MC/MM phono pre by Dorian/Kutak (clone)

ON topic

Re: MC/MM phono pre by Dorian/Kutak (clone)

PostPostao/la tom_hifi » Ned ožu 08, 2020 6:50 am

Samo naprijed, ali velikim dijelom se slažem sa Dankom.

Imao sam i ja nedavno situaciju, u kojoj sam, dio toga mogao izbjeći da sam drukčiji pristup kod pisanja imao ili da sam napisao da simuliram prave i točne vrijednosti koje doma imam. Pa su se tako neki za 34nF kondenzator zakačili i slično. :mrgreen:

Ali da, neki pristup/postupak moramo imati i ako je već nešto "ultimativno", onda je Danko skroz u pravu. To tek nakon što radi, što je izmjereno i potvrđeno od korisnika :)

I opet, ponavljam, samo hrabro naprijed!
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: MC/MM phono pre by Dorian/Kutak (clone)

PostPostao/la Dorian » Sub lip 06, 2020 8:52 pm

mala.jpg
PCB-i dosli, krece projekt u slaganje i odmah sam dosal do zakljucka da mi ovak nesto vise nikad nece pasti na pamet dok god zuti imaju uslugu pick and place, ubuduce cu je zdusno iskoristiti, ziva muka lemiti otpore dimenzije 0402
evo polemljena signalna mala plocica za zagrijavanje
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: MC/MM phono pre by Dorian/Kutak (clone)

PostPostao/la Dorian » Pet ruj 04, 2020 9:47 pm

Projekt je gotov sto se tice elektronike, veceras prvi put ukljucen i svira od prve, veli kolega Kutak kao svemirski brod izgleda, ostalo je jos skutijati cijelu pricu, pa cemo onda malo po malo dijelove price odvrtiti ovdje u objavama unazad. Za sada je kutija svemirski problem, rjesavam na vise mjesta pa objavim isto kako ce to ispasti.
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: MC/MM phono pre by Dorian/Kutak (clone)

PostPostao/la Dorian » Pet ruj 04, 2020 9:55 pm

U biti jedan detalj ce se jos mjenjati u elektronici, a to su kondenzatori u RIAA vezi, trenutno su neki Vishay, kaj se jedino dalo naci u Mouseru kada su kupovani ostali dijelovi, uglavnom na te pozicije idu neki AUDIO kondici
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: MC/MM phono pre by Dorian/Kutak (clone)

PostPostao/la Bepone » Pet ruj 04, 2020 10:28 pm

puno dela, bravo! a sad nakon toliko posla ces skuzit nekoliko lampi prirodnije svira od svog tog mora trandji? :P 8-)
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: MC/MM phono pre by Dorian/Kutak (clone)

PostPostao/la Dorian » Pet ruj 04, 2020 10:44 pm

Bepone napisao:puno dela, bravo! a sad nakon toliko posla ces skuzit nekoliko lampi prirodnije svira od svog tog mora trandji? :P 8-)

Nisam brojao, no okvirno je vise od 150 tranzistora na ploci, sto JFET, sto MOS, sto bipolarnih
Lampe moze u line preamp i to je vec drugi projekt koji se radi, meni osobno lampe nemaju nikakvog smisla u phono, premali su signali i ni jedna lampa nemre ispratiti kvalitetu ovoga niti se ikoji poznati tvornicki phono pre sa lampama moze mjeriti sa ovim, no izlaz ovoga ide u iduci uredaj koji se vec radi line preamp, isto tehnolosko ludilo do bola objavim koliko stignem, pa sve to ide u treci projekt koji jos nije pocet izlazni amp koji u prvom stupnju opet ima lampadine pa zavrsava sa MOSFET izlazom, isto tehnolosko potpuno ludilo, a poslije toga mozda neka D klasa sa GaN tranzicima, samo da je zdravlja i vremena pa ce biti i hrpa fotki u objavama.
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: MC/MM phono pre by Dorian/Kutak (clone)

PostPostao/la Bepone » Pet ruj 04, 2020 10:55 pm

cuj bilo je vec usporedbi smd nesto, lampe pa je razlika nebo i zemlja , normalno u korist lampi! :lol:
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: MC/MM phono pre by Dorian/Kutak (clone)

PostPostao/la ziki » Pet ruj 04, 2020 10:56 pm

MA daj bepo, na kraju šumi phono više od gramofona.
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Re: MC/MM phono pre by Dorian/Kutak (clone)

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet ruj 04, 2020 11:33 pm

Tri riječi: HAD Breeze phono, niti š od šuma na normalno osjetljivim zvučnicima. ;) Naravno riječ je o MM phonou.

Over&out da ne idemo previše u offtopic.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5722
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: MC/MM phono pre by Dorian/Kutak (clone)

PostPostao/la Edison » Pet ruj 04, 2020 11:45 pm

MM phono se moze napraviti s cijevima, bez shuma.
MC phono je malo veci problem i uglavnom se ne moze napraviti s cijevima bez da shumi.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron