target="_blank" target="_blank
SaWa
 
Postovi: 1486
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju